Автор Тема: Откъде произлиза човекът?  (Прочетена 107791 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #195 -: Септември 05, 2010, 20:46:40 pm »
Ето и две клипчета.


Цитат
Според мен не искат да разбиват самочуствието на комшийте ни, че на Балканския полуостров само българи живеят.

Произхода на тялото не е толкова важен в началото и аз се заплесвах по него, но все е от извънземния. Така, че Българи, Турци и тн. Все народи на цивилизации с определено мислене и идеи. ;)

Важен е духът(Висшият ни Аз)  :) Той е истинската божествена частица.

Танграта прочети статиите добре и то всичките.
« Последна редакция: Септември 05, 2010, 20:50:08 pm от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #196 -: Септември 06, 2010, 19:26:49 pm »
Прочетох всички статии, но не вярвам нито дума. Това са статии писани от анонимни хора, без грам доказателства, или най-беглото обяснение, откъде са получили тая мистична информация.

А със теб, въпреки, че ми е много забавно да споря, напоследък ми става все по-абсурдно и безмислено. Виждам, че не мога да те убедя в каквото и да е, по простата причина, че не мислиш особено много, и не желаеш да започнеш да мислиш.
Добре, че някои други хора се включиха, когато на мен ми писна, а на мен честно казано не ми се започва пак.
Просто като ти изкарам някой смислен аргумент, и ти го прескочиш без изобщо да си дадеш сметка, и на човек му се отщява като мравка да рови безмислиците и да търси слаби места в опашатите лъжи. Твърдиш ми неща от сорта "ти бил ли си там" (на Сириус), или "мен биологията им не ме интересува" и тн.
Ами ти да не би да си БИЛ на Сириус, бе седере!?
Тия, дето са писали книжките, да не би да са БИЛИ на Сириус?!

Ти виждал ли си на живо рептил!? Покажи го и на мен, че никога не съм виждал. Никога никъде не е имало рептил на показ. Ей така да се обърка и да излезе по светло през някой проход на повърхността, пък хората да го загащят.
Не са намирани и скелети на такива. Никога!

Пише ...."след като се смесиха с 50 на 50 рептилски гени и човешки, можело да минат за хора, щото не се различавали външно"
В същото време ми вадиш статии, дето се обяснява, че имаме 99% съвпадение с маймуните. А нито имаме опашки като тях, нито ни е червено дупето и тн, 1000 разлики.
Как аджеба 1% разлика е толкова голяма, а само 50% човешки гени са достатъчни за да заприлича някое същество 100% на човек?

Ама айде, бях си казал, че повече няма да вадя аргументи. Безмислено е ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #197 -: Септември 06, 2010, 20:04:42 pm »
Пише ...."след като се смесиха с 50 на 50 рептилски гени и човешки, можело да минат за хора, щото не се различавали външно"
В същото време ми вадиш статии, дето се обяснява, че имаме 99% съвпадение с маймуните. А нито имаме опашки като тях, нито ни е червено дупето и тн, 1000 разлики.
Как аджеба 1% разлика е толкова голяма, а само 50% човешки гени са достатъчни за да заприлича някое същество 100% на човек?
Ама айде, бях си казал, че повече няма да вадя аргументи. Безмислено е ...
Tangra, ти не ги разбираш тези работи  ;), конспирацията не е галактическа а  направо вселенска  ;D. Аз друго искам да попитам, щом 99% гените ни са маймунски, 1% рептилски "висшия ни АЗ" какъв ще е маймунорептилски АЗ ли?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #198 -: Септември 06, 2010, 20:28:06 pm »
Цитат
Прочетох всички статии, но не вярвам нито дума. Това са статии писани от анонимни хора, без грам доказателства, или най-беглото обяснение, откъде са получили тая мистична информация.

Пише си от къде са получили тази информация. ;)

Цитат
А със теб, въпреки, че ми е много забавно да споря, напоследък ми става все по-абсурдно и безмислено. Виждам, че не мога да те убедя в каквото и да е, по простата причина, че не мислиш особено много, и не желаеш да започнеш да мислиш.

