Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Tехнологии / Re: Изкуствен Интелект
« Последна публикация от Fiery - Вчера в 23:13:18 »
А всички in -  tell -  act - и взети заедно кво викат? Вселената се разгръща безкрайно или замръзва? А друга Все - Лена (не оная Лена от ПП), възможна ли е и с какво ще я захранвате? Освен това, ако не можете да си подбирате съквартирантите и винаги ще се налага да си отвоювате правата (междузвездни интриги, като че ли тези в червата са ви малко) за какъв чеп ви е "още от същото", пък ко ше и да измислят технологии, чрез които да ви "лекуват" тъпите тумори (чета днес глупостите на Алиен за Румъния, хаха, заболя ме главата, не знам редактора как е още жив и мърда)!!! Като си зададете контролния въпрос: "И КАКВО ОТ ТОВА???", веднага лъсва тоталното безсмислие на абсолютно всичко!
Ако не знаете отговорите на тези  въпросчета, какво изобщо си говорите?! Замръзването ви така или иначе е изначално кодирано и деменцията, с която се появявате за да се разпаднете- също! 
Философа го е казал: АДЪТ, ТОВА СА ДРУГИТЕ. Индивидът винаги дълбоко в себе си ще саботира общата лудница и лудницата индивида. Никакъв баланс не може да има между двете, освен ако на насилието не му викате "баланс", тъй щото на английски HARMONY се разпада на "harm + many"! Лъжа ли е?! А истина ли е, че когато споменават кралицата, все по-рядко добавят ... на Великобритания! Вместо това получаваме Кралицата, Кралят... Аз пари за крал нямам. Който има -  да плаща!
2
Новини и общи дискусии / Re: Тема общи дискусии - Кои са 6 Spiders във форума ?
« Последна публикация от Морфей - Април 13, 2024, 21:43:21 pm »
Норис, благодаря за ликовете на Щайнер, безценни са лекциите му най вече след, като са минали 100 г  8)
Изтегли си филма "Те живеят" от тук е най сигурно https://zamunda.net/banan?id=455510&hit=1&t=movie
Космогонията на Розенкройцерите от Макс Хайндл https://maxheindelcosmo-1.blogspot.com/ описал е другата страна на физиката, която все не могат да открият учените. Тука намерих отговори на някой неща от сънуването за който се чудех, какво означават и защо се случват  :-X

П.п. Пиши на Л.С. за нещата, които ти пречат да пишеш тук  8)
3
Новини и общи дискусии / Re: Тема общи дискусии - Кои са 6 Spiders във форума ?
« Последна публикация от Noris - Април 13, 2024, 15:50:21 pm »
Тези дни и на това попаднах .

https://portal12.bg/publikatsii/Rudolf-Shtayner-za-duhovete-gluptsi-gnomite-prirodnite-duhove-i-vliyanieto-im-vyrhu-choveka.p6552

Цитат
Същества, подобни на унесени в своята работа паяци; те са там, за да поддържат преклонението на човека пред красотата. Ако в своята душа човекът не би бил оплетен в грозната и отблъскваща мрежа на Духовете-Паяци, той нямаше как да носи в себе си преклонението пред красотата.
 
4
Новини и общи дискусии / Re: Тема общи дискусии - Кои са 6 Spiders във форума ?
« Последна публикация от Noris - Април 13, 2024, 15:35:20 pm »
Ето тук има  информация за паякообразните мрежи.

https://med.anthrobg.net/bg/node/866

Как ще обетоват Земята, за да се свържем отново с Луната. Обитатели на старата Луна са .
5
Новини и общи дискусии / Re: Тема общи дискусии - Кои са 6 Spiders във форума ?
« Последна публикация от Noris - Април 13, 2024, 15:00:57 pm »


Не ми излиза видеото:
от Те живеят "Ние живеем с изкуствено самосъзнание, подобно на сън. "

Ето какво ми изписва.

