Автор Тема: Големият Грях  (Прочетена 4882 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Големият Грях
« -: Май 17, 2007, 22:02:28 pm »
Ванга е казала, че голям грях сме сторили (българският народ) и затова патим и ще има да патим още.
Според вас, какъв ще да е този голям грях?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Големият Грях
« Отговор #1 -: Май 17, 2007, 22:05:15 pm »
Изтребването на богомилите...

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Големият Грях
« Отговор #2 -: Май 18, 2007, 00:18:19 am »
Грехът започва още при замяната на арианството/павликянството/богомилството с т.нар. "православие" от Борис I българоубиец-вероотстъпник.
В исторически план човека не е имал друг избор. Това мога да го твърдя като черпя информация от хроники, менюъли, пътеписи и исторически извори въобще, а не от учебниците по история. Политичесаката ситуация в онзи момент не е позволявала да се оставят старите религии.
Че е гадно изтребването на богомилите е факт, но все пак не са били избити всички, поне не официално. Мисля че, е нещо друго.
[/U

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Големият Грях
« Отговор #3 -: Май 18, 2007, 01:12:35 am »
Не е имал друг избор, понежеже в битките не го е бивало за водач и Византия са ни мачкали. Накрая просто се е видял принуден, от така създалата се "политическа ситуация".

П.П. Имам важен въпрос някои Тенгристи казват, че Борис е избил 52 болярско - колобърски рода. Официалната история твърди, че това са били славянски боляри от граничните зони на държавата. Какво е доказателството, че това наистина са били колобърски родове, защото ми е много интересно да разбера истината по този въпрос?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен mitaschki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Големият Грях
« Отговор #4 -: Юни 15, 2007, 12:38:20 pm »
Здравейте!
Някой може ли да ми даде малко инфо за богомилите/незнам почти нищо за тях!!!
Благодаря предварително!!!

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re: Големият Грях
« Отговор #5 -: Юли 22, 2007, 00:54:32 am »
Политическата обстановка онивинява убийствата? По-чия логика - на извършителя? Та това и в съда няма да издържи...
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Големият Грях
« Отговор #6 -: Юли 22, 2007, 09:43:22 am »
И аз смятам,че  замяната на изначалното ни знание от което идва и името ни с християнството(в случая) ни е скапало.България е един стремеж,който стои над територия, нация и политика,и  отразява стремежа на
АН Колобъра(Сокола),който от своя страна е проявление на Танг-Ра,и поради тази причина я е имало на няколко места едновременно.Този стремеж е заменен с религия и както казват древните магове-Човек без стремеж е парче месо.
Доколкото знам прабългарите много са тачели учението на Исус и Борис да се е подлъгал от това,но по скоро ми се вижда да е бил невежа впредвид крайната му постъпка и това че е дал знанията на Колобрите на Ватикана,но станалото-станало в крайна сметка всеки си има причини.


Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Големият Грях
« Отговор #7 -: Юли 22, 2007, 10:11:42 am »
Здравейте!
Някой може ли да ми даде малко инфо за богомилите/незнам почти нищо за тях!!!
Благодаря предварително!!!
Обърни се към Tina  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Големият Грях
« Отговор #8 -: Юли 29, 2007, 10:37:09 am »
Никакъв грях не сме сторели ние българите.Просто някой иска да опетни българският народ.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27