Автор Тема: Отговори от един Вътрешен  (Прочетена 117486 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #150 -: Юли 28, 2010, 13:54:01 pm »
До тук разбрахме, че е чел чат пат нещо от Дан Браун, Кастанеда и други езотерични книжлета...но познания по същество нула
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 13:58:28 pm от xnet_user »

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #151 -: Юли 28, 2010, 13:55:02 pm »
17 регистрирани и 9 госта четат темата в момента. Доста противоречиво ако трябва да се доверя на коментарите.  :)


Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #152 -: Юли 28, 2010, 13:55:54 pm »
На мен просто ми е интересно да видя какво ще отговори : ).

Да бе верно, да не му чупим хатъра, може пък да го харесат от елита и да го вземат наистина при тях. Не е правилно от наша страна да му затставаме на житейския път. Успех пич с елита и да научиш латинския че как ще връткаш ритуалчета иначе и френския си оправи също :)
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 13:56:58 pm от Морфей »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #153 -: Юли 28, 2010, 14:06:09 pm »
17 регистрирани и 9 госта четат темата в момента. Доста противоречиво ако трябва да се доверя на коментарите.  :)


Така е, да.И аз виждам, че броят се променя всяка минута. Просто не бях виждал такъв голям брой членове да се интересуват едновременно, затова ми стана интересно. :)
Не правя никакви изводи, просто статистика.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #154 -: Юли 28, 2010, 14:07:22 pm »
Никой от нас не може на 100% да е сигурен за самоличността на "Вътрешния" човек. Досега не видях да е обидил някой, да се е държал надменно, а вие го заляхте с хули и подигравки. Скептицизма може да е доста вреден понякога. Той поставя бариери.

"Само глупаците се учат от собствените си грешки"

Вече сме си изградили солиден фундамент от предубеждения, и ако се яви някой, който да разклати фундамента, ние веднага го линчуваме.
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 14:08:24 pm от sidewinder »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #155 -: Юли 28, 2010, 14:16:46 pm »
Aarxe  какъв  процент  от  интелекта  си  използваш!
    Там,  йерархията  се  изгражда  не  на  правото - роден  във  фамилията,  а  на  способноста  да  използваш  по-голям  процент  от  интелектуалният  си  потенциал!!  Питам  се  дали  ще  се  опиташ  да  ме  опровергаеш?

Въпросът ти е труден за отговаряне, без да съзнаваш защо. Хората боравят твърде смело с твърденията за съществуването на потенциал на мозъка. Съществува подобно нещо, но е е това, което вие мислите, че знаете. Потенциалът на мозъка ви намалява от всичко, което научавате, не се увеличава. Повече знания - не значи по-умен, противно на логиката ви - определено не значи и по-мъдър.
Развитието ви на интелектуално ниво е дадено за всеки, но е второстепенно, дори - третостепенно.
 
       Въпроса  ми  е  труден,  но  аз  съзнавам  и  знам  защо!  Бъркаш, Aarxe,  бъркаш,  интелекта  не  е  функция  на  мозъка,  а  е  свързващото  звено  (моста)  между  активното  съзнание  и  подсъзнанието !!  Когато  си  отидем  в  къщи,  тоест  в  ирационалният  ни  дом  ние  нямаме  мозъци,  но  имаме  интелект !
       Да  интелектуалното  ни  ниво  е  даденосст  определена  още  преди  инкарнирането  ни!  То,  интелектуалното  ни  ниво  като  хора  е  винаги  по-ниско  от  действителното  с  което  разполагаме  там  горе!  Интелектуалното  ни  ниво  определя  и  цветът  на  духовната  ни  аура!  Интелектуалното  ни  ниво  е  от  първостепенно  значени  за  определяне  на  мястото  ни  в  йерархията!  
        Въпрос:  Какво  е  според  теб  нещото,  което  е  от  първостепенно  значение  за  духовното  ни  развитие  
        Да  повече  знания  не  значи  по-умен  и  по-мъдър! - Съгласен
        Aarxe  какъв  процент  от  интелекта  си  използваш!
        Какви  са  цветовете  на  духовните  аури  и  какъв  е  твоят  цвят
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #156 -: Юли 28, 2010, 14:28:42 pm »
Досега не видях да е обидил някой, да се е държал надменно, а вие го заляхте с хули и подигравки. Скептицизма може да е доста вреден понякога. Той поставя бариери.
"Само глупаците се учат от собствените си грешки"
Вече сме си изградили солиден фундамент от предубеждения, и ако се яви някой, който да разклати фундамента, ние веднага го линчуваме.


Прав си. Но това е начин за общуване на доста хора, създаден в съвременна България. Щом говорят, значи знаят.Но какво всъщност казват?
Най-добре се проверяват нещата с точни въпроси.


Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #157 -: Юли 28, 2010, 15:14:04 pm »
Цитат
Първичният ми език се говореше на мястото, на което днес се намира държавата Германия.

Кажи няколко изречения на родния си език! Изпиши ги както искаш, ако искаш на кирилица, ако искаш на латиница, само докарай нещо с наличните азбуки.

1. Гллееде каи ктарха уи гллееде кси ус

Я-я ти знаеш езика на на'ви! Чудесно, искам и аз! :P
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Aarxe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #158 -: Юли 28, 2010, 15:17:19 pm »
Aarxe  какъв  процент  от  интелекта  си  използваш!
    Там,  йерархията  се  изгражда  не  на  правото - роден  във  фамилията,  а  на  способноста  да  използваш  по-голям  процент  от  интелектуалният  си  потенциал!!  Питам  се  дали  ще  се  опиташ  да  ме  опровергаеш?

Въпросът ти е труден за отговаряне, без да съзнаваш защо. Хората боравят твърде смело с твърденията за съществуването на потенциал на мозъка. Съществува подобно нещо, но е е това, което вие мислите, че знаете. Потенциалът на мозъка ви намалява от всичко, което научавате, не се увеличава. Повече знания - не значи по-умен, противно на логиката ви - определено не значи и по-мъдър.
Развитието ви на интелектуално ниво е дадено за всеки, но е второстепенно, дори - третостепенно.
 
       Въпроса  ми  е  труден,  но  аз  съзнавам  и  знам  защо!  Бъркаш, Aarxe,  бъркаш,  интелекта  не  е  функция  на  мозъка,  а  е  свързващото  звено  (моста)  между  активното  съзнание  и  подсъзнанието !!  Когато  си  отидем  в  къщи,  тоест  в  ирационалният  ни  дом  ние  нямаме  мозъци,  но  имаме  интелект !
       Да  интелектуалното  ни  ниво  е  даденосст  определена  още  преди  инкарнирането  ни!  То,  интелектуалното  ни  ниво  като  хора  е  винаги  по-ниско  от  действителното  с  което  разполагаме  там  горе!  Интелектуалното  ни  ниво  определя  и  цветът  на  духовната  ни  аура!  Интелектуалното  ни  ниво  е  от  първостепенно  значени  за  определяне  на  мястото  ни  в  йерархията!  
        Въпрос:  Какво  е  според  теб  нещото,  което  е  от  първостепенно  значение  за  духовното  ни  развитие  
        Да  повече  знания  не  значи  по-умен  и  по-мъдър! - Съгласен
        Aarxe  какъв  процент  от  интелекта  си  използваш!
        Какви  са  цветовете  на  духовните  аури  и  какъв  е  твоят  цвят

Жалко е, че голяма част от вас никога не разбира дори неща, които ви "бодат" очите.

Интелектътне определя мястото ви в "йерархията". Дори във вашата реалност не е така, помислете.

За потенциала на мозъка - ще отговоря по единствения начин, по който може да се вложи някакъв смисъл - 0%.

Аурата има много повече от десет цвята. Аз съм черен/бял/зелен, но това не са вашите черен/бял/зелен. Много ваши идоли пишат за цветове на аури, колко от тях пишат за хората без аури?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #159 -: Юли 28, 2010, 15:17:56 pm »
Били ни представил с няколко изречения процеса на сътворение на материалната вселена?
Също така и измеренията, които ти познаваш?
Ако може на английски или френски.

I can’t tell you much about The Creation. The problem is that you understand it as an “event”. Such thing never happened.
The material nature of the planet Earth is our creation, let’s say. We followed the rules, think of it as a “factory” and the factory  still operates.

Je ne peux pas te dire beaucoup de la Creation. Le probleme, c’est que te la comprends comme an “evenement”. Cette chose se n’est jamais ete.
Le nature  materielle de la planete Terre est notre creation, nous pouvons le dire. Nous avons poursuivi les rules, en pensant que c’est une “enterprise” et cette enterprise fonctionne encore.


Забележката за говоренето на владеене на латински език е неоснователна. "ЕЛИТЪТ" не "ГОВОРИ" на "ОПРЕДЕЛЕН" език и това трябва да се разбере ясно. Не мислете за елита като за учреждение с официален език.



Айде сега Xnet user,кат си начеса крастата да даде и превод.Аз английски не знам.
Aarxe,има ли разумен живот на Слънцето?

Неактивен Aarxe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #160 -: Юли 28, 2010, 15:18:15 pm »
Aarxe  какъв  процент  от  интелекта  си  използваш!
    Там,  йерархията  се  изгражда  не  на  правото - роден  във  фамилията,  а  на  способноста  да  използваш  по-голям  процент  от  интелектуалният  си  потенциал!!  Питам  се  дали  ще  се  опиташ  да  ме  опровергаеш?

