Автор Тема: Езотерика и Пари  (Прочетена 26907 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zaio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #15 -: Юни 13, 2010, 04:23:50 am »
Хорус кефиш много със статията която си написал и свалям шапка за колосалния труд който сте положили за книгата, нямам търпение да я прочета и  въпреки че вече не съм в България искренно се надявам скоро да стигне и при мен. Поздрави. :) И обръщение към съфорумците - моля уважете труда на тези хора и си купете книгата не стъпквайте труда им като я разпространявате безплатно, вярвам им на 100 % че не я издават с цел печалби и само заради това трябва трябва да ги уважаваме. Успех
Най-добрата рецепта за щастие е- да използваш парите си не за да трупаш вещи, а преживявания!

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #16 -: Юни 13, 2010, 06:22:04 am »
А защо целта не е печалба?

Всеки труд трябва да бъде възнаграден адекватно, а след като прочетох предговора смятам, че много хора биха се отказали още в самото начало на това "приключение".

Печалбата също е сигурен знак, че крайният продукт е достигнал до голяма маса от хора, как иначе да се разбере, дали мисията е била успешна.

Дан Браун и неговите издатели станаха милиардери, докато бършат задниците на масоните и никой не попита защо забогатяват докато ни заливат с безподобни глупости и смехории.

Според мен, момчетата от "Паралелна реалност" трябва да преосмислят значението на продукта си, защото от където и да се погледне, документална книга в стил "Едно извънземно разказва историята на Земята..." си е шок и не на последно място, реклама на документ без аналог.
Подобен готов продукт се нуждае от по -агресивна кампания и по -големи тиражи и в никакъв случай на обяснения от страна на издателите печелят ли или не.


Неактивен radev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #17 -: Юни 13, 2010, 10:20:58 am »
И според мен е излишно да се оправдавате и обосновавате за това, че искате пари за труда си. Няма по естествено нещо в тоя свят. В крайна сметка, за да има още продукти и за да бъдат качествени трябва по някакъв начин да се заплати труда и разходите за настоящите.

Поздрави и успех!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #18 -: Юни 13, 2010, 10:27:49 am »
Според мене на момчетата от "Паралелна реалност" им липсва сила и размах. Тая книга трябва да струва 29,70.
Трябва да се проучи потребителския басейн. Продуктът е такъв, че не се пукува за разнообразие. Този, който го търси, ще го купи. Този, който само разглежда, ще го заебе. Тоест има едно потенциално количество бройки, които ще се вземат със сигурнст. Ако цената дере повече кожа, печалбата ще навакса и всички онези, които са се отказали заради цената.

Тва не е хляб, за да е достъпно за всеки. Това е повече като вносно синьо сирене - не се чудиш ще го взимаш ли или не. Ако ще взимаш, излизаш да си купиш специално това. Затва цената трябва да е вносна, а не народна.

Аз бих я вдигнал докато е време. А пък другата книга може да не идва безплатно, а доста намалено. Примерно Монтоук и Извънземното за 36,50.

Няма нужда от цяла страница лексикално молене за пари. Потребителя е потребител, защото се принуждава. Произвдителят е производител, щото в него е ножа и в него е хляба.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #19 -: Юни 13, 2010, 10:49:13 am »
Дори да стане и 50 лв пак няма да имат печалба, защото тази сума отива и за ДДС и куп още неща. Освен ако не се купува като топъл хляб и да е с голям тираж. Тази книга не е предназначена за масово разпространение.
« Последна редакция: Юни 13, 2010, 10:50:52 am от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #20 -: Юни 13, 2010, 11:03:09 am »
Ще помоля всички, които нямат какво да кажат по темата поне да не повръщат в нея, когато е очевидно, че от нещата се няма хал-хабер.
Основата тук е езотеричната страна на парите и тяхното значение, а не дали ще си купите новата ни книга. А който не може да го види, напразно е чел темата.
« Последна редакция: Юни 13, 2010, 11:11:58 am от H. »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #21 -: Юни 13, 2010, 11:22:50 am »
Едва ли преди са ги облъчвали радионично парите. Сигурно са правили ритуали някакви. Интересно какво отношение са имали към парите в миналото преди  да кажем повече от 2000г. различните народи. :-X
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #22 -: Юни 13, 2010, 11:53:00 am »
Ще помоля всички, които нямат какво да кажат по темата поне да не повръщат в нея, когато е очевидно, че от нещата се няма хал-хабер.
Основата тук е езотеричната страна на парите и тяхното значение, а не дали ще си купите новата ни книга. А който не може да го види, напразно е чел темата.