Цитат
Video nicht verfügbar.Diese Video enthält von Tele München Fernseh GmbH Co Produktionsgeselschaft VOD hat das Video in deinem Land urheberrechtlichen Gründen gesperrt.
6
Новини и общи дискусии / Re: Тема общи дискусии - Кои са 6 Spiders във форума ?
« Последна публикация от Noris - Април 13, 2024, 14:47:05 pm »
Вярно е Морфей, че в Wikipedia няма определение за сънища. Има за сън - покой на хора и бозайници, но нищо за сънуването. И ние не знаем примерно дали бозайниците сънуват, като нас, защото никога не сме били бозайници. Имаме тълкуватели на сънищата, съновници, психолози, научни изследователи. ..бол..
, но всичко се обяснява с минералната структура на тялото и мозъка ..и нищо повече. Спират до там именно, защото нямат достъп до съзнанието на хората и сънищата им. Какво се случва там ? Има хора, които казват, че никога не са сънували. Дори имам такава позната, но моето мнение е, че сънува, но нищо не си спомня след това .
Примерно аз сънувам осъзнато и знам, че спя и в покоя ми се праща сън, който не е моя прожекция от картини на ежедневието ми, а нещо съвсем различно ...което няма общо с моите мисли за животът. И така успях в последните години, да засека излъчвателите на сънища между будно и сънно състояние.
Дори прожекторите. Когато пиша за тези неща винаги някой ми прекъсва в къщи темата...или просто не мога да публикувам, защото интернетът ми спира.
Засега спирам до тук.
7
Новини и общи дискусии / Re: Тема общи дискусии - Кои са 6 Spiders във форума ?
« Последна публикация от Морфей - Април 12, 2024, 21:37:55 pm »
Норис забелязал ли си, че никъде няма нищо написано по темата "Сънища" само в уикипедия:
СЪН
Цитат
Сън е несъзнателно състояние, присъщо за повечето бозайници, птици, риби и за някои безгръбначни. Характеризира се със забавяне на дейността на тялото и организма. По време на сън силно се намалява движението на тялото, отслабва реакцията към външни стимули, намалява се нивото на катаболитните процеси и се увеличава нивото на анаболитните. Други реакции са отпускането на мускулатурата и забавяне на дихателния процес. При хората, бозайниците, птиците, рибите и редица безгръбначни, периодичният сън е необходим за оцеляването на организма. Възможността за бързо събуждане е защитен механизъм, също необходим за оцеляването и здравето. Именно тази лесна обратимост на съня го отличава от други процеси, съчетани с изпадане в безсъзнание, като припадъци и кома. Когато съществото на индивида сънува, мозъкът преработва събития, които са се случили през деня или в живота на индивида.

ОСЪЗНАТ СЪН
Цитат
Осъзнат сън е сън, при който сънуващият е наясно, че сънува, докато сънят се случва. Когато сънуващите осъзнават, те могат да участват активно във въображаемите преживявания на съня и да ги манипулират. Осъзнатите сънища могат да бъдат изключително живи и реални в зависимост от степента на самоосъзнатост на сънуващия по време на съня.
Осъзнатият сън може да започне по два начина. Осъзнат сън, започнат по време на сън, започва като нормален сън и сънуващият евентуално установява, че сънува. Осъзнат сън, започнат от будно състояние, се появява, когато сънуващият премине от будно състояние директно в съня без забележима липса на осъзнатост. Осъзнатото сънуване е изследвано научно и съществуването му е доказано.
ДЕЖА ВЮ
Цитат
Дежавю̀ (на френски: déjà-vu; изговор – буквално вече видяно) е преживяване, при което човек се чувства сигурен, че вече е виждал или преживявал някаква нова ситуация (човек усеща, все едно, че дадена случка вече се е състояла или се е случила неотдавна), въпреки че точните обстоятелства около предишната ситуация са неясни. Терминът е въведен от френския психолог Емил Боарак (1851 – 1917).

Това което ти казвам е от личен опит, но мога да ти дам и друг източник на информация, където нещата са описани такива каквито са в действителност.

П.п. от Те живеят "Ние живеем с изкуствено самосъзнание, подобно на сън. "
8
Новини и общи дискусии / Re: Тема общи дискусии - Кои са 6 Spiders във форума ?
« Последна публикация от Noris - Април 10, 2024, 20:00:52 pm »
Към тази тема , може би трябва да се подходи със знание от собствен опит.


Цитат
Искам само да доуточня нещо от това, докато сънуваме мислим в картини или образи "Картинно съзнание". Външните образи, които очите ни виждат и мислите ни като образи се смесват
по време на сън в едно.

От къде е този източник на информация?!
...
9
Книги / Re: Дейвид Айк - Фантомният Аз
« Последна публикация от Noris - Април 09, 2024, 20:36:14 pm »
Паци, данке шойн  :hi:
Имам я на немски в книжна подвързия, но все не ми остава време да я прочета. Може би като е  на български, да намеря повече  време за четене.
10
Новини и общи дискусии / Re: Тема общи дискусии - Кои са 6 Spiders във форума ?
« Последна публикация от Noris - Април 09, 2024, 20:27:21 pm »
Морфей, не знам какво точно имаш в предвид под огледално обърнати образи в съня, но ще ми е изключително интересно да споделиш и твоите открития.( ляво, дясно..) Тоест ако човек е изключително позитивен в мислите си с близките си , с приятелите си с колегите си. ...и т.н.
Мечтае за един по съвършен свят.
Не гледа, филми на ужасите, не чете и  участва в конспиративни форуми ....Просто, човекът иска да си живее спокойно и се наслаждава на животът си в своята реалност. Защо в съня му не го оставят на мира примерно, а му пускат някакви си техни прожекции, за които той не си  и помислял. Ето затова и отричам глупостите написани от Фройд за съня .

П.п.
Отговорих ти за някой неща,които питаш, но постът ми бе твърде дълъг и времето ми за публикация явно е изтекло и не успях да копирам и публикувам целия пост. Явно Spider  мрежите така работят .

Страници: [1] 2 3 ... 10