Имат нужда от евтината работна ръка на мексиканците. За да позакърпят червения си бюджет.
Разбира се за редовия американец това означава само едно - шут по задника и обедняване
Бтв икономиката на US е така направена, че само изглежда че хората получават много пари. Реално те имат също толкова големи разходи - за наем, кола, и т.н.
На практика така се получава, че целия приход на нормално семейство отново се реинвестира в икономиката (познатото на всички нас потребителско общество).
Резултата е - труд от обикновените пчелички, срещу 0 възнаграждение, и обогатяване на богатите.
Та отварянето на мексико би стъжнило картинката още повече.
Отварянето към Канада е подобно, но в по-малка степен. В Канада заплатите са сравнително по-ниски, и при безвизови режими добрите специалисти (лекари, ИТ и др.) ще предпочетат да идат да работят в US.
Разбира това би довело и до претопяването на хората в щатския манталитет и начин на живот, което е пагубно.
Пагубно за тях, но все някой трябва да направи жертва. Нали и немците много загубиха като приеха Еврото, както и французите като се отказаха от Франка
Ето една интересна статия от миналата година:
Америка смята да се отказва от долараАмериканците са в шок. След като журналистите разкриха подробности около предстоящата замяна на долара с новата валутна единици амеро, темата не слиза от страниците на щатските вестници.
Освен това слухът за фалита на долара e бил обсъден от тамошните конгресмени на екстрено свикана среднощна сесия, на която дори изплувала датата на финансовия Армагедон септември 2008 г.
Отдавна се обсъжда възможността за обединението на Канада, Мексико и САЩ в една държава, като това не се крие от обществеността на трите държави. Готвеният Североамерикански съюз трябва да даде нов тласък на икономиката на този континент. В същото време се разисква и въпросът за постепенната ликвидация на границите на страните и създаването на общата валута, която ще се нарича амеро. И най-непросветеният може да се досети, че се повтаря ситуацията, позната вече от Стария континент с Европейския съюз и еврото. И какво от това, ще се обединят хората, в което няма нищо лошо. Пък и къде сме ние, къде е Америка.
Как да не се дадат 10 трилиона долара?
Но редица икономисти и журналисти в САЩ са на друго мнение. Бъдещото обединение е само параван, зад който стои умишленото тикане към фалит на страната. Но защо се прави това? “Идеята е такава”, обяснява американският репортер Харорд Търнар. “Отначало властите демонстрират на страната перспективата от реална икономическа катастрофа. А след това, когато милиони американци ще започнат да се паникьосват, ще им предложат следното решение сливането на трите страни в една “като единствен начин американските граждани да предотвратят загубите си”. Преговорите с Канада няма да са никак трудни. Още повече, че техните спестявания обикновено са в щатски долари”.
В думите му явно има здрав смисъл, защото според икономисти всеки ден външният дълг на Америка се увеличава с 1,5 милиарда долара. Така той се приближава към 10 трилиона, още повече че САЩ вземат пари във вид на своята валута, а както се вижда не бързат да връщат външния си дълг. Кредиторите пък се успокояват с това, че колкото по-дълго време дълговете се намират в оборот на най-голямата икономика в света, толкова по-голяма лихва ще натрупва. Но малко хора се замислят за странностите на външноикономическата политика на нашите презокеански приятели. Макар че изводът е един така безогледно да вземаш пари на заем може да стане само в един случай, ако смяташ, че никога няма да ги върнеш. А фалитът на долара е най-подходящият начин за това. Така ще трябва да се връщат същите тези зелени банкноти, но вече неподплатени, които ще може да се напечатат във всякакво количество. Нима е толкова просто американците да прецакат целия свят? Както и да го мислим, доларът е световна валута.
Според руски икономисти има резон в теорията да се прекарат всички, като се обяви фалит на долара, но е трудно да се повярва в подобно развитие на ситуацията, защото за самите американци светът ще се окаже тесен. Целият свят ще им обърне гръб и те няма да могат никъде да пласират своите стоки. Още повече кой ще има смелост да им закара някаква продукция, като се има предвид, че те купуват повече, отколкото произвеждат. Все пак се смята, че лошите времена за долара минават и неговото съотношение към лева до края на годината ще остане на същото ниво. Смята се още, че сегашният външен дълг на САЩ не е смъртоносен за тяхната икономика. А предпоставки за смяна на валутата засега няма. Още повече че сега те са принудени да се справят с други проблеми, като например икономическата конкуренция на развиващите се страни плюс ресурсната криза с петрола. Така че няма да посмеят да печатат нови пари.
