Автор Тема: Езотерика и Пари  (Прочетена 26806 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

buden

  • Гост
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #45 -: Юни 14, 2010, 20:19:20 pm »
sidewinder, милионерите и милиардерите дават пари за благотворителност, за да не плащат данъци на стойност милиони.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #46 -: Юни 14, 2010, 20:50:53 pm »
sidewinder, милионерите и милиардерите дават пари за благотворителност, за да не плащат данъци на стойност милиони.

Няма как да ти го докажа, че е така. Хората или го приемат за вярно или не. Ти избираш да не го приемеш за вярно. Избора си е твой.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #47 -: Юни 15, 2010, 23:26:37 pm »
Привет Н. Радвам се, че си пак тук (за колкото си решиш :))

Ей, значи, въпреки, толкова размисли за парите и човешката същност, в дълбоко стойностната ти статия, някои пак ги извадиха не като цел, а като висша самоцел.Но, както и да е.
Лично аз се радвам, когато чета постовете ти, защото виждам, че мислиш за нас, по един благ, човешки начин.Като източен учител, по  духовни "бойни" изкуства. :)Но в същото време съм поразен и от дълбочината на знанията и опита ти по засегнатите теми и въпроси. Дано не звучи като хвалене , но си е така. И смятам, че много от пишещите тук, са съгласни с мен.

Уважавам и споровете и чуждите мнения, но не и безсмисленото заяждане...
Не съм адвокат ;D но бих казал, че един завърнал се скоро колега от сайта, пак скача срещу всичко, което не е като неговото мнение, на всяка цена.И затова смятам, че ако в първата дума от двойния си ник махне буквата "т" (преди тирето), по ще му отива на табиета. ;) Щото много обича да спори.........(иначе като охрана на обект би бил неоценим).................

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #48 -: Юни 15, 2010, 23:46:15 pm »
Сетих се да добавя нещо във връзка с парите, което казва Вадим Зеланд. Той казва така - "Разглеждайте парите като атрибут на живота, а не цел". С това иска да каже, че хората правят често една и съща грешка. Когато човек иска да си купи нещо с пари, той мисли как да се сдобие с тях, какво ще му коства това. Но не мисли за крайната цел. В повечето случаи нямането на пари се явява бариера пред целта, а не трябва да е така, защото светът, в който живеем е устроен така, че да се грижи за нас, освен ако ние не му пречим с постоянното си мърморене. Той учи на това хората да мислят за крайната цел, а това от своя страна ще подреди причинно-следствените връзки така, че да имаме пари. Хората правят точно обратното. Преценяват доколко е постижима целта според парите в джоба си.
« Последна редакция: Юни 15, 2010, 23:51:04 pm от sidewinder »

Неактивен gosho2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #49 -: Юни 16, 2010, 00:24:49 am »
Здравейте XNETBG,

Следя вашата страница от 2007-ма. Поводът да се регистрирам и напиша този коментар е:
"Иначе макар това място да е безвъзвратно замърсено с олово, има хора, които все още ценят нещата. Обикновено те дори не пишат във въпросните теми."

От прочетеното през годините, за човека написал горното мога да кажа, че определено притежава дар слово и .... по-висока степен на осъзнатост.
Информацията съдържаща се в XNETBG оказа сериозно влияние върху начина ми на мислене, съответно мироглед и така по веригата нататък, за което ви благодаря!
Лека-полека започвам да намирам отговори на езотеричния въпрос "Сам ли се ударих в стената или тати се беше ядосал?".
В този ред на мисли ви пожелавам успех занапред!

Бъдете здрави !!!

