Автор Тема: Пари и лихва  (Прочетена 57103 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Пари и лихва
« Отговор #75 -: Април 22, 2011, 21:11:14 pm »
Реалист съм, затова не вземам пари на заем. 8)
Онези хора, които ги дават по телевизията, че реват заради изгубеното ипотекирано имущество, не са за съжаляване. Да са мислили. Почти всяка ситуация има решение(говорим за придобиването на жилища, автомобили, мебели...ходене на почивка ако щете) и то не непременно с вземане на пари на заем.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re:Пари и лихва
« Отговор #76 -: Април 22, 2011, 21:18:38 pm »
Абе, хора не се ли осъзнахте, че сме "свободни" роби???!!!! Завинаги, докогато сме тук де.
« Последна редакция: Април 22, 2011, 21:19:14 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Пари и лихва
« Отговор #77 -: Април 22, 2011, 21:19:37 pm »
Абе, хора не се ли осъзнахте, че сме "свободни" роби???!!!! Завинаги, докогато сме тук де.


Роби са тези, които се чувстват като роби.

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re:Пари и лихва
« Отговор #78 -: Април 22, 2011, 21:27:35 pm »
Явно аватара ти е Версаче, щом виждаш това което искаш да видиш.
Забеляза роби, но не ВИДЯ СВОБОДНИ! ;) Мислех си че поне ти си малко по-....

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Пари и лихва
« Отговор #79 -: Април 22, 2011, 21:28:20 pm »

АРРИ - ами ако не си сигурен, че ще живееш, защо изобщо живееш? По тази логика, още щяхме да висим по дърветата и да ядем банани като маймуните, вместо да си правим планове, да строим домове, пътища, да правим изкуство и куп други работи, които ни отличават от животните.

По принцип си прав. Човек трябва да прави планове за бъдещето. Трябва да се развива, ако искаш го наречи и еволюира. А това, че може и да не доживея до сутринта, го казах, защото за своя 24 годишен живот, съм се научил, че животът е това, което ти се случва до като си правиш други планове. Явно ти си от щастливите късметлии и плановете ти се осъществяват, но АЗ не съм от тях. За това вече съм много предпазлив в много отношения. За това не бих рискувал да тегля кредит и да си ипотекирам апартамента, защото какъвто съм кърък, банката ще ми го вземе. Пък и не съм фен на банките(лихварниците) и не искам да им ставам донор по законен начин. Защото нали лихварството е законно де ;D.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re:Пари и лихва
« Отговор #80 -: Април 22, 2011, 21:35:15 pm »
ARRI, подкрепям те напълно, защото е много лесно да се дават рецепти за благополучие, когато го имаш.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Пари и лихва
« Отговор #81 -: Април 23, 2011, 17:03:38 pm »
Цитат
Банката иска лихва, защото 1000 лв. днес НЕ СА = на 1000 лв. след 30 години.
Не иска лихва заради това. И ти го знаеш много добре, това е само предтекста.
Инфлацията и дефлацията, които предизвикват несъответствието което описаш, са следствие от раликата между пари-стоки/услуги. Което пък се получава именно от лихвата.

Вземам 1000 лева. Първата вноска е след 30 дни. Връщам с 5-10% повече. За тези 30 дни дали са се обезценили толкова парите?

Не казвам, че знам как трябва да бъде. Не казвам, че на банкерите математиката им не е на ТИ.


Лихвата трябва да има регулираща функиця, определена със закони, от държавни институции. А не самозван елит, да печата доларчета от сенките и да прави реални печалби от това. Смет за сливи...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Пари и лихва
« Отговор #82 -: Април 23, 2011, 18:07:16 pm »
ARRI, подкрепям те напълно, защото е много лесно да се дават рецепти за благополучие, когато го имаш.
Много е лесно да се дават рецепти за НЕ-благополучие, когато го имаш.

Т.е. ти правиш същото, за което обвиняваш, само че от обратната страна.

