През 2001 година в Индия се изсипаха странни червени дъждове с обща маса около 50 тона
Физикът Годфри Луис (Godfrey Louis) ръководител на екип от учени от университета “Махатма Ганди” (Mahatma Gandhi University), изказа преположението, че тези дъждове имат извънземен произход. След като провели изследване учените открили, че в тези странни червени образувания, подобни на клетка с дължина около 10 микрона, няма ДНК, съобщи Popular Science. Оказало се също, че те са способни да се размножават при температура 315°С. Установеният температурния предел за съществуването на живот във вода до този момент е 120°С! Изследователят предполага, че червените частици могат да бъдат извънземни бактерии, които са се приспособили към тежките условия на космоса. Според думите му на нашата планета те са попаднали чрез парчета от малки метеорити или комети, разпадащи се в атмосферата, след което са се смесили с дъждовните облаци.
До момента съществуват няколко преположения за произхода на “кървавите” дъждове. Някои учени смятат, че за всичко са виновни микроскопичните морски водорасли, други предполагат, че червените частици са спори от гъби. Изказана беше също и хипотеза, че парчета от метеорит са се врязали с голяма скорост във летящи на високо ята от прилепи, като тези образувания са тяхната кръв.
Луис и колегите му обаче отричат тези теории, тъй като и при спорите и при водораслите би трябвало да присъства ДНК, а клетките от кръв незабвано биха изчезнали при съприкосновение с въздух или вода. Освен това кръвните клетки не могат да се самовъзпроизвеждат. Специалистите отбелязват, че вече са успели да разгледат червените образувания в разрез. След тези наблюдения станало ясно, че във вътрешността на голямата клетка се намира още една по-малка.
Индийският екип от изследователи смята съвсем скоро да провери дали в червените клетки присъстват изотопи на въглерода. Ако резултатите са положителни това ще бъде сериозно доказателство за хипотезата на Годфри Луис.
Източник: bgfactor