Ти нали нямаше да се връщаш във форума...

И без това всяка тема е обречена на тази съдба. Малко ли съм бдял над заглавие, на което държа? Само че е безсмислено. Още повече, ако уж напускаш форума в течение на седмици  ;D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #23 -: Юни 13, 2010, 14:45:49 pm »
Хей zaio, it's fuckin great to see ya again 8) (sorry, че пропуснах да пиша още първия път ;D)

Едва ли преди са ги облъчвали радионично парите. Сигурно са правили ритуали някакви. Интересно какво отношение са имали към парите в миналото преди  да кажем повече от 2000г. различните народи. :-X

Не знам дали парите винаги са били облъчвани радионично. Така или иначе технологията за целта със сигурност съществува преди да има Млечен Път, тъй че не е това конкретния проблем. Мисля, че в миналото (колкото и е рептилско да е било то), хората са ценили повече знанието отколкото парите. Респективно ценили са повече и властта. Да, имало е психоза по идеята да имаш някакво богатство, но това е сведено по-скоро до дадени жизнени пътища. Не е било ТОЛКОВА огромна инкарнационна примка, както е това ДНЕС. Енергийното натоварване зад това, което символизират парите днес е огромно и не може да бъде сравнено с друг момент от познатата ни (поне земна) история. И тъй като днес егрегорите са изцяло свързани с този тип енергия, абсолютно закономерно е свръх-задачата на повечето хора да е златото.
Което навярно ще е по-полезно да се разбере обаче, е това, че обсъжданата монетарна система е привнесена отвън, тя е много древна и не е плод на някакви си вавилонци или финикийци. Това мисля, че вече го споменах. Т.е. - отрицателната енергия вградена в мисловния модел зад това е с много по-дълбок корен, регистър и качество, отколкото едни обикновени конспиратори като нас могат да разградят със стомашните си киселини. Което автоматично означава, че тук има много по-дълбок окултизъм от просто някакви пъпчиви илюминати, които са решили да си играят на криворазбрана кабала. Това е нещо помитащо, което не може да бъде изкоренено от планета завладяна от Орион. Може да бъде сменена формата му (електронни пари или чипове), но мисловния модел винаги ще бъде. А той е - насаждане на липса, дълг, желание за външно трупане - все неща, които ви откъсват от Висшата ви Същност. Повтарям - тези неща НЯМА КАК ДА НЕ ПРИСЪСТВАТ В живота ви. Въпросът се свежда до това (както и всичко друго се свежда до същото) - дали вие сте способни да контролирате парите си или те контролират вас.

