Автор Тема: Каква е разликата между илюминатите и теб  (Прочетена 42846 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

valer4o1

  • Гост
Re: Каква е разликата между Илюминатите и теб
« Отговор #15 -: Януари 01, 2007, 16:25:13 pm »
ОК, приемам вашите мнения и има истина в тях , но това е само едната страна на медала. Ами другата страна, моята страна. Честно да ви кажа Аз нямам нищо напротив да се боря за някаква кауза, стига Тя да съвпада с моите възгледи. Общо взето ако живееш като мишка някъде в гората и не използваш GSM не е голяма гордост , поне за мен. И за да не ставам отново неразбран , ще се опитам да обясня. За повечето неща които искат ТЕ , съм съгласен 100%, и нямам нищо напротив да съм един от тях. ТЕ са за предпочитане пред религията ( поне за мен). Но ТЕ никога няма да станат всевластни именно заради човешката природа, която всички умни хора възхваляват. Човекът е най-важното нещо, НЕ обществото, НЕ редът, НЕ нещата който ни заобикалят. И никога не омаложавайте човешката алчност, за пример ще дам себе си, както бих могъл да работя за тях така при по-добра оферта ще ги зарежа. А такива служители вярвайте ми не са им нужни, и тях ги е страх именно от това. ТЕ както всички подобни формации са структорирани с ядро от фанатици и периферия от наемници. И ако ми предложат да стана един от тях, ще приема ако ми осигурят това което искам. В крайна сметка аз не вярвам в прераждането и искам да живея добре СЕГА а не след 100000000000 живота, и по какъв начин ще го постигна за мен няма значение, стига това  да е в хармония с възгледите ми.
 Ако съм бил прекалено честен с вас, ПРОСТЕТЕ или го приемете за лъжа. А за агентите на илюминатите : " КЪДЕ МОГА СИ ПОДАМ МОЛБАТА ЗА НАЗНАЧЕНИЕ " :).

stiver

  • Гост
Re: Каква е разликата между Илюминатите и теб
« Отговор #16 -: Януари 02, 2007, 00:32:39 am »
И ако ми предложат да стана един от тях, ще приема ако ми осигурят това което искам. В крайна сметка аз не вярвам в прераждането и искам да живея добре СЕГА а не след 100000000000 живота, и по какъв начин ще го постигна за мен няма значение, стига това  да е в хармония с възгледите ми.
 Ако съм бил прекалено честен с вас, ПРОСТЕТЕ или го приемете за лъжа. А за агентите на илюминатите : " КЪДЕ МОГА СИ ПОДАМ МОЛБАТА ЗА НАЗНАЧЕНИЕ " :).


Ти наистина ли мислиш, че ще ти дадат и петак за това, че ще работиш за тях? Дреме им на тях за твоята меркантилност. Милиарди работят за тях без дори да подозират. Ако искаш пари - много си евтин. Има по-скъпи неща, които те могат да дадат. Следващия път, когато си предложиш услугите не им искай пари. Искай знанията им. Тогава може да ти обърнат внимание и да стигнете до пазарлък дори. Защото знанията са които им дават власт. Затова се наричат илюминати - просветлени. Защото са разбрали, че монополът върху знанията е средството за сдобиване с власт, а парите си идват после сами. Затова познанието, с което те разполагат е езотерично, сиреч - тайно. Пази Боже да се доберат простосмъртните до него! Затова те искат повече знания, колкото и да ти е странно. Затова държат народа в мрак и простотия и поощряват алчността и меркантилността. Пари? Боклук! Те не приобщават хора, които искат просто пари. Те търсят НАИСТИНА алчни хора, тези, които искат целия пакет - земята, вселената, власт, власт, власт... Само че ти не искаш власт. Ти искаш да работиш за тях срещу малко пари, за да живееш добре. Душичка! Ти никога няма да станеш един от тях  :) Носи си GSM-нашийника, колекционирай си шарени хартийки с картинки на пирамидки с очички и се радвай на живота.
Не ми се впрягай, не ти се смея, нито искам да те засегна  :) Само искам да ти покажа, че са далеч по-арогантни, отколкото си ги представяш. И че, за щастие, твоите възгледи са различни от техните. Не мисля, че няма да успеят, защото също са хора. Страхувам се, че може да успеят точно защото са хора, а на хората им е по-лесно да бъдат управлявани. Синдромът на алфата в глутницата май ни е доста дълбоко вроден. Първо родителите ни, после управниците, накрая, ако няма никой над нас,  си измисляме някакви властни и алчни за жертвоприношения богове. Другата страна на медала, според мен, е знанието и просвещението за истинските закони в природата. От тях "илюминираните" няма къде да избягат.