Така е никой не може да ме обеди. Аз съм си ги открил основните неща допълнителните може да търпят корекции в бъдеще. :)
Мисля си добре, но по различен начин от твоя.


Цитат
Ами ти да не би да си БИЛ на Сириус, бе седере!?

Не е нужно да съм бил на Сириус или Орион за да разбера извънземното минало. ;)


Цитат
Тия, дето са писали книжките, да не би да са БИЛИ на Сириус?!

До преди август 25, 2009, 12:48:39 не знаех въобще за никакви книжки и прочие.
Просто търсих информация допълнителна за това което знаех. Попаднах на този сайт и научих и доста неща от всякакво естество.

Още от малък дядо ми е разправял като съм бил на 4-5 години как съм разправял, че има извънземни и съм гледал с часове вечерно време звездите.
И до днес обичам да ги гледам особено извън София по цяла нощ. :)

Цитат
Ти виждал ли си на живо рептил!? Покажи го и на мен, че никога не съм виждал. Никога никъде не е имало рептил на показ. Ей така да се обърка и да излезе по светло през някой проход на повърхността, пък хората да го загащят.
Не са намирани и скелети на такива. Никога!

Да не са толкова тъпи за да се покажат. ;D Е имат си статуи.

Цитат
В същото време ми вадиш статии, дето се обяснява, че имаме 99% съвпадение с маймуните. А нито имаме опашки като тях, нито ни е червено дупето и тн, 1000 разлики.

Имаме закърняла такава. ;) Някои хора се раждат с такава. Затова имаме и опашна кост. Дядо ми е виждал лично 3 деца да се раждат с такава в своята работа като лекар от 35 години.

Цитат
Как аджеба 1% разлика е толкова голяма, а само 50% човешки гени са достатъчни за да заприлича някое същество 100% на човек?

Голяма е като се изключат основните, които са отговаряли за напълно маймунския ни вид и се добавят други.
Тези 50% според мене лично мнение е, че не могат да се преобразуват напълно.


Цитат
Аз друго искам да попитам, щом 99% гените ни са маймунски, 1% рептилски "висшия ни АЗ" какъв ще е маймунорептилски АЗ ли?

Висшият Аз няма нищо общо с тези работи. Просто е приел тази игра да я изживее. :)


Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #199 -: Септември 06, 2010, 20:49:02 pm »
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,4492.0.html   Това е,малко забравена тема,но се споменава за евентоалния произход на човека.Незнам,до колко може да се вярва,но е доказано че мъжа може да кърми новородено!Седере,поглени я и ми кажи какво мислиш!Никой,до сега не си каза мнението,а вярвам че има доста компетентни хора в този форум!

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #200 -: Септември 06, 2010, 21:06:47 pm »
Цитат
доказано че мъжа може да кърми новородено

Да може , но трябва да са малко различни хормоните. Също и на ниво психика може да се отключи това или като се стимулира редовно зърното и ареола .
С темата която си дала ще се запозная по-подробно и ще коментирам.
« Последна редакция: Септември 06, 2010, 21:13:22 pm от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #201 -: Септември 07, 2010, 10:34:03 am »
sedere

Ясно е,че има много доказателства за намеса на извънземни в нашата биологична еволюция,но тази книга на Скай не може всичко да е вярно.Например от къде идват как се казват и т.н..  ;)
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Pilota

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 266
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #202 -: Септември 07, 2010, 10:38:41 am »
Цитат
доказано че мъжа може да кърми новородено

Да може , но трябва да са малко различни хормоните. Също и на ниво психика може да се отключи това или като се стимулира редовно зърното и ареола .
С темата която си дала ще се запозная по-подробно и ще коментирам.
Също така е доказано ,че и хората многат да се превръщат в зомбита ако им дадеш правилните в-ва.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #203 -: Септември 07, 2010, 11:09:25 am »
sedere

Ясно е,че има много доказателства за намеса на извънземни в нашата биологична еволюция,но тази книга на Скай не може всичко да е вярно.Например от къде идват как се казват и т.н..  ;)

Естествено, че всичко не е вярно, но има много истини. Естествено, че 100 страници от документите Тера не могат да опишат милиони години:)

Естествено това с имената е така, но не е толкова важно.
Орион и Сириус(на второ място) са тези две звездни с-ми където има много легенди и описания за тях. Даже пирамидите са построени еднакво с Орион преди 10 000хил години.