Когато бях ученик и вече процеса на пробуждане в мен бе започнал, излязох пред целия клас по време на час и скъсах 5 лв. (предполагам повечето от вас знаят какво бяха 5 лв. за едно дете), след което раздадох парченцата на всеки един. Тогава бях Светъл и ненавиждах концепцията за пари, защото макар да не се иска голям интелект да се види злото имплантирано в тях, смятах че съм разбрал нещо много съществено, което малко хора виждат. Предполагам за възрастта ми това е било един вид рубикон. Естествено впоследствие се оказа, че не съм разбирал нищо и бъдете сигурни, че винаги когато си мислите, че разбирате - всъщност не е така. Това важи и за настоящия ми статус.
Както и да е. След много години съм срещал съученици от това време и те все още пазеха в портфейлите си парченцето от петолевката, която им бях дал и ми го показваха с все още нестихващ ентусиазъм, какъвто бе проявен и тогава, след самото ми деяние. Очевидно е, че са били докоснати по някакъв начин. Друг е въпроса тук, какво символизира акта на запазването на тази частица. Дали показва разбиране на това, което направих тогава или точно обратното. Предполагам и двете тези могат да бъдат защитени подобаващо. Предвид, че това, което направих тогава не е адекватно на това, което бих направил днес, допълнително ми напомня колко изкуствени са фотьойлите с корпоративна марка "правилно" и "неправилно".
Не е имало време, в което да обичам парите, затова не мога да кажа нищо фундаментално в тази посока. Но е имало такова, в което съм ги мразел. Известно време след този период стигнах до великия псевдо-езотеричен извод, че дали ги обичам или мразя - все е вид отношение, което ми вкарва автогол. "Не!", казах си аз. "Трябва да са ми безразлични! Само това ще ме издигне над тях!". Която философия разбира се, макар да ме доближи до повърхността на разбирането какво е множествения женския оргазъм, напълни портфейла ми с гуано - или образно казано - концепцията тогава можеше и да не ми мирише и да бе безценна в даден етап от живота ми, но все пак си оставаше птичи лайна на 5000 години.
След което стигнах дотам, където съм и сега (като разбира се си давам сметка, че и в момента мога да тъна до уши). А именно - нещата не се свеждат до безразличието и всички, които си мислят, че са много велики като повтарят рефрена "Парите са необходимо зло" могат веднага да станат от персоналния си компютър, да отидат до най-близкия секс-шоп и бързичко да се снабдят със сещате се какво, с което да направите нещо, сещате се къде (така ще сте по-близо до езотериката, отколкото в момента сте).
Разбрах, че няма нужда да правя нещо, за да бъда над парите. Аз по рождение съм над тях, защото съм Дух, а не тяло. Няма нужда да съм безразличен, така не усвоявам урока. Видях, че е точно обратното. Парите са неутрални (въпреки всичко, с което са наблъскани като честота), няма нужда и аз да бъда. Всичко се свежда до това дали ги разбирам или не. Ако имам разбиране за тях, те няма как да ме контролират. И дори и да споделяте тази теза, вашето разбиране, няма да бъде моето разбиране. Защото макар и еднакво изглеждащи, няма да намерите 2 идентични мидички на плажа на окаяното ни Черноморие. За тези с далтонизъм, които могат да бъдат възмутени, че влизам в поредния его-пристъп, ще вляза в ролята на бавачка и ще кажа да прочетете пак, защото ще го unzip-на специално за вас – нямащите нужната версия мозък. Независимо дали споделяме една и съща концепция за нещата, всички ние имаме различни мисловни модели КАТО ЦЯЛО – респективно – различен път, виждания и неизменно – блокажи. Това ни поставя в позицията да привличаме нещата в живота по различен начин и най-вече – с различен интензитет и качество. За тези, които продължават да страдат от липса на мозъчни нагъвания, които биха направили живота им толкова по-лесен, ще сведа нещата до консистенцията на кайсиево бебешко пюре. Конкретната ви позиция спрямо парите (дори да е интегрирана), не е гаранция, че ги разбирате или че те ще дойдат към вас по балансирания начин. За това може да има много пречки. Обикновено това са блокажи в първа чакра, върху които можете да работите по подходящия за вас начин (не, не смятам да говоря И за това). Лично за мен, добър подход са утвържденията.
Друга причина може да е просто инкарнационна – да сте решили този живот да разберете какво е бедност и оцеляване на чисто физическо ниво. Ще дам един жокер, че макар това да е високо ценено преживяване от вашата Висша Същност, едва ли случая на хората четящи текстови от настоящия тип е този. Обикновено, за да стигнете до такова знание – т.е. – за да е предложено в живота ви – можете да промените нещата. Тези, при които изхода е предрешен обикновено дори не се интересуват от духовното или просто са в такъв етап, в който направените избори са толкова необратими за момента, че не остава друго освен да се поеме личната (естествено) отговорност за тях.

Ще помоля всички, които нямат какво да кажат по темата поне да не повръщат в нея, когато е очевидно, че от нещата се няма хал-хабер.
Основата тук е езотеричната страна на парите и тяхното значение, а не дали ще си купите новата ни книга. А който не може да го види, напразно е чел темата.

Ти нали нямаше да се връщаш във форума...

И без това всяка тема е обречена на тази съдба. Малко ли съм бдял над заглавие, на което държа? Само че е безсмислено. Още повече, ако уж напускаш форума в течение на седмици  ;D

Спорт-Здраве4, не смятам да си меря пишката с теб (предполагам предрешено е в твоя полза), тъй че флудвай във "Вегетарианство", като област, в която наистина можеш да кажеш нещо различно от пост-модернистичен поп-фолк.
Коментара ми не бе насочен към теб anyway, тъй че не виждам защо си цопнал отговор и то с мой цитат, все едно аз използвам лично обръщение към многоизмерната ти персона :) В смисъл - наистина не бе за никой конкретно :)