И тогава какво правим? Кой крив и кой прав?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re:Пари и лихва
« Отговор #83 -: Април 24, 2011, 15:23:00 pm »
Нито обвинявам някой, а още по-малко давам рецепти за не-благополучие. Съжалявам, ако съм прозвучала по този начин. Просто и ясно аз дадох мнението си, че всички работещи хора на тази земя са единствено и само "СВОБОДНИ РОБИ" на хората от големите банки и корпорации. Ако съм засегнала някой по някакъв начин моля да ми прости.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Пари и лихва
« Отговор #84 -: Април 25, 2011, 03:04:25 am »
Кажи ми поне един човек, ако ще и от голяма банка или корпорация да е, на който ти лично си робиня.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Пари и лихва
« Отговор #85 -: Април 29, 2011, 09:05:16 am »
Само да вметна ,че според предсказанията на Артър Кларк в 2016г единствената разменна единица ще бъде мегават/час.
Ако парите имаха златно покритие,щеше ли лихвата да е така висока и нестабилна,поне в България?Преди българските левове имаха златно покритие,което значи ,че са обезпечени със злато,държавни ценни книжа и други там.Т.е. всеки един лев ти гарантираше точно какво и колко можеш да замениш за него.А парите не ставан нито за ядене,нито за пиене,нито за готвене,за нищо не стават,освен за размяна-услуга,хора,информация,стоки.
В България обаче се получава следното нещо.Ако за направата на един лев са необходими 10ст(пр.),то като смятам,тук заплатите ги дават на по реалната стойност на парите.Т.е. дават ми 100лв майчинство,което би трябвало да ми стигне да преживея месец,който изисква 1000лв разходи.Така се смята май тук :writer:
10ст=1лв,следователно 100лв=1000лв. @---
Примерно,една кутия цигари излиза с производствена цена0.45лв,а до крайния потребител става вече 4.50лв.Всичкото са данъци и акцизи(знам,че не е по темата)
Кое е вярното твърдение:инфлацията определя лихвата или лихвата определя инфлацията?
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Пари и лихва
« Отговор #86 -: Април 29, 2011, 09:27:54 am »
Цитат
Кое е вярното твърдение:инфлацията определя лихвата или лихвата определя инфлацията?
Порочен кръг, спопред мен.
И въпреки всичко, необходим. Ще го преживеем, ще го надрастнем.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Пари и лихва
« Отговор #87 -: Април 29, 2011, 11:34:23 am »

В България обаче се получава следното нещо.Ако за направата на един лев са необходими 10ст(пр.),то като смятам,тук заплатите ги дават на по реалната стойност на парите.Т.е. дават ми 100лв майчинство,което би трябвало да ми стигне да преживея месец,който изисква 1000лв разходи.Така се смята май тук :writer:
10ст=1лв,следователно 100лв=1000лв. @---
Примерно,една кутия цигари излиза с производствена цена0.45лв,а до крайния потребител става вече 4.50лв.Всичкото са данъци и акцизи(знам,че не е по темата)
Кое е вярното твърдение:инфлацията определя лихвата или лихвата определя инфлацията?


Прибави и наказателната лихва, която плащаме на банките и картинката ще стане по-зле. АЗ съм порачител на един авер по кредит. Момчето нямаше възможност редовно да внася вноските и ако ти кажа, че с наказателните лихви колко му нарастна кредита, чак не е за вярване . Теглил е 10 000 лв. Около 1.5г. си е внасял редовно, но през последната година не е внасял и сега му търсят да внесе 12 480л. Всеки ден ни званят и на двамата по телефона от дск. Страшно е. А той няма от къде да ги вземе.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Пари и лихва
« Отговор #88 -: Април 29, 2011, 12:55:34 pm »
ARRI, що ни метна, че нямаш кредит бе, човек?!? ;)
В даден момент като твоя, да си поръчител, е по-лошо от да си кредитополучател!
Приятелят ти "ял, пил и се веселил", а накря викат ARRI да плаща чуждия масраф.
Ти сам каза, че кредитополучателят не може да е сигурен, че ще има постоянна работа 10-20 год., а "гарантираш" за чужд човек. Що така бре, драги?
Аз имам двама познати в твоето положение. Единият му удържаха от заплатата чуждите вземания, а другият още го пъжат... Наскоро даже нещо бе изпушил и вика:"Ей, ще взема патлака мама му да ... и ще го гръмна!!!" Този пък, който изплати чуждия кредит, сега дела щял да води за да си върне парите. Ще вземе на босия цървулите! Те бандитите-лихвари не можаха, че той. Ще ме прощаваш, но доста балъшки си постъпил, че си станал гарант. В лапичките на банкстерите си!

Май бях го споменавал в предни мнения, но пак да кажа. Преди години един приятел ме навиваше да му ставам гарант. Казах му:"Ако искаш да си останем приятели, потърси друг!"
Още сме приятели...

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Пари и лихва
« Отговор #89 -: Април 29, 2011, 15:03:24 pm »
Taka e, АЗ съм солидарен длъжник, или нещо от сорта ;D. Най-дразнещото от всичко е НАКАЗАТЕЛНАТА лихва. Много добре знаят, че човека няма пари за вноската, те му трупат и наказателна лихва. За трепане са, няма какво да спорим :--- :--- :---. И не сме само ние двамата в това положение. Повече от половината свят в момента е така. И статистиците само ревът, че потреблението е намаляло. Икономиката била замряла и т.нт. Ми нали всеки гледа да внесе по някой лев у банката пък после отива у енергото......и пр. пък чак тогава на пазар. Скоро няма да се съживим. Тъжно, но факт  :(.
« Последна редакция: Април 29, 2011, 15:04:26 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27