Цитат
Също така е доказано ,че и хората многат да се превръщат в зомбита ако им дадеш правилните в-ва.


Намекваш ли ми нещо? Или просто така го казваш само още повече да се отклони темата?
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #204 -: Септември 07, 2010, 15:06:19 pm »
хихи, пак "имало много легенди". Ами ти все това повтаряш. Кажи поне някоя конкретна легенда.
"Даже" пирамидите били построени под ъгъл. Чудо голямо. Ами ако следиш темите на Спорта, ще видиш, че причината може да не е, че строителите са дошли от там, ами някое астрологично суеверие на древните. Може да са си мислели, че така ще се повтори "формата" на геометрията.
Ама айде, да не навлизам в прекалено сложни хипотези. Че пак ще остана неразбран.

А иначе, да отбележа "Орион не е звездна система, а съзвездие." И не съм чувал да има "много" легенди, за него. Освен тая, за ловеца, дето ловувал. Ще разкажеш ли някоя друга?

А и да има легенди, това нищо не значи. Нормално е да се съчиняват легенди, щото Сириус е НАЙ-ЯРКАТА звезда на небето ни. (Това далеч не означава, че е най-подходяща за живот, нито че е най-близко). Просто хем е сравнително близко, хем е и много ярка.

Същото е и с Орион. Там са събрани едни от НАЙ-Ярките звезди на нашия небосклон. Нормално е да има точно за тях легенди. Ти как мислиш? Ще измислят легенда за някоя по-далечна, дето се вижда само под микроскоп (да де ... телескоп!)

Ето списък със звездите на Орион.
Цитат
    * Betelgeuse, known alternatively by its Bayer designation Alpha Orionis, is a massive M-type red supergiant  star nearing the end of its life. When it explodes it will even be visible during the day. It is the second brightest star in Orion, and is a semiregular variable star[4]. It serves as the "right shoulder" of the hunter it represents (assuming that he is facing the observer), and is the twelfth brightest star in the night sky.[5]

    * Rigel, which is also known as Beta Orionis, is a B-type blue supergiant that is the sixth brightest star in the night sky. Similar to Betelguese, Rigel is fusing heavy elements in its core and will pass its supergiant stage soon (on an astronomical timescale), either collapsing in the case of a supernova or shedding its outer layers and turning into a white dwarf. It serves as the left foot of Orion, the hunter.[6]

    * Bellatrix was designated Gamma Orionis by Johann Bayer, but is known colloquially as the "Amazon Star;" it is the twenty-second brightest star in the night sky.[7] Bellatrix is considered a B-type blue giant, though it is too small to explode in a supernova. Bellatrix's luminosity is derived from its high temperature rather than its radius,[8] a factor that defines Betelguese.[4] Bellatrix serves as Orion's left shoulder.[8]

    * Mintaka garnered the name Delta Orionis from Bayer, even though it is the faintest of the three stars in Orion's Belt. It is a multiple star system, composed of a large B-type blue giant and a more massive O-type white star. The Mintaka system constitutes an eclipsing binary variable star, where the eclipse of one star over the other creates a dip in brightness. Mintaka is the westernmost of the three stars that constitute Orion's Belt.[9]

    * Alnilam was named Epsilon Orionis, a consequence of Bayer's wish to name the three stars in Orion's Belt (from north to south) in alphabetical order. Alnilam is a B-type blue supergiant, despite being nearly twice as far from the Sun as Mintaka and Alnitak, the other two belt stars, its luminosity makes it nearly equal in magnitude. Alnilam is losing mass quickly, a consequence of its size;[10] approximately four million years old [10].

    * Alnitak was designated Zeta Orionis by Bayer, and is the easternmost star in Orion's Belt. It is a triple star some 800 light years distant, with the primary star being a hot blue supergiant and the brightest class O star in the night sky.