Написах го, защото малко от вас успяха да видят, но съвсем първия отговор след публикуването на тази тема беше нещо от рода на: "Докога администраторите ще толерират говоренето за христос в този форум?", което от типа неадекватности, които моля да си прибирате грижливо като ресто от хляб през 60-те, когато хората поне са знаели, че мнението им е без особена стойност за случването в Републиката.
И понеже виждам, че любимата ти традиция да не четеш предишните постове, а просто да изплюваш нови като повреден принтер НР, все още цъфти в келтската ти душа, ще те препратя към няколко поста назад, в които казвам, че не се завръщам във форума, а просто написах тема, която възнамерявах да направя в някакъв момент след издаването на книгата. Това е обяснено в топика за самата книга. Also, ако беше по-наблюдателен (което е наложително за човек, който иска да праска велики фрази с покритие), щеше да видиш, че не пиша никъде освен в тази тема и в секцията на Издателството. Също така нито модерирам, нито админвам в други теми, освен тези две, колкото и да ме дразни по стар навик всеки втори коментар из темите и вечно отсъстващия им администраторски отпор. Всъщност единствената причина, поради която помолих Alien временно да върне админските ми права е за да мога да трия евентуалния trash от тези 2 теми, щото просто няма кой друг – поне това вярвам – можеш да видиш.
Също така мислех, че имаш по-високо мнение за мен и не си допускал, че мога да се навра така лековерно и жалостиво в подобна плитка локва като този форум отново толкова скоро, сякаш изрично се разгонвам от миризмата на престоял труп :)
Иначе макар това място да е безвъзвратно замърсено с олово, има хора, които все още ценят нещата. Обикновено те дори не пишат във въпросните теми. Кара те да се замислиш, дали да не вземем пример и ние, мм? :)

Айде стига толкова, че има хора дето ни се смеят вече (или поне на мен) и съм сигурен, че знаеш кои :P Пък и за словесен спаринг винаги има място и време, макар че когато те се случат, обикновено изобщо не стигаме дотам за мое его-съжаление :-*

(with love) :drinks:

Оттук нататък моля ви по темата, ако лавината на падението на xnet не ви е въвлякла в турболенцията си.
Аз вече получих насоки за мислене, които досега не бях взимал предвид и затова благодаря на sedere. Това отчасти доказва, че този форум не е все още в обществената морга, макар огромната инерция, която го води натам.
Може би тази статия ще бъде допълнена някой ден и ще се превърне в цяло изследване.
Което естествено ще бъде издадено. Защото искам шибаните ви пари. Всичките. Ясно?!?



[Тези материали посвещавам на човека, който може би е успял да ме разсмее най-искрено в живота ми (надявам се в момента четеш), когато веднъж ми каза, че е сънувал как пениса му се превръща в LEGO-частица. Обичам този човек и се надявам един ден той да успее да се върне в живота ми. Дано тази статия му помогне да привлече пари в живота си, за да спре да се занимава с глупости и да обърне внимание на вътрешното.
На теб вечни приятелю
:)]

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #24 -: Юни 13, 2010, 16:06:14 pm »
Красиви, завъртяни слова, ярки метафори. Що не си намериш надомна работа като ти се твори толкова, земи напиши още една книга.
Пост-модерен там квото си писал и тн... Ти си човека дето рационализира най-много в тоя форум. Вече има две кила букви, които да направят цялата работа по плащането малко по-рационална. /Което е супер де, нали вече я свалих шапката/

Прайш се -.- И го знаеш. Просто го казах аз. А желанието за словесно съревнование, което си насъбрал, докато не си писал, свърши останалото по преебаването на темата. С един куршум два заека! Cheers!  :drinks:  :-*


П.П.
Ей - словесни спаринги с теб само във форума, на други места става досадно -.-

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #25 -: Юни 13, 2010, 17:20:37 pm »
Благодаря ти за съветите, за това как да подредя личния си живот. Определено идеи, от които мога да почерпя мъдрост и т.н. :)

Това с рационализирането не ми се изясни, може би защото влагаш някъв смисъл, дето е различен от колективния. Иначе прости ми че пиша толкова букви. Прав си, това не е идеята на форума. Тук трябва да се мълчи и да има медитаци.
Както и да е де, не страдам от факта, че имаш мнение за мен, точно както и ти не страдаш заради същото в другата посока.

