Автор Тема: ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM  (Прочетена 33206 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM
« -: Юли 26, 2005, 21:41:18 pm »
Натиснете на този линк. Свалете екстернал .ram файла и го отворете през REALPLAYER. Ако имате добра интернет връзка можете да гледате и слушате NASA TV съвсем безплатно. През следващите 13 дни мисията на Дискавъри предавана онлайн.

http://www.xnetbg.com/www/site/downloads/nasa/35037main_portal.ram

Ако нямате Real Player, изтеглете го от тук:
http://www.real.com/freeplayer/?rppr=jplnasagov
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM
« Отговор #1 -: Юли 27, 2005, 02:32:15 am »
всъщност този път за какво я изтреляха тази совалка?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM
« Отговор #2 -: Юли 27, 2005, 09:25:25 am »
Дали още ползват совалките за да пращат "части" до базите си?.
В един от докладите на "Троянския кон" от 70-те години се споменава за катастрофа на една совалка с метеорит, при което са загубили 300 "части". Големичка совалка бих казал.
В сегашно време доста хора могат лично да наблюдават совалките, и те едва ли биха рискували толкова. Може би ползват някоя от "чиниите"? Ако всеоще работят по тази програма т.е. "алтернатива"?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM
« Отговор #3 -: Юли 27, 2005, 22:48:13 pm »
Не знам каква е целта на мисията, не съм чел нито официалната нито пък имам идея за неофициалната, но направо ме разби факта, че контролният център на НАСА ползва WINDOWS XP... ако гледате NASA TV, това няма начин да ви убегне (Ууупс ;) ) от погледа. Как ли няма български хакери да ги хакват...  ;)
« Последна редакция: Юли 28, 2005, 04:49:44 am от Admin »
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM
« Отговор #4 -: Юли 28, 2005, 04:38:16 am »
Убегне  ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
Re: ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM
« Отговор #5 -: Юли 28, 2005, 15:20:04 pm »
Ето малко инфо по темата:
 
 НАСА обяви, че няма да изстрелва повече совалки, докато инженерите не намерят решение на проблема с откъсването на парчета от външния резервоар при изстрелване. Това бе съобщено на интернет страницата на американската космическа агенция.Припомняме, че при старта на совалката Discovery във вторник се отчупи парче от обшивката на външния резервоар за гориво.От НАСА обявиха, че по всяка вероятност това не е повредило совалката и не застрашава живота на седмината астронавти на борда на Discovery.Би Би Си обаче посочва, че именно повредите, нанесени от откъснало се парче от обшивката, подписаха смъртните присъди на седмината от совалката Columbia през 2003.Отчупването обаче е притеснително, тъй като преди изстрелването на совалката Дискавъри от Националното управление за аеронавтика и космически изследвания смятали, че са се справили с разрешаването на подобен проблем.

Източник: News.bg

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM
« Отговор #6 -: Юли 28, 2005, 15:25:19 pm »
Да, аз чух, че ще правят обща совалка с ESA. Новата совалка ще има модул и за мисия до Марс...Аз ви казвам студената война между САЩ и Русия е отново възродена. Русия се събуди от погрома и започна да се изправя на крака. Доказателство - приемането на нечувано големия космически бюджет от страна на Путин. :-\
« Последна редакция: Юли 28, 2005, 15:30:20 pm от Admin »
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM
« Отговор #7 -: Юли 28, 2005, 15:44:41 pm »
Според мен Русия са поне 3 пъти по-напред и със секретни технологии и с контактите си с извънземни и с всичко останало. Просто не гърмят както американците и си трайкат. И това е по умната стратегия.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM
« Отговор #8 -: Юли 28, 2005, 17:01:23 pm »
Определено съм съгласен с теб. Американците винаги вдигат повече врява, защото просто винаги са по-назад от Русия (от чисто технологична гледна точка)
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Oberon

  • Гост
Re: ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM
« Отговор #9 -: Октомври 10, 2005, 16:45:55 pm »
За Русия и аз съм убеден че са по-напред и е така както казвате, трайкат си и се смеят на амеркианците.

Гледах един филм за Ф-14 Томкет, един хамерикански изстребител. Питат пилота, можете ли да победите всеки друг противников изстребител ? той малоумника казва Да. Много се смях

А само като чуят Су-39 и лошо им става. Брутален изстребител-прихващач, който може да води до 12 цели едновременно:))) Още като са го изпробвали става нещо много готино:

Су-39 на пробна мисия над ледовете на северния океан. Засича на радара цивилна финланддска машина с витлов двигател. Получава заповед да направи учебно прихващане и водене на целта. Пилота се доближава до  целта при което финския пилот докладва че руска машина е по петите му...след което изгубва Су-39 от радара си. Класика:))) Руснака просто е летял под корема на финската машина на може би 1 метър.  А финската машина е летяла със 130 км/ч.