    * Saiph was designated Kappa Orionis by Bayer, and serves as Orion's right foot. It is of a similar distance and size to Rigel, but appears much fainter, as its hot surface temperature (46,000°F or 26,000°C) causes it to emit most of its light in the ultraviolet region of the spectrum.

Of the lesser stars, Hatsya (or Iota Orionis) forms the tip of Orion's sword, whilst Meissa (or Lambda Orionis) forms Orion's head. In common with many other bright stars, the names Betelgeuse, Rigel, Saiph, Alnitak, Mintaka, Alnilam, Hatsya and Meissa originate from the Arabic language.
[edit] Belt

Closeup Image of Orion Belt

Orion's Belt or The Belt of Orion is an astronomical asterism in the constellation Orion. It consists of the three bright stars ζ Ori (Alnitak), ε Ori (Alnilam), and δ Ori (Mintaka). Alnitak is approximately 800 light years away from earth and considering ultraviolet radiation, which human eye can not see, Alnitak is 100,000 times more luminous than the Sun[11]. Alnilam is approximately 1340 light years away from earth and shines with magnitude 1.70. Considering ultraviolet light Alnilam is 375,000 times more luminous than the Sun[12]. Mintaka is 915 light years away and shines with magnitude 2.21. Mintaka is 90,000 times more luminous than the Sun. Mintaka is a double star. Both stars orbit around each other every 5.73 days.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #205 -: Септември 07, 2010, 15:40:09 pm »
Цитат
"Даже" пирамидите били построени под ъгъл.

Добре никой не е могъл да ги построи наново това какво ти говори?

Пирамидите не са само в Египет също така. Не може да бъдат построени по теориите, които се тиражират.
 И не са само пирамидите например това http://arheo-filipov.hit.bg/new_a2.htm
И това е интересно http://arheo-filipov.hit.bg/new_a1.htm

Също следите на каменните блокове от машинна обработка и то с доста напреднала технология.

http://lah.ru/expedition/egypt2009/karnak2009.htm
http://lah.ru/expedition/egypt2009/abusir2009.htm

 
Цитат
Ами ако следиш темите на Спорта, ще видиш, че причината може да не е, че строителите са дошли от там, ами някое астрологично суеверие на древните. Може да са си мислели, че така ще се повтори "формата" на геометрията.

Няма нищо случайно! ;)

Цитат
А иначе, да отбележа "Орион не е звездна система, а съзвездие." И не съм чувал да има "много" легенди, за него. Освен тая, за ловеца, дето ловувал. Ще разкажеш ли някоя друга?

По натам може да препиша едни легенди не само за съзвездията, но и за други неща само трябва да си я намеря книгата с легендите, че отдавана не съм я търсил и не знам дали е в нас или другаде.

Цитат
А и да има легенди, това нищо не значи. Нормално е да се съчиняват легенди, щото Сириус е НАЙ-ЯРКАТА звезда на небето ни.

Нищо случайно няма както казах.

Цитат
(Това далеч не означава, че е най-подходяща за живот, нито че е най-близко). Просто хем е сравнително близко, хем е и много ярка.

Аз пък колко пъти ти казах, че не живеят на слънцата(демек звездите), а на планетите, които са като Земята на достатъчно разстояние от слънцата за да е подходящо за живот.

Списъка си го преведи нито знам английски нито съм в англоезичен форум!
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #206 -: Септември 08, 2010, 04:55:05 am »
Кво да ти превеждам и кво да ти обяснявам ...
Загубена работа. То трябва човек да мисли поне малко.

Подчертал съм по-важните неща. С една онлайн преводачка ще можеш съвсем точно да си преведеш всичко. Просто там пише всичко на всичко разстояния, размери, велични на греене, 2ни, 3ни звездни системи, възраст и тн.

Например звездите въобще не са събрани на куп. Въпреки, че изглеждат събрани, като се гледат от посока Земята.
Само че тия, дето са с по 400 ХИЛЯДИ ПЪТИ ПО-ярки от Слънцето са много много далеч от останалите. Колкото Слънцето е отдалечено от тях, толкова и те от останалата част на Орион. Т.е. ако те гледат към Орион, ще си мислят, че Слънцето е част от Орион, а не те. (Това, разбира се, чисто хпотетично, защото Слънцето никога няма да може да се види на такова разстояние, на каквото се виждат тия гиганти.

