Автор Тема: Тунизийка очаква 12 деца  (Прочетена 2535 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Тунизийка очаква 12 деца
« -: Август 18, 2009, 18:33:18 pm »


Тунизийка, заченала ин витро, очаква скоро да роди 12 деца - 6 момчета и 6 момичета, пише The Sun.

Жената се чувства добре и е под постоянно лекарско наблюдение. Бъдещата майка се е надявала на естествено раждане, но медиците категорично отхвърлят такава възможност.

Предишната подобна бременност беше на американката Надя Сюлейман, която през миналата година износи и роди 8 деца, заченати ин витро.

http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2009/08/18/771400_tuniziika_ochakva_12_deca/?ref=rss
-=-=-=

Те ще я разпорят ::)

Да не би да е някакъв експеримент ;)

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Тунизийка очаква 12 деца
« Отговор #1 -: Август 18, 2009, 20:04:35 pm »
Всички тези многодетни раждания стават при Invitro зачевене, поради приемането на ред медикаменти засилващи оплодителната способност на яйцеклетките.
И като правило, алчните 'родилки' дума не дават да се издума за намаляване на броя на децата до 1-2 както е нормално за едно износване.
Не знам дали някъде има публикувана статистика, как върви развитието на родените 5-6-8 'знаци', защото силно ме съмнява, че най-вероятно страдат от множество дефекти и не доживяват до 4 годишна възраст въпреки мощното захранване с медикаменти.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Тунизийка очаква 12 деца
« Отговор #2 -: Август 18, 2009, 20:11:05 pm »
Не че съм голям разбирач по темата, но преди години гледах едно предаване за една такава майка, заченала инвитро, с 10 близначета. Та там твърдяха, че многоплодието при ползването на този метод е нещо съвсем обичайно. Такива изкуствени бременности би следвало да се наблюдават много по- сериозно, отколкото нормалната бременност, и от там следва определен брой от плодовете да бъдат отстранявани преждевременно, запазвайки здравето и на майката, и на останалия плод. Имайки това предвид, на мен лично ми е много чудно как някой, знаейки това, би се съгласил ей така да износи толкова много деца, че и да ги изгледа!
...water can flow, and water can crash...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Тунизийка очаква 12 деца
« Отговор #3 -: Август 18, 2009, 21:57:13 pm »
Изобщо не ми е ясно как организма на майката може да поддържа толкова много бебета. Сигурно всички са с някакви проблеми както каза Блек.

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re:Тунизийка очаква 12 деца
« Отговор #4 -: Август 18, 2009, 23:51:48 pm »
Много е рисковано и в повечето случаи бебетата са с ред увреждания. Да не говорим колко е голям риска и за майката. това обаче не се получава, само защото има хормонална терапия преди инвитрото. Получава се тогава, когато е инплантиран повече от един ембрион. В UK  е забранено да се слага повече от един  ако си под 40 годишна възраст. Но дори и да си над 40, лекарите преценяват и ако решат, че ще има риск за майката пак имплантират само един. Разбира се пак може да има близнаци, зависи как ще започне да се дели ембриона, но риска е много по-малък, отколкото да кажем ако са инплантирани 3-4-5 ембриона. Най-често такъв вид инвитро забременяване се наблюдава в Щатите.
« Последна редакция: Август 19, 2009, 00:35:26 am от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27