IYI

  • Гост
Re: Каква е разликата между Илюминатите и теб
« Отговор #17 -: Януари 02, 2007, 00:41:39 am »
Много силен пост на Стивер, много...!

Само не разбирам мъж или жена се крие зад този ник?

stiver

  • Гост
Re: Каква е разликата между Илюминатите и теб
« Отговор #18 -: Януари 02, 2007, 00:45:12 am »
Само не разбирам мъж или жена се крие зад този ник?

Жена  :) Стивер означава "петаче".

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Каква е разликата между Илюминатите и теб
« Отговор #19 -: Януари 02, 2007, 04:25:59 am »
... за пример ще дам себе си, както бих могъл да работя за тях така при по-добра оферта ще ги зарежа. ...
Ако действително си бил, и си честен, това те описва като идеалната кукла на конци за тях. И перфектния изпълнителен елемент-бушон, който ще им свърши работа и ще прикрият следите си чрез предоставянето и обричането ти като жертва. Те и това харесват и правят, не знаеше ли?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Каква е разликата между Илюминатите и теб
« Отговор #20 -: Януари 02, 2007, 11:47:47 am »
> Каква е разликата между Илюминатите и теб ?

ми има малка спрямо това което си изредил ама ще се постарая в скоро време да наваксам и това - от години вече ви разправям че илюминат ще ставам а вие все ми се присмивате ;-)

I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Каква е разликата между Илюминатите и теб
« Отговор #21 -: Януари 03, 2007, 14:29:39 pm »
. Пази Боже да се доберат простосмъртните до него!
Между другото, това е доста правилна философия.Знанието и силата не са за всеки

Синдромът на алфата в глутницата май ни е доста дълбоко вроден. Първо родителите ни, после управниците, накрая, ако няма никой над нас,  си измисляме някакви властни и алчни за жертвоприношения богове. Другата страна на медала, според мен, е знанието и просвещението за истинските закони в природата. От тях "илюминираните" няма къде да избягат.
Или си измисляме Илюминати...