Друго ...
Толкова ярки звезди обикновено имат много бурни реакции, и много бързо изгарят горивото си. Съответно техния живот е много кратък.
Отделно от това ултравиолетовата им радиация е хиляди пъти по-силна от слънчевата, давайки възможност да има живот само на хиляди пъти по-голямо разстояние, отколкото между Земята и нашето Слънце.
Но пък ултравиолетовото лъчение ще е по-слабо и недостатъчно на такова хиляди пъти по-голямо разстояние. А това излъчване пък е необходимо за да има живот.

Повтарям, за да е още по ясно, различните звезди не излъчват пропорционално в ултравиолетовия и инфрачервения спектър. Затова ако една звезда е по-ярка не е достатъчно само да преместиш планетата по-навън за да има живот.
Може ултравиолетовото излъчване да е много силно, а инфрачервеното да е много слабо. Точно както са БЕЛИТЕ, горещи звезди. И тогава няма къде да поставиш планетата, така, че да е удобна за живота. Наблизо ще я изпепели УВ, а надалеч няма да има ИЧ достатъчно, за да могат гущерите да си топлят задника.
А именно Орион е главно съставен от такива звезди.


Изобщо не е както си го мислиш, с пръдня боя да става. Живота е крехка и деликатна работа. Не може да се пръква на всяка възможна звезда.
Абе какво ти обяснявам. Ти си си наумил още от малък и това доказва всичко. Щом от малък така си си решил, значи е 100% истина. Евала за аргументацията.

Абе както казваш, вземи потърси още митове, намери някой мит, че да ми натриеш носа.
Ако не намериш мит, пробвай с някоя бабешка приказка, за змейове и самодиви, тя ще е 100% доказателство, също като митовете.
В краен случай вкарай и някои игрални филми в аргументацията, там старгейт, стар уарс и тн. Те са по-убедителни от митовете. Имат и картинки.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #207 -: Септември 08, 2010, 09:05:38 am »
Съгласен съм с информацията която казваш. ;) Обаче от къде си сигурен, че даден живот не се е приспособил към дадените условия? Това не означава, че ние ако не можем да живеем там и веднага да изключваме възможността за живот.
Както и, че сме единствената цивилизация на тази планета само, защото сме си втълпили едни критерии(и това не е случайно) отговарящи за цивилизация и всичко отвъд тях не се брои.
Пък и космоса е доста голям мисля, че няма нужда да ти го казвам, но ако на по-малко от половината планети има живот това са милиарди цивилизации от тях половината да са развити технологично много повече от нас. Стават пак голям изключително голям брой. И естествено като имаш развита технология ще искаш да ходиш до други планети да ги изследваш и ако са полезни да ги завладяваш. Ние същото го правим с нашите технологии, роботи на Марс в космоса и тн.
Нищо не каза и за обработваните блокове от линковете където ти ги дадох.
За информация там можете да видите снимки на всички по-известни обекти от цял свят.
Ето още две картинки.

Мислиш ортодоксално( гледаш всичко през тази призма) и не приемаш, че в миналото извънземните са имали съвсем открити цивилизации с хората на земята и са били почитани като богове. Както и останали неща.
« Последна редакция: Септември 08, 2010, 09:19:49 am от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #208 -: Септември 08, 2010, 13:17:26 pm »
А, чакай малко. Никъде не съм твърдял, че няма извънземни.
Никъде не съм твърдял, че пирамидите непременно са строени от пещерни хора без технологии.

Аз си говорех само за Сириус и Орион ...
А че там някъде измежду милиардите звездни системи има подходящи за живот ми е пределно ясно дори и на мен.

Пирамидите може да са строени от който си иска. Ако ще и да е от уукитата от планетата Кашиииик. Но изобщо няма дори и бегло доказателство, че е са строени от орионска цивилизация. Дори и да са подредени по линия на звездите от Орион, това далеч не означава, че точно от там са строителите.