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #50 -: Юни 22, 2010, 02:46:43 am »
Прочетох написаното на един дъх.Имам нужда да кажа просто и кратко едно "Благодаря".Радвам се,че открих този форум,също така се радвам,че съм се инкарнирала по собствено желание,въпреки че понякога съм имала силното желание да се метна отнякъде.Е,когато Егото вземе връх и разбере,че човек има други търсения е нормална реакция.Но уви,в началото е трудно.Била съм и аз на барикадата,но знам,че имам да уча още много.За парите-да,човек,когато е неготов за тях-просто тях ги няма.Но на някой да му е хрумвало случайно,че човек инкарнирайки се доброволно идва с някаква цел,с някакво намерение за опитност...Е,за някои хора може би целта на инкарнацията им е по-важна и по-силна като усещане от желанието за парите.Пък и нали Буда казваше,че страданията ни са породени от желанията.Повечето хора,ако сме наясно с онази неосъзната част от себе си,която дори ни карат да отричаме,че съществува-по-лесно би било.Ако в този момент се съберат и разделят всички пари на света-всеки един от нас,абсолютно всеки един човек ще получи по 1 милион долара.Но защо се получава другояче?Защо едва 1% от хората управляват всички пари в световен мащаб?!И едва около 10% от хората са истински задоволени?!Сещам се покрай истерията за тотото как попитах един познат какво би направил,ако го спечели-той ми отговори,че предпочита друг да го спечели,понеже спечелили той тотото развитието му ще се забави или окончателно спре,че щял да стане по-мързелив,а и щял да получи всичко наговото...Така било безинтересно,предпочитал той да си е заслужил и спечелил сам нещата.Дали пък парите като вид енергия са измислени само за по-добрия вариант на бартера или просто някой се опитва да ни отклони от истината?!Тъй де,тичайки цял живот да печеля пари-аз може и да забравя,че сама съм взела решение да се инкарнирам доброволно?!
Към написаното от H.-респект.Аз все още се боря със състраданието към хората,които сами се забатачват.Просто знам,че те са си виновни,но съм била на тяхното място и знам колко е трудно.Знам какво е да си с промит мозък,вярвайки,че нищо не зависи реално от теб,вярвайки,че си просто кокали и месо,чисто и просто физическо тяло,вярвайки,че всичко,което понякога се появи в теб като Прозрение-обяваваш директно като нещо нелепо,или глупаво,а повечето от другите хора само биха потвърдили това,че живееш в илюзии,и твой си представи нек'ви за света...Та,измъкването е трудно,макар и възможно.Имам вътрешна потребност да благодаря и на всички,които нямат нужда от благодаря,и потупване по рамото,но все пак е приятно да чуеш тази думичка.Наистина респект и възхищение към всички Светли Личности(те си знаят кои са).Много неща ми харесват,но предпочитам да си ги чета с усмивка.Наистина ме (на)кара да се замисля. :)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #51 -: Юли 14, 2010, 03:51:35 am »
16 минутно филмче (със субтитри) затова как орионската система работи. Крайно любопитно е художественото решение на създателите. Явно разбират не само от икономика :)

Как да завладеем планета - лекция по икономика (банковата система).

Неактивен panthea

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #52 -: Август 01, 2010, 02:03:36 am »
Започнах темата с ентусиазъм, когато видях кой й е дал началния тласък.
Та, отдавна не бях чела нещо такова, отне ми буквално няколко часа, с малки почивчици и препрочитане, за да мина през целия текст.
Дойде ми малко тежък, но по различен начин, като някакво прочистващо вещество което махна саждите, появили се из мозъчето ми от четене на разни..  :bad: напоследък из форума.
Та сега машинарийката си работи екстра, та чак главата ми пуши..  ;) ;D

Мога да се определя като човек, който доста лесно се засяга, и на места думите на H. наистина бяха хапливи. От което по начало ми стана много неприятно, почувствах се разочарована, защото попринцип неговите коментари,вече няколко години, винаги са ми вдъхвали спокойствие, мъдрост.
След това се усетих, как всяка дума е на точното си място аболютно нарочно, че не е отказ от цялата работа, а може би заслужен гняв към нас.
Разбирам го. Не, всъщност - приемам го.
И пожелавам на H. да бъде удовлетворен от работата си както сега, така и занапред. Оценена е!  ;)
Искам да ти пожелая и някакъв вид почивка, разтуха.. Не знам, просто ..така, отвътре ми идва.. :)

Някъде нагоре прочетох и коментар към Спорт-Здраве. Аз лично имам голям респект към него и не смятам, че въобще трябва да бъдат сравнявани с H. - на каква база?
Нека всеки човек бива сравняван със своите възможности, според техния максимум, а не според чуждия. :)
А и не мисля, че да се взима някаква страна е уместно, те си знаят най-добре. :)
Също така не вярвам [към H. и Спорт-Здраве], че някой от вас може да си позволи да загуби такъв съфорумец, човек, от листата си с мислещи, свестни и сърцати хора. Стегнете се пичове, та това сте вие! Главна част от мощния глас на x-net!!! 