Като цяло има нещо много глупаво в цялата история за някви дето са видиш ли всемогъщи,контролират военна мощ и сума ти и знание,обаче ние понеже сме добрите ще ги победим накрая и то само с медитации и любов.
 А нека не забравяме и че те каквито са могъщи знаят че ще бъдат победени обаче си карат по тяхните си планове и не правят нищо по въпроса.
 Ако са толкова умни ще взема и аз да си направя едно тайно общество,като ще пропусна очевидните им грешки и  току виж съм ги избутал от хранителната пирамидка
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
разликата
« Отговор #22 -: Януари 03, 2007, 18:38:11 pm »
Разликата е в Любовьта и Страха: "ние" (каквото и да означава това) развиваме любовьта и по този начин, любейки всички, искаме всички да се въздигнат; "те", напротив, работят със страха и въздигане искат да предоставят само на малцина, само на избрани... Те осъзнават безсмъртието на душата, което и ние осъзнаваме, но понеже тъмните сили господстват над тях, илюминати не могат да възприемат това безсмъртие и по-точно - не могат да го споделят с останалите... Ето защо в редиците на илюминати се налагат принципите на страха; същия страх, който кара такива като valer4o1 да драпат за един къшей сигурност, комфорт и безпроблемност, вместо да гледат Звездите. ЗВЕЗДИТЕ МОГАТ ДА ВИ КАЖАТ ВСИЧКО! Илюминати осъзнават това - та нали са озарени от светлината на Луцифер! Но тъй като са подвластни на демонични същества, не могат да приложат Любовьта. Прилагат страха, въпреки, че по принцип се стремят към нещо добро; към "великото дело на вековете"... Те не осъзнават, че това "велико дело" е космодрум, чието завършване ще позволи приземяването на Сатана в триизмерния свят. Иначе, и "ние", и "те", се стремим към нещо велико. Разликата обаче е в любовьта към всичко или страха от всичко, която разлика прокарва граница по между ни.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Каква е разликата между Илюминатите и теб
« Отговор #23 -: Януари 03, 2007, 19:56:02 pm »
Е не! Аз определено ще си основа тайно общество.
1-во за какво им е да си играят със страха,за какво им е да насаждат страх,след като много добре им е ясно че система основана на страх е обречена на рухване.
 Виж обаче такава основана на любов...много по-податлива  е на тънко манипулиране и е много по-изгодна.
2-ро Все пак са хора.ТЪмни сили или не те си осъзнават безсмъртитето перфектно,и го възприемат.
 Това,което правят разумно е че не дават това въздигане на всеки. Ти би ли дал пистолет на дете?
3-то Не могат да притежават любовта? Те все пак са хора.Никви сатани и ит.н. не им пречат на това.
 Да не говорим че едно от основните неща в любовта-страстта именно тея хора,дето говорят за Сатана и тям подобни глупости я обявяват за нещо демонично.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

stiver

  • Гост
Re: Каква е разликата между Илюминатите и теб
« Отговор #24 -: Януари 04, 2007, 00:01:49 am »
. Пази Боже да се доберат простосмъртните до него!
> Между другото, това е доста правилна философия.Знанието и силата не са за всеки
Знанието няма обратен адрес към подателя. То е за всеки. То съществува и нашето съ-знание е част от него. Знанието е факт. То не е положително или отрицателно.Силата, която задейства знанието, може да е градивна или разрушителна, които също са субективни понятия и във всички случаи водят до движение (Шива). Липсата на знание е вакуум, в който силите са хаотични и не оказват въздействие върху нищо. Липсата на знание е паралитично състояние равносилно на смърт. Респективно - лишаването от знание е равносилно на убийство или зомбиране на съзнанието.

Синдромът на алфата в глутницата май ни е доста дълбоко вроден. Първо родителите ни, после управниците, накрая, ако няма никой над нас,  си измисляме някакви властни и алчни за жертвоприношения богове.
> Или си измисляме Илюминати...
И после ги създаваме. Илюминатите са продукт на човешката слабост и страх. Това не ги прави по-малко реални. Дори и да са само мисловна форма на колективното ни съзнание, те притежават мощна сила на въздействие върху нашата реалност и нямаме основания да не ги приемаме на сериозно.

> Като цяло има нещо много глупаво в цялата история за някви дето са видиш ли всемогъщи,контролират военна мощ и сума ти и знание,обаче ние понеже сме добрите ще ги победим накрая и то само с медитации и любов.
Бих го казала - на сегашния етап на развитие - с разширяване и споделяне на познанията и с разширяване до стопяване границите на егото (АЗ-ът) на отделната личност.

> А нека не забравяме и че те каквито са могъщи знаят че ще бъдат победени обаче си карат по тяхните си планове и не правят нищо по въпроса.
Затова пък ние правим много за тях - говорим, пишем, спорим, суетим се, страхуваме се, завиждаме им, ухажваме ги, принасяме им жертви, наричаме ги "просветлените", захранваме ги със собственото си невежество.

