Българин се осмели да обори теорията на относителността на Алберт Айнщайн.
Хората да противодействат на земното притегляне? Да строят самолети и влакове, тежащи едва килограми? Да се движим неограничено в Космоса? Всичко това би било въз¬можно, ако смелите хипотези на претендента Сашо Сълков се окажат достоверни.
В своята книга "Теория на аб-солютността" българският бизнесмен поставя под съмне¬ние твърденията на Айнщайн за скоростта на светлината. Той е открил редица неточнос¬ти около движението на свет¬линните лъчи, които по-рано са изследвани от гениалния физик. Много учени са се съмня¬вали досега, но малко са зая¬вили позицията си в публично¬то пространство по толкова дързък начин.
Доказателства
АКО експериментално се докажат идеите, реализирани от автора с подкрепата на представители от изследователските следи, ще може след време като следствие от това да се обясни земната гравитация. "Примерно, ако след години успеем да й противодействаме, ще можем да строим влакове и автомобили, които да тежат килограми, а не тонове", обясни физикът към БАН Станислав Шурулинков.
Според Сълков скоростта на светлината зависи от скорост¬та на приемника, а не както Айнщайн се е подвел някога от фундаменталната грешка на Майкелсън и Морли, които били доказали, че скоростта енезависима. Примерно ако един човек тича с фенерче и осветява друг обект, то скоростта на светлинния лъч не зависи от движещия се човек с фенера, но за това пък се променя, ако осветеният обект също се намира в движение.
Кой е той?
Сашо Сълков от ГОДИНИ се занимава с частен бизнес в областта на строителството и търговията с недвижими имоти. Собственик е на Завода за яхти от стъклопластмаса край Царево. Заниманията му с физика днес са само хоби, тъй като на младини не завършва Лесотехническия университет. Преди да защити и вземе дипломата си той решил да замине за чужбина като китарист, тъй като го поканили да свири с известна бъл¬гарска група. В момента Сълков обмисля как да протече експериментът му, с който да превърне хипотезата си в теория.
Времето
Авторът на "Теория на абсолютността" включва в своята книга и размисли за времето. За него няма обяснение в науката, а и то не може да задвижва само уредите, с които се измерва, как¬то правят например водата или електричеството. Според Сашо Сълков младите хора трябва по-често да поставят нещата под съмнение, а не просто да ги приемат за даденост.
Лично мнение - Алиене, изпитваш неописума наслада, когато някой оплюе сегашната наука. Нещо, което е проверено хиляди пъти в космоса и ускорителите, един физик завършил Лесото и продаващ яхти го опровергава. Велика нация сме българите. Къртим, чистим и извозваме.