Нека пък сме различни! Нека се караме! Но нека това не ни разделя..
Такива трябва да сме!
"Тъмните" следват догми, ритуали, разделят се по класи и клонират светогледа си помежду си.
Нека пък на пук да сме наопаки! И все пак заедно.. :)

Без значение отзивите по думите ми -  :flag_of_truce:

[Игнорирайки другите глупотевини из темата, и не само..]
Поздрави и.. до нови срещи из форума! ^______^

П.С. - Може ли книгата все още да се поръча направо от издателите. Даже, трите книги ли там както беше "комплекта" ?  :unknown: Питам тук,че да не пускам в хиляда теми отговор.
Първата вода, която тече в сухото легло на реката, никога не достига до морето, тя потъва в почва

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #53 -: Септември 02, 2010, 20:58:25 pm »
insomnia1304  С някои от тези неща съм съгласен, но с други не съм.

 
Цитат
С пари можеш да си купиш къща, но не и дом.

С това съм съгласен.

Цитат
Можеш да си купиш легло, но не сън.

Да така си е това не е важно дали имаш легло или не. Даже аз обичам да спя на земята и ми е по приятно. :)

Цитат
Можеш да си купиш часовник, но не време.

Така си е някои толкова са затънали с това понятие за време, че са се зомбирали и са роботи.

Цитат
Можеш да си купиш книга, но не знание.

С това не съм съгласен. Доста книги на различни тематики съм си купувал и по този начин оценявам знанието или произведението което е вътре в книгата.
Както е и по принцип с всяко нещо за което си дал нещо в замяна се цени много. :)

Цитат
Можеш да си купиш положение, но не уважение.

Да така си е това.


Цитат
Можеш да си платиш за лекар, но не и за здраве.

Принципно много хора мислят, че не може да се купи здраве с пари. Това е така ако се гледа в прекия смисъл, но иначе качествените неща струват повече пари или пък трябва да ги търсиш не в супермаркета ами по селата или по пазарите където продават жените от село. Качествена храна= на здраве.

Цитат
Можеш да купиш живот, но не и душа.

Цитат
Можеш да купиш секс, но не и любов.

За тези съм съгласен.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #54 -: Септември 23, 2010, 09:52:54 am »
"Да освободим живота си от парите..."

http://www.webcafe.bg/id_1909172236_Da_osvobodim_jivota_si_ot_parite

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #55 -: Септември 24, 2010, 19:50:10 pm »
"Да освободим живота си от парите..."

http://www.webcafe.bg/id_1909172236_Da_osvobodim_jivota_si_ot_parite


Това не може да стане, понеже е връщане назад, а не е крачка отвъд. Парите трябва да ги превъзмогнем, а не да ги отменяве... вместо да ги пермахнем, трябва те да бъдат събрани наедно всичките и да бъдат вложени вкупом в онова, което ги преодолява, в следващото след тях.



П.П.
Управниците на света вече са казали какво ще е това и как ще стане и в момента просто се върви по графика на изпъленнието, така че и умуване не е нужно, понеже този въпрос вече е решен по принцип.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #56 -: Септември 24, 2010, 20:26:50 pm »
Парите трябва да се обезценят. Или иначе казано, да не те водят за носа.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #57 -: Септември 24, 2010, 22:01:41 pm »
Парите трябва да се обезценят. Или иначе казано, да не те водят за носа.

То те ще изчезнат напълно, но всички трябва да бъдат вложени в цайтгайст проекта. Поне аз така си мисля, че цайтгайст е намерението на световното правителство и ще го направи.

Неактивен viktory13

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
  • BE REAL
Re:Езотерика и Пари
« Отговор #58 -: Ноември 03, 2010, 15:18:12 pm »
Ето къде било ,
Само да изкажа едно голямо THANK YOU на всички в този форум  :flag_of_truce:


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27