> Ако са толкова умни ще взема и аз да си направя едно тайно общество,като ще пропусна очевидните им грешки и  току виж съм ги избутал от хранителната пирамидка
Никой не е казал, че илюминатите са глупави. А създаването на тайни общества е лесно. Детска игра - в буквалния смисъл.

> Е не! Аз определено ще си основа тайно общество.
От чисто любопитство - как би го нарекъл и какъв знак би избрал за символ на обществото си? :)

> 1-во за какво им е да си играят със страха,за какво им е да насаждат страх,след като много добре им е ясно че система основана на страх е обречена на рухване.
 Виж обаче такава основана на любов...много по-податлива  е на тънко манипулиране и е много по-изгодна.
Има един още по-добър вариант - основана на любов и насаждаща страх - нарича се религия  :)

> 2-ро Все пак са хора.ТЪмни сили или не те си осъзнават безсмъртитето перфектно,и го възприемат.
 Това,което правят разумно е че не дават това въздигане на всеки. Ти би ли дал пистолет на дете?
Не, защото детето не знае нищо за пистолета. Когато научи какво може да прави, и когато научи още много други неща, като морал и хуманност, само няма да иска да го вземе, освен ако не научи също, че пистолетът по принцип е една машинка, която може да бъде използвана с положителна цел, без да наранява и разрушава. Дълъг процес но си струва усилията.

> 3-то Не могат да притежават любовта? Те все пак са хора.Никви сатани и ит.н. не им пречат на това.
 Да не говорим че едно от основните неща в любовта-страстта именно тея хора,дето говорят за Сатана и тям подобни глупости я обявяват за нещо демонично.
Флай е абсолютно прав тук, аз само перефразирам (Добре казано, Флай!) - духовната любов е и способност за споделяне. Хората, които са наричани "илюминати" никога няма да имат това, защото не са способни да споделят безсмъртието. Един основен закон на духовния свят им убягва - колкото повече даваш, толкова повече имаш. Парадокс? Законът е доказуем. Опитай сам :)






Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Каква е разликата между Илюминатите и теб
« Отговор #25 -: Януари 04, 2007, 16:22:59 pm »
Има известно противоречие в разсъжденията на  stiver по отношение на желанието за всеобщо споделяне на знанието и същевременното цензуриране на достъпа до пистолети по отношение на малолетните. Тук опитът да се поставят двата въпроса на принципно различаващи се плоскости, за да се оправдаят и двете решения, няма да издържи, защото: пистолетът лесно може да се види като алюзия на знание, на способност [да стреляш], също като знанието, което може да бъде видяно като алюзия на технологията, пример за която е пистолетът. Вярно е, че нито знанието (само по себе си), нито пистолетът са "добри" или "лоши", защото такива ги правят намеренията и действията на хората, а не нещо, съдържащо се обективно вътре в тях. Обаче, както stiver е забелязала във връзка с пистолетите, има неща, които не трябва да се поверяват в ръцете на хора, чиято настройка не отговаря на изискуемите качества за такова поверяване. Причината е, че тези неща могат да бъдат употребени по погрешен начин или направо могат да бъдат насочени в посока, която е враждебна и античовешка. Знанието също може да донесе гибел, ако не е свързано с мъдрост. Мъдростта е повече от знанието заради това, че съдържа в себе си нравственост, освен информация; нещо като съчетание от интелигентност и доброта, която е била забелязана от stiver. Необходимо е да се разбере, че знанието, също както и пистолетът, трябва да могат да бъдат придобивани след съответна подготовка; заради това в древните общества е имало система на изпитване, допускане и посвещаване; заради това и до днес образованието е разделено на класове, начални и средни училища, академии. Заради това, прочея, първо изучаваме "простите" букви от АзБуката, а след време достигаме и до въпросите на стила, на магичността в поезията на Пушкин или Блейк. Тук излишният егалитаризъм може да навреди; пример е pop-културата, която по безсрамен начин е изплюскала и изсрала всичко най-свято, до което се е добрала, без да й мигне окото и без въобще да разбере какво светотатство е например да изговаряш думата ЛЮБОВЬ, когато става дума за чифтосване.