Ами ако случайно се окаже, че прабългарските храмове са всичките ориентирани към Свеверната звезда, нима това ще е доказателство, че прабългарите произлизат точно от там!?
Или че просто така им е харесвало да си строят строителствата.


Също така може и да е имало извънземни цивилизации в контакт с хората в миналото. Може и да е нямало. Но защо това трябва да са тия измислени персонажи ЕА, Беа и прочие? Защо трябва цивилизациите да са точно от Орион и Сириус? Само защото някое пияно извънземно така казало? Ми то може и да лъже.
Нали ти самия твърдиш, че рептилите вече хилядолетия лъжат. Ми може и туй извънземно да лъже нещо. А може и индианеца и той да послъгва.

За линковете с машинната обработка нямах време да разгледам подробно.
Първо, виждам че става въпрос за Карнак, който е доста далеч от египетските пирамиди. Защо няма такива наблюдения и снимки при пирамидите? Дори напротив, твърди се, че са строени доста грубо. Особено 2та половина нагоре, над основата?
Дори и наистина да е имало машини навремето, това с какво допринася, че тия машини са точно донесени от Орион. Ами те може да са на местна цивилизация. (Вече ме е страх да ползвам имена като Лемурия и Атлантите, щото тоя индианец опорочи всичко, и всички древни имена, и ако ги ползвам, и те ще се тълкуват като някоя извънземна цивилизация)
И нали се твъдеше, че хората били създадени да копат (само дето зверски ги мързи да копат, ама айде. Ще приемем, че мейкъра не ги е доизпипал). Та хората били създадени да копат, щото на извънземните машините им не бачкали. Нямало я кристалната решетка, или не знам какво. А сега ми вадиш снимки, че са ползвали машини. Е, аджеба кое последно? Тия машини, дето режат камъните с педали ли са ги задвижвали? Като велосипед?

Дали мисля ортодоксално или не, не виждам проблема. Накарай ме да мисля иначе. Мисля ОБЕКТИВНО. Ако имаше доказателства, за Ориона, щях да ги приема и да мисля върху тях. Мисля върху това, което има.
Не си позволявам лукса да приемам на доверие, това, което Ми Се ИСКА да е вярно, и да го мисля за вярно, само защото ми е харесало. А ти наричай това ортодоксалност, ако искаш. За мен си е най-обикновен здрав разум.


Казваш извънземните и те като хората ходят да завладяват.
Да, наистина има много примери в човешката цивилизация, където хората ходят да завладяват. И Александър Велики, и Хитлер, Мусолини, Наполеон, американците и още много други.
Ама няма нито един пример, където завоевателите да идат някъде и да вземат да строят гигантски каменни храмове, на чуждата нова територия, че да се покажат какви строители са. Прочее, един победител, и силен индивид/раса, не е необходимо да се доказва по какъвто и да е начин, че да строи храмове. Напротив, в негова чест слабите строят храмове.
Та да се върна на човешките завоеватели. Нима испанците като са отишли при индианците в Америка са построили някакви храмове!?
Нима Александър Велики е построил храмове!? (или по-скоро е извлачил каквото намери и си го е замъкнал обратно)
Нима англичаните са построили нещо в Индия и Египет? По-скоро обратното, завлачили са гигантски блокове от камък с произведения на изкуството.

Да иде някой завоевател на майната си, и да тръгне да строи каменни пирамиди ...
Що за болен мозък трябва да е? Няма аналог в историята такова нещо.

Едит:
А за удължените черепи, дето си дал снимка, може и да са от трепанация. Има доста такива, но са си чисто човешки черепи. Просто докато е бил човекът бебе, са им увивали главите с лен, и са ги пристягали. И черепът е израствал удължен, нагоре.
Мисля даже точно прабългарите са го ползвали широко това, при жреците си. (и може би и тук там в Египет, не помня добре)
« Последна редакция: Септември 08, 2010, 13:31:40 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Откъде произлиза човекът?
« Отговор #209 -: Септември 08, 2010, 14:20:01 pm »
Tangrata, съгласен съм изцяло с теб. Всичко трябва да се гледа критично, и нищо да не се приема за истина просто така.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27