Също така не знам с какво лично съм те засегнал, ама seriously... time out :)

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #26 -: Юни 13, 2010, 17:48:33 pm »
На мен така и не ми стана ясно. Езотеричните книги в България, за пробуждане ли се пишат или за печалба? Защото е хубаво да се има в предвид, че на над 50% от българите не им се събира и една прочетена книга в годината. Сега, не знам пари ли нямат, не им се чете ли, но факта е налице.
« Последна редакция: Юни 13, 2010, 17:49:41 pm от sidewinder »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #27 -: Юни 13, 2010, 19:05:26 pm »
Тези , които са ''измислили'' парите , са ги направили , почти като нас . Парите са  преди  всичко  енергия . Всичко в нашия свят се състои от енергия.
Трябва да знаем , че парите , както и хората , имат не само физическо тяло , но и емоционално , и ментално тяло . Физическото тяло на парите са книжните купюри и монетите . Както и всичко в природата, парите се стремят към този , който ги обича и уважава , а също така им знае и цената . А чрез менталното си тяло парите знаят какво точно мислим за тях. И ако у нас има подсъзнателна мисъл , че "парите са зло" , то големите пари ще ни заобикалят . Стара пословица гласи : "Никога не умалява ръката на даващия" . Защото колкото повече човек споделя с другите своите богатства , толкова по-голям паричен поток привлича към себе си. И парите чувстват това.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен outlawzzz

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #28 -: Юни 13, 2010, 19:23:27 pm »
Според мене на момчетата от "Паралелна реалност" им липсва сила и размах. Тая книга трябва да струва 29,70.
Трябва да се проучи потребителския басейн. Продуктът е такъв, че не се пукува за разнообразие. Този, който го търси, ще го купи. Този, който само разглежда, ще го заебе. Тоест има едно потенциално количество бройки, които ще се вземат със сигурнст. Ако цената дере повече кожа, печалбата ще навакса и всички онези, които са се отказали заради цената.

Тва не е хляб, за да е достъпно за всеки. Това е повече като вносно синьо сирене - не се чудиш ще го взимаш ли или не. Ако ще взимаш, излизаш да си купиш специално това. Затва цената трябва да е вносна, а не народна.

Аз бих я вдигнал докато е време. А пък другата книга може да не идва безплатно, а доста намалено. Примерно Монтоук и Извънземното за 36,50.

Няма нужда от цяла страница лексикално молене за пари. Потребителя е потребител, защото се принуждава. Произвдителят е производител, щото в него е ножа и в него е хляба.
Приятелю, темата е Езортетика и Пари, престани да я спамиш с твоите "препоръки" към Паралелна Ралност, ако искаш да дадеш мнението си към тях, хората са измислили ЛС, има и отворена тема.
И ако толкова държиш да си избиваш комплексите към Н. направи го го лични, не мисля че някои тук го интересува това, че нямаш какво да правиш и се чудиш с кой да се заяждаш!

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #29 -: Юни 13, 2010, 19:40:15 pm »
 ;D
Еех.. Не мога да се сдържа да изразя благодарността си към започналия темата, освен за всичко друго и за грижата за доброто ни настроение :P. Затова ще си позволя да напиша няколко реда.

За тези, които търсят... нека заблудата, че езотериката е синоним на "духовност", а "духовните хора" не се занимават с материалното, респективно с пари, се разсее СЕГА! Езотериката касае истинското значение на парите (както и на всичко останало). Пердето на тези Светли заблуди ще бъде повдигнато, когато започне да се гледа на парите като това, което наистина са, а именно - символ. Символите не са добри или лоши, тяхната роля е да носят значение. Истинският смисъл на парите е да носят символното значение на благополучие. Друг е въпросът кой какво разбира под "благополучие" и именно това е, което Тъмните сили използват, за могат да сбъднат игричките си. Те използват вашите недостатъци, за да превърнат парите в Тъмни, тоест обслужващи техните интереси. Програмиранията и облъчваниците винаги са били и ще бъдат само бананова кора по Пътя ви. Никой не може да ви го подмени или да ви накара да тръгнете по "грешен" такъв. Така че нека посоката, в която темата е поела, а именно - фокус върху Тъмната страна на парите (да, въпреки намерението на отворилия темата, именно това се случва), да се промени. Капанът, който четенето на тази тема ви готви е почти незабележим. Така че не слушайте батко ви Хорус като ви казва "помислете върху това", което не е никак лошо между другото, но точно когато усетите, че почвате сериозно да се замисляте - спрете и започнете да действате в посока на вашето благополучие. За което парите в точно тази парадигма са единственото средство. Да, точно така -  единственото. Всички алтернативи, колкото и логични да изглеждат са неадекватни. Така че спрете да мислите за тях. Както и за "правилният" начин да боравите с парите, защото няма да го измислите. Тъй като колкото и да четете по темата, щом имате нужда да мислите за това, значи се налага да си строшите сами главата още поне 1-2 пъти. Затова - действайте!  ;D
Айде, че загубих поне 200 лв, докато пиша това..  :P
« Последна редакция: Юни 13, 2010, 19:53:43 pm от Oneness »
For The Internets! :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27