И, за да не изпаднем напълно в offTopic - разликата между тайните общества и братствата на светлината е, че първите се оправдават с казаното по-горе съображение, за да поддържат масите в постоянно невежество и мрак, което лесно се управлява, докато вторите, осъзнавайки това съображение, развиват най-грандиозните педагогии на вселената, най-величествените училища и взаимопоучения, за да водят всекиго стъпка по стъпка, бавно и търпеливо, любящо, неотклонно, към СвЕтлинА!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Vasilisk

  • Гост
Re: Каква е разликата между Илюминатите и теб
« Отговор #26 -: Март 16, 2007, 14:32:05 pm »
Странно защо изпитах нужда да се включа. Хммм всички издохте valer4o, прави сте, но вие му казахте къде ще стигне и коя е крайната му точка. Ако наистина ви е грижа за заблуденото дете дами и господа кандидат-илюминати (от по-съвършен вид т.е. способни на любов) щяхте да му посочите и някои точки от пътя, по  който той ще мине и това ще стане. Valer4o, синко! Вярно, че това е само форум, но ще ти кажа една формула, с която ставаш прозрачен (отворена книга) за прозорливия човек, а те са:
- потребности
- принципи
...отнесени едни към други определят ПОВЕДЕНИЕТО ТИ! Затова дете не споделяй с НИКОГО потребностите си, защото ако Той е малко по-светнат ще прогнозира поведението ти в детайли! И тогава синко не се знае какво ще се случи!!! А след като така добре си определи цената (като на интервю за работа когато те питат "Каква заплата очакваш да получаваш" ти сам си лепна етикет на "дребно шмекерче". Знаеш ли, просветление може да ти дойде и като продаваш домати, но ако искаш нещо повече трябва малко и мисълта да си напрегнеш (което пак не е гаранция за успех) :-X
   Поздрави за stiver, IVI и Gil-Galadh! Радост за мен е да прочета нещо смислено в заобикалящата ни глупост и стандартни хватки за дезинформация!
 

Здравчо

  • Гост
Re: Каква е разликата между Илюминатите и теб
« Отговор #27 -: Март 16, 2007, 22:44:49 pm »
Искм да се присъединя към идеята на гил-Галад да си основем тайно общество.
Гил-Галад, пиши ми едно лично съобщение да уточним подробностите.
Очевидно си човек, който се интересува от един определен период в историята, който може да ни послужи като добра основа за развитието на нашето общество.

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Re: Каква е разликата между Илюминатите и теб
« Отговор #28 -: Март 17, 2007, 17:31:40 pm »
Искм да се присъединя към идеята на гил-Галад да си основем тайно общество.
Гил-Галад, пиши ми едно лично съобщение да уточним подробностите.
Очевидно си човек, който се интересува от един определен период в историята, който може да ни послужи като добра основа за развитието на нашето общество.

И кой е този период??
It' oil stupid.

Неактивен NTT

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Re: Каква е разликата между Илюминатите и теб
« Отговор #29 -: Март 18, 2007, 21:48:28 pm »
Много отдавна чета форума и почти не пиша в него, но темата за илюминатите ми е една от най-интересните и затова реших да се вкюча. Лично моето мнение, е че илюминатите съответно>масоните съществуват, има достатъчно доказателства за това. Повечето от вас казаха че са против тях, но така или инaче всички ние работиме за тях по един или друг начин, просто защото техни хора държат цялото производство,пари,власт насякаде по света.Може би, единствения начин да бъдат премахнати е като цялата система се сгромоляса, но те пак имат възможностите да създадат подбна такава или нова система където хората пак ще бъдат контролирани. По интересното е какво точно знание притежават и как ние може да достигнеме до него. Много интересна е книгата Махалото на Фуко по тая тема.
 
"Политическото величие е като пирамидите където, никой освен орлите и влечугите не може да достигне

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27