Цитирам по памет от сп. Криле

Руснаците са много напред да:)))

като живях в русия излезе една статия във в. Правда за странна случка от 1950 май че беше. При някакаъв местен конфликт китайски гарнизон минава в руска земя, след което от небето пада лъч и от 1000 човека ни вопъл, ни стон:))))


оберон

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM
« Отговор #10 -: Октомври 10, 2005, 17:03:59 pm »
ДА, от китайците май събираха копчетата от униформите. Официално казаха, че са ползвали установките "Град" с газови заряди (запалителни).
А за Су-.... не знам колко си, дистанция на прихващане 600км., поразяване на цели, 500км., полет в орбита 12часа  ::)  ???
Нямам думи. А това е инфо от човек, който му е видял таблиците с ТТ данни преди няколко години в БГ. За съжаление вече не ми е в обхвата за да го поразпитам повече.  :(
Дали това е СУ-39?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Oberon

  • Гост
Re: ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM
« Отговор #11 -: Октомври 10, 2005, 17:10:04 pm »
Абсолютно:)))

Су-39 е брутална машина, да не говорим за К-50, руския хеликоптер, дето е брониран отвсякъде и се управлява от 1 човек - той е и пилот, и мерач и стрелец. Американците като го еидели и лошо им станало:)))))

Оберон

Неактивен BloodMaster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM
« Отговор #12 -: Октомври 10, 2005, 17:30:59 pm »
Oberon K50 е мега вертолет. Хамериканците с техните вертолети освен да им падат из пустинята друго не могат. Поне по това което съм чел тук там предната, долната и частта от вертолета с резервоарите издържа на удар от 122мм снаряд (не съм сигурен дали беше 122 но беше на 100 и по малко от 130  ;) ) Има безшумен режим, огневата мощ се управлява почти изцяло от каската на пилота (от каската пилота управлява не каската хехе). (хеликоптера е от 81г. смятайте 14 години по късно от офицялното му показване за к`во иде реч хехехе) има ракети въздух земя и въздух въздух, има примамки за ракетите с топлино насочване и някви чекиики за тея с лазерните. Другите неща не ги помня но бяха и те доста. С две думи боен хеликоптер без прошка за противника.

А намирали ли сте инфо за новата уазка дето е аналог на хамара. Засложава си :)
Един приятел каза че имало тест м/у уазката и хамара и всичко било наравно м/у двете машини освен едно че хамара отказал в Сибир хехехехе
« Последна редакция: Октомври 10, 2005, 17:33:36 pm от BloodMaster »
Сега или никога

Oberon

  • Гост
Re: ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM
« Отговор #13 -: Октомври 10, 2005, 17:36:48 pm »
К-50 има и система за катапулт, която няма аналог в света, и дори се говори, че след катапултирането, пилота може дистанционно да приземи хеликоптера:))) Мега машина:)

Имам френд дето завърши авиационно инженерство в Пловдив, от него знам: По-добри момчета от руснаците нема:)) Американците дишат прах:)

Само се сетете за случая с писалката в совалките, дето американците дали не знам си колко хиляди гущери да разработят писалка за астронавтите, пък руснаците им казали че те отдавна са го решили тоз проблем - използвали молив.

хахаха

Оберон

Неактивен BloodMaster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: ГЛЕДАЙТЕ NASA TV онлайн през XNETBG.COM
« Отговор #14 -: Октомври 10, 2005, 17:39:39 pm »
Oberon да т`ва за катапулта го пропуснах. Е как ще го приземи след катаполтирането като катаполтира пилота витлата се изстрлват на горе !!!!!! не ми става ясно как ще го приземи. Но и без тази придобивка пак си е мега вертолет  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

хахахах това за писалката беше готино хахахахаха
« Последна редакция: Октомври 10, 2005, 17:41:17 pm от BloodMaster »
Сега или никога

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
31 Отговора
13117 Прегледи
Последна публикация Април 13, 2006, 23:00:11 pm
от H.
38 Отговора
24643 Прегледи
Последна публикация Януари 20, 2009, 13:55:24 pm
от Eon
4 Отговора
4820 Прегледи
Последна публикация Август 31, 2006, 10:55:59 am
от Admin
8 Отговора
5587 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 04:47:47 am
от Admin
3 Отговора
6087 Прегледи
Последна публикация Юли 23, 2010, 10:42:47 am
от Jean-Luc Picard

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27