Автор Тема: Човекът на бъдещето - беззъб и плешив  (Прочетена 8725 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Човекът на бъдещето - беззъб и плешив

Това, което не се използва, постепенно отпада в процеса на еволюция, обяснява Zdrave.bg

06.06.2006

Човешката уста няма да е необходима в сегашната й форма след време, защото е много вероятно хората да консумират предимно течна и полутечна храна в тубички, както космонавтите. До този извод стигнал германски научен екип от университета в Хайделберг.
В количеството зъби и строежа на челюстта също щяло да има промени. Според специалистите сексапилните мачовци с волеви брадички ще останат само на снимка, зъбите ще станат ситни и ще намалеят до 26-28.
Само за последните 30 години, незначителен от гледна точка на еволюцията период, учените са забелязали, че при много хора зъбите растат един върху друг, а при някои мъдреците изобщо не поникват.
Всичко това е вследствие намаляването на костта на челюстта и се смята за еволюционен процес на приспособяване към храната, която ни се налага да предъвкваме.
Зъби и масивна челюст не са ни необходими, за да изядем един бигмак, а за парче сурово месо, каквото днес никой не консумира, обясняват специалистите. Френски учени от Сорбоната пък предсказват тотално оплешивяване.
"От косата няма никаква полза. Тя изпълнява единствено естетическа функция. А това, което не се използва, постепенно отпада", обосновават се те.
Френските специалисти са открили също, че човешкото обоняние днес е много по-слабо, отколкото обонянието на предците ни, като жителите на мегаполисите особено зле различават миризмите - техният състав от хромозоми дори вече се различава от този на обитателите на селските райони.


www.netinfo.bg

После ще ни намалее ръста, ще си слагаме филтри на очите, отделителната система ще намалее, кожата ни ще придобие сивкав цвят, заради намалялата слънчева светлина, главите ни ще се уголемят заради увеличаването на работата с мозъка...
« Последна редакция: Юни 24, 2006, 18:23:36 pm от Horus »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Eon

  • Гост
Отг: Човекът на бъдещето - беззъб и плешив
« Отговор #1 -: Юни 21, 2006, 09:40:31 am »
Ми, за това говориш нали?

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: Човекът на бъдещето - беззъб и плешив
« Отговор #2 -: Юни 21, 2006, 10:02:55 am »
муахахахаха ... хехехехе
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Eon

  • Гост
Отг: Човекът на бъдещето - беззъб и плешив
« Отговор #3 -: Юни 21, 2006, 10:16:04 am »
Ами така си е...Какво?  :P

prestor

  • Гост
Отг: Човекът на бъдещето - беззъб и плешив
« Отговор #4 -: Юни 21, 2006, 10:48:53 am »
ПОсле ще ни намалее ръста,ще си слагаме филтри на очите,отделителната система ще намалее,кожата ни ще придобие сивкав цвят,заради намалялата слънчева светлина,главите ни ще се уголемят заради увеличаването на работата с мозъка...

Относно ръста не съм съгласен. Според лични наблюдения има тенденция към постоянното му увеличаване. По- скоро би се получила атрофия на мускулатурата ни и "омекване" и изтъняване на скелета, дължащо се на все по-малкото ни физически занимания. Освен това белите ни дробове ще намалят обемите си пак поради същата причина. Май единствено бихме поспечелили малко повече мозък  ;)

Oberon

  • Гост
Отг: Човекът на бъдещето - беззъб и плешив
« Отговор #5 -: Юни 21, 2006, 12:14:50 pm »
На тия от zdrave.bg поздрави да им пратиш :))) От косата няма полза а:)? Поразходи се 2-3 дена из Сахара напълно плешив, а аз после ще си направя пържени яйца на темето ти :)))) Или да ходим със шапки като ни окапе косата хаха

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Човекът на бъдещето - беззъб и плешив
« Отговор #6 -: Юни 24, 2006, 18:25:17 pm »
Тази тема или съм я слагал във форума или съм я чел преди време в нетинфо :)

Както и да е, учените не знаят обаче, че следват много по-същностни изменения от това дали ще имаме коса или не.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Човекът на бъдещето - беззъб и плешив
« Отговор #7 -: Юни 24, 2006, 18:27:16 pm »
А и косата е една голяма антена за енергия от Слънцето и Космоса. Не е без значение имаш ли я или не!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Човекът на бъдещето - беззъб и плешив
« Отговор #8 -: Юни 24, 2006, 20:11:49 pm »
Аз май си разпъвам антената  ;D
Никога не съм носил дълга коса, а сега какъв е тоя мерак-не знам. От три месеца не съм се подстригвал...
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Човекът на бъдещето - беззъб и плешив
« Отговор #9 -: Юни 24, 2006, 20:37:50 pm »
В Индия посветените не режат косите си каквото и да става.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Човекът на бъдещето - беззъб и плешив
« Отговор #10 -: Юни 25, 2006, 22:34:03 pm »

  ха ха ,
 това ще се случи в последствие на РАДИАЦИЯТА и на синтетичните евро домати ....  :P
 но ако се върнем към природата , ще сме си все така , силни и здрави ..... ;)

  ЕЗК 

Дъвиан

  • Гост
Отг: Човекът на бъдещето - беззъб и плешив
« Отговор #11 -: Юни 26, 2006, 01:12:44 am »
А ето и индийката Mata Jagdamba, с една от най-дългата коса в света - 4, 23 м.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Човекът на бъдещето - беззъб и плешив
« Отговор #12 -: Юни 26, 2006, 02:59:27 am »
Като гледам е голяма фенка на Хитлер. Лошо няма. ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Отг: Човекът на бъдещето - беззъб и плешив
« Отговор #13 -: Юни 30, 2006, 09:41:11 am »
Вчера четох че има значителен напредък в зъбната регенерация (колко глупаво звучи на български) Опитите са минали от зайци вече на хора. Могат да се регенерират зъбни корени например. Също така се прави и клониране и отглеждане на колонии от зъбни клетки, с цел присаждане. Има успехи при регенерирането със стволови клетки. Смята се че до 10 години ще бъде комерсиализирана технологията. Ако се наложи да ти извадят зъб - порастваш си нов. Пломбите ги махаме и си регенерираме отстранената маса. Дано се получи. Лично аз предпочитам по този начин да си оправям зъбите отколкото да ми слагат чужди предмети из устата. Хората с лоша захапка ще могат направо да си сменят зъбите. Също така да кажа че до 2010 ще е развита технология за лекуване на плешивостта пак на базата на стволови клетки. Засега плешивостта може да се лекува само до 1 максимум 2 години назад.Тоест състоянието на косата се връща на това ниво. Със стволови клетки няма да има значение колко назад във времето.
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Oberon

  • Гост
Отг: Човекът на бъдещето - беззъб и плешив
« Отговор #14 -: Юни 30, 2006, 10:29:42 am »
Екстра:)))
Няма по-болнаво и некадърно направено тяло от това на човека :)))
Тритона издържа 10 години без храна и вода!
Гущера му расте нова опашка.
Повечето животни нямат нужда от четка за зъби и пломби...
Повечето животни имат перфектна система за охлаждане ( птиците ), а аз вчера издъхнах от тая жега:(((

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27