Канадците предлагат амерото през 1999 г.
Известни европейски икономисти по принцип спокойно се отнасят към подобни разговори. Не веднъж са правени опити да се създаде регионално платежно средство в Северна Америка и в това няма нищо опасно. Идеята за пръв път предлага канадският икономист Хърбърт Грубел през 1999 г. Негови колеги изчисляват, че Брутният вътрешен продукт на Канада може да нарасне с цели 33 % за 20-годишен период при евентуално въвеждане на амерото. Идеята е приветствана най-вече в Квебек и не толкова в другите части на Канада.
През 2005 г. е подписано споразумение между Канада, Мексико и САЩ, но не е обявявано пред обществото. Политиката на отворените граници на администрацията на Буш и решението да игнорира влизането в сила на имиграционните закони в тази страна е част от изпълнението на обширен план. Президентът Буш подписва формално споразумение, с което Съединените щати престават да бъдат това, което познаваме. И предприема тази стъпка без одобрението на Конгреса на САЩ, или обикновените американци.
От американците всичко може да се очаква
Американските власти отдавна мъчително търсят изход от тежката ситуация с дефицита на бюджета и с необезпечените долари. Ясно е, че с обикновени мерки от тази ситуация не може да се излезе, защото е неразрешима. В това, че Щатите имат цинични идеи да преметнат целия свят, също не трябва да се съмняваме. За тази цел в частност те са изобретили начин за пране на пари, макар че декларират, че са начело в световната борба с това зло. Целият свят вече е подлъган да се включи в тази битка и е готов послушно да изпълнява всяка заповед, която идва от проамериканската FАТF (Международна организация за борба с прането на пари). Вероятно няма още дълго да чакаме, за да видим как САЩ с ръкопляскането на лоялните си правителства ще направи това. Ще замразят всички сметки в долари и ще предложат на всеки техен владелец да доказва произхода на своите спестявания, за да получи правото да обмени новите долари на САЩ. В случай на евентуален обмен на парите, властите на САЩ ще бъдат задължени моментално да обезпечат цялото население с наличната такава нова валута, а за тази цел ще трябва да се направи временно “производство” на нови копюри и монети. Но вероятно никой няма да разбере за това, защото американците са способни да не допускат изтичане на свръхестествена информация. Не може да се изключи, че появилите се сведения за все още несъществуващото амеро е планирана акция на Щатите за подготовка на общественото мнение и сондажи за тези планове в собствената им страна и целия свят. Общо взето засега по убеждението на видни европейски експерти досега описаният сценарий е малко вероятен, но все пак нека си спомним, че по думите на европейските финансисти идеите цинично да се прекара целият свят възникват постоянно във финансовия и политически елит на САЩ. И това не трябва да се забравя. Още повече, че ние постоянно се убеждаваме, че за САЩ не съществува думата “невъзможно”, когато става дума за изгода.
Вече са направени първите пробни емисии на амеро
Съвсем ясни индикации за правотата на всички, които следят, твърдят и вярват в неофициалното изграждане на Северноамериканския съюз, са и няколкото засечени в последно време доказателства като заснетите за първи път (пробни) емисии на лансираната за официална валута в С. А. съюз амеро.
Не може да не ви направи впечатление една подробност, която обаче се набива на очи. Символиката, изсечена на монетата от 20 амеро, която е странната смесица от зъбно колело. Мнозина биха го изтълкували като символ на прогреса, други обаче могат да кажат, че прилича много на официалните гербове и символи, напомнящи комунистическите валути. Има прилика и с древноримските “фаши”, които освен че се срещат в заседателната зала на Конгреса на САЩ, са и любимият символ на италианския диктатор Бенито Мусолини, откъдето е и наименованието на цялата идеология фашизъм.
http://www.factor-vt.com/news-309.html-=-=-=-=