Автор Тема: Лао-дзъ - Дао-дъ Дзин - най-добрия превод от старокитайски  (Прочетена 5526 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Направих едната половина, а miamoto_bg другата. Това е най-добрия и красив превод на Дао-дъ Дзин от Крум Ацев, не от английски или други езици, а директно от най-старите оригинални ръкописи на Дао на старокитайски. Който я иска да се обръща към asdfghjkl на ЛС.

Приятно задълбочаване :)

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
След повече от 15 години влязох в този форум, който бях забравил и установих, че Лао Дзъ и превъзходният превод на покойния Крум Ацев е все още жив. Който търси - намира. Не спирайте да търсите!
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 532
Всъщност не разбрах, защо препоръчваш, четенето на Лао - Дзъ, и го свързваш с лицето Крум Ацев, който се е самоубил?;

Защо?  :)

Цитат
Крум Ацев - Самоубива се на 19 април 2005 година, скачайки от прозореца на апартамента си в София.[1]

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D1%83%D0%BC_%D0%90%D1%86%D0%B5%D0%B2

Уточни, ако обичаш препоръката си след 15 годишна изолираност .
Нещо не е наред и може би ще се заемеш да го изясниш.
« Последна редакция: Октомври 03, 2023, 01:36:09 am от Noris »

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 532
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D0%BE_%D0%94%D0%B7%D1%8A

Защо Лао-Дзъ е почитан като божество, след като е бил човешко същество?!
Все пак Бог е един!
По времето на династията Тан Лао Дзъ е почитан като предшественик на императорите, след като даоистите откриват връзка между фамилното име на династията Ли и името на самия Лао Дзъ. Той получава титлата Върховен мистериозен и първоначален император .

п.п. Увлеченията му към бойните изкуства, и императорите на Китай ,а не към истината и Бог, му създава мистериозна слава , но не и съзедателност.
Дори да се прочете  :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
След повече от 15 години влязох в този форум, който бях забравил и установих, че Лао Дзъ и превъзходният превод на покойния Крум Ацев е все още жив. Който търси - намира. Не спирайте да търсите!
Абе, и аз след 15 години влязох, ама се зачудих по каква тема да пиша, и реших да не пиша.

Жалко, че даобг не съществува, може би щеше да има повече активни хора.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
Абе, и аз след 15 години влязох, ама се зачудих по каква тема да пиша, и реших да не пиша.

Честит сбор на всички! И аз не знам как се озовах тук пак, че и паролата си налучках без да искам :) Четох си старите постове от преди 15 години и се зачудих тия глупости аз ли съм ги писал изобщо. Жалко, че и аз не знам на каква тема да пиша сега а едно време знаех всичко :) Може би пак е дошло времето да пишем тук ... !?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27