Въпросът ти е труден за отговаряне, без да съзнаваш защо. Хората боравят твърде смело с твърденията за съществуването на потенциал на мозъка. Съществува подобно нещо, но е е това, което вие мислите, че знаете. Потенциалът на мозъка ви намалява от всичко, което научавате, не се увеличава. Повече знания - не значи по-умен, противно на логиката ви - определено не значи и по-мъдър.
Развитието ви на интелектуално ниво е дадено за всеки, но е второстепенно, дори - третостепенно.
 
       Въпроса  ми  е  труден,  но  аз  съзнавам  и  знам  защо!  Бъркаш, Aarxe,  бъркаш,  интелекта  не  е  функция  на  мозъка,  а  е  свързващото  звено  (моста)  между  активното  съзнание  и  подсъзнанието !!  Когато  си  отидем  в  къщи,  тоест  в  ирационалният  ни  дом  ние  нямаме  мозъци,  но  имаме  интелект !
       Да  интелектуалното  ни  ниво  е  даденосст  определена  още  преди  инкарнирането  ни!  То,  интелектуалното  ни  ниво  като  хора  е  винаги  по-ниско  от  действителното  с  което  разполагаме  там  горе!  Интелектуалното  ни  ниво  определя  и  цветът  на  духовната  ни  аура!  Интелектуалното  ни  ниво  е  от  първостепенно  значени  за  определяне  на  мястото  ни  в  йерархията!  
        Въпрос:  Какво  е  според  теб  нещото,  което  е  от  първостепенно  значение  за  духовното  ни  развитие  
        Да  повече  знания  не  значи  по-умен  и  по-мъдър! - Съгласен
        Aarxe  какъв  процент  от  интелекта  си  използваш!
        Какви  са  цветовете  на  духовните  аури  и  какъв  е  твоят  цвят

Жалко е, че голяма част от вас никога не разбира дори неща, които ви "бодат" очите.

Интелектътне определя мястото ви в "йерархията". Дори във вашата реалност не е така, помислете.

За потенциала на мозъка - ще отговоря по единствения начин, по който може да се вложи някакъв смисъл - 0%.

Аурата има много повече от десет цвята. Аз съм черен/бял/зелен, но това не са вашите черен/бял/зелен. Много ваши идоли пишат за цветове на аури, колко от тях пишат за хората без аури?

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #161 -: Юли 28, 2010, 15:28:35 pm »
I can’t tell you much about The Creation. The problem is that you understand it as an “event”. Such thing never happened.
The material nature of the planet Earth is our creation, let’s say. We followed the rules, think of it as a “factory” and the factory  still operates.
Айде сега Xnet user,кат си начеса крастата да даде и превод.Аз английски не знам.
Aarxe,има ли разумен живот на Слънцето?
Не мога да ти кажа много за Сътворението. Проблемът е че го разбираш като събитие. Такова нещо никога не се е случвало.
Метериалната същност на планетата Земя е наше творение, така да се каже. Ние следвахме правилата, мисли за това като за фабрика и фабриката още работи.

Неактивен smarinov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #162 -: Юли 28, 2010, 15:29:22 pm »
хората без аури
Кои са те?

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #163 -: Юли 28, 2010, 15:38:27 pm »
Aarxe,
ти имаш ли нужда от мен?
Опитай!

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #164 -: Юли 28, 2010, 15:45:53 pm »
Имам следният въпрос/въпроси -

Като понятия или просто дадени приблизително като йерархично посторение, как да разбирам думите - Бог Седемчастен, Висше същество, създавано от всички нас, Пределен Бог, Бог-Абсолют, Вселена, Космос, Безкрай, Безусловен Абсолют, Всеобщ Абсолют, личностен и неличностен Абсолют,

Явява ли се Всеобщият Абсолют завършваща функция на Троицата и на Троица на Троиците и другите Троици на Троиците? Явява ли се Безусловният Абсолют силово присъствие, независимо от Троицата /представената Троица в Урантия/? Означава ли присъствието на Божеството-Абсолют да е неограничена функция на Троицата?

Какво Ви е мнението за следното философско заключение, а именно -
"За всички разумни същества във Вселената /Вселените/, Абсолютът се явява неличностна и координирана реакция на Троицата /Троицата на Троиците и т.н./ на всичките първични пространствени ситуации, както вътрешновселенските, така и извънвселенските."

Взето еот "Уратния" това заключение и по-горните неща като имена, но те ме интересуват не само като понятия, а и като значение спрямо нас, тук на Земята.

- Всеобщият Баща/Майка, явява ли се екзистенциален Баща/Майка на Абсолютната личност?

-Създателят на звездите безразличен ли е към творенията си или безпристрастно само наблюдава и се учи от нас, неговите/нейните проявления?
 :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27