Автор Тема: Пари и лихва  (Прочетена 57099 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Пари и лихва
« Отговор #90 -: Април 30, 2011, 09:39:28 am »
Гледах един документален филм.Там казваха,че има един единствен случай в историята на осъдена банка-клиент осъжда банката,която срещу неизплатена ипотека отнема имуществото му.Той доказва,че парите отпуснати от банката не са нейна собственост(което е така и до ден днешен)и съответно банката няма право да отнема чужда такава,след като самата тя не притежава собственост,която да заложи,замени или даде на заем.И днес парите натрупани в банката не са нейна собственост,но нашата неосведоменост ни прави вечните длъжници.
Общо взето и в днешно време,ако някой има нерви и финанси би могъл да осъди банка,като докаже,че дадения от нея кредит,не е нейна собственост.
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен 396

Re:Пари и лихва
« Отговор #91 -: Април 30, 2011, 10:01:30 am »
Вече не може. Времената тогава били по-други, а случаят - прецедент.

Това вече няма да се допусне никъде. Най-малкото в държава като нашата - не защото вече не е юридически възможно, все така очевадно възможно е, а защото няма да намериш съдия, който да си рискува задника, нито адвокат, който да си проваля кариерата с теб.

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re:Пари и лихва
« Отговор #92 -: Май 03, 2011, 17:13:03 pm »
Цитат
Taka e, АЗ съм солидарен длъжник, или нещо от сорта Grin. Най-дразнещото от всичко е НАКАЗАТЕЛНАТА лихва. Много добре знаят, че човека няма пари за вноската, те му трупат и наказателна лихва. За трепане са, няма какво да спорим Стрелям Стрелям Стрелям. И не сме само ние двамата в това положение. Повече от половината свят в момента е така.
Това имах предвид, казвайки, че всички сме "свободни" роби.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Пари и лихва
« Отговор #93 -: Май 03, 2011, 18:56:32 pm »
Тралала - глупости!

Един след друг се нареждате да се навивате. Като стари баби на седянка.

Не знам какъв е бил тоя съд, но обективно погледнато (без да влагам лични чувства дали е хубаво да отнемат имота на човека), банката има право.
Съдът не може да отсъди в полза на клиента на банката.

Няма никакво значение дали банката има своя лична собственост.
Защо би трябвало да има!?
Някъде има ли такъв закон, който задължава само хората със лична собственост да вземат имущество - къща?

Нека започнем отначало.

Банката се явява на пазара и казва: "така и така аз съм банка, давам заеми срещу такива и такива условия" "ако искаш заем, да си купуваш къща, давам ти договор, където пише: "Ако не ми плащаш вноските, къщата отива за мен""
И човека го ПОДПИСВА ТОЯ ДОГОВОР.

БАНКАТА СЛУЧАЙНО ДА Е ПОДПИСВАЛА ОБРАТНОТО?

Някъде има ли изобщо условие, че трябало парите да са твои, за да вземеш къщата от ипотеката?
Важно е какво си подписвал.
Ако аз се подпиша и продам един апартамент за 30000 лева, а той след 6 месеца струва 50к евро, аз ще имам ли право да ходя в съда и да съдя купувача и да си поискам допълнително парите до 50 к евро, само защото смятам, че е справедливо.
Каквото съм подписал, това има сила. А не каквото аз считам за справедливо.


Да се върнем на клиента и банката.
След това след като го е подписал тоя договр, тоя договор има сила, да задължи страните да изпълнят каквото са подписали.

Банката може и да няма лични пари (но може и да има), но тя има ОТГОВОРНОСТИ към други клиенти, които са и дали своите си пари.
Като дойдат утре да си искат парите, дето са внесли, банката какво ще им каже?

Ами извинете, ама 10ина Гошовци теглиха кредит за къща, след това не върнаха нищо, а съдът ме осъди и аз съм хем без къща хем без пари. Както впрочем и вие (клиенти мои)!

И после клиентите сигурно и те ще искат да съдят банката. А?!
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Пари и лихва
« Отговор #94 -: Май 03, 2011, 19:03:40 pm »

Това имах предвид, казвайки, че всички сме "свободни" роби.
Всички, другия път.
Аз още не съм видял някой с белезници и робски синджири да го водят в банката да подписва заеми и попечителства.
Ако искаш взимаш заем, ако искаш не взимаш.
Аз познавам много хора, които имат едно 50к+ положителни влогове в банките.
Това означава ли, че банката им е робиня на тях? Или може би банковата касиерка с късата пола?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Пари и лихва
« Отговор #95 -: Май 03, 2011, 19:07:12 pm »
В определението-що е банка,никъде не пише ,че тя има за собственост парите или други ценности натрупани в нея.Тя единствено и само ги е съхранявала ,в миналото,а днес и дава на заем-кредитира.Ако аз тегля кредит,банката ще ми отпусне пари от депозита на Танграта,примерно.Ако неизплатя кредита,банката не може да ми вземе къщата, която съм ипотекирала,а Танграта,т.к.негови са парите...Не виждам защо да няма логика.
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Пари и лихва
« Отговор #96 -: Май 03, 2011, 19:46:46 pm »
Нали написах ...

без значение е кой е собственик на парите.

Важното е под какво си се подписал. Каквото е подписано, това се прави.

Чувала ли си за документ, наречен "Пълномощно"


Например, ти решаваш, че идеш на екскурзия за 3 месеца до Карибите. Но искаш да си продадеш ферарито. Или там ладата. Но не ти се чака клиент, имаш по-спешна работа.
Подписваш пълномощно с някой, (на) който му се занимава. И си заминаваш на Карибите.
Тоя някой, след това може да продаде колата ТИ, и да вземе парите. Защото така си написал в пълномощното и си го подписал.
А като се върнеш наесен от Карибите, ще си прибереш парите от упълномощения.

Т.е. накратко пак потретвам.
Като опре до съд се съблюдават законите. А закона е да се изпълнява това, което СИ ПОДПИСАЛ (разбира се, ако не противоречи на друг закон. Например да се убие някой.)
Какво по-очевидно и ясно от това?
Не разбирам какво не е ясно...

Едит:
Ето нещо допълнително.
То не е необходимо за причината да се вземе къщата, но е факт, който мога също да споделя.
Банката не "ВЗИМА" къщата. И да почнат чиновниците да живеят в нея, или нещо подобно.
Тя я продава на търг, набързо. Доста често на по-ниска цена, отколкото може да и се вземе.
След това си покрива ТОЧНО КОЛКОТО Е ДЪЛЖАЛ ДЛЪЖНИКА.
А останалото му го ВРЪЩА.

Това са елементарни принципи, когато се работи с такива неща. (неизплатени заеми)
« Последна редакция: Май 03, 2011, 19:53:10 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Пари и лихва
« Отговор #97 -: Май 03, 2011, 19:54:37 pm »
Тралала - глупости!

Един след друг се нареждате да се навивате. Като стари баби на седянка.

Не знам какъв е бил тоя съд, но обективно погледнато (без да влагам лични чувства дали е хубаво да отнемат имота на човека), банката има право.
Съдът не може да отсъди в полза на клиента на банката.

Няма никакво значение дали банката има своя лична собственост.
Защо би трябвало да има!?
Някъде има ли такъв закон, който задължава само хората със лична собственост да вземат имущество - къща?

Нека започнем отначало.

Банката се явява на пазара и казва: "така и така аз съм банка, давам заеми срещу такива и такива условия" "ако искаш заем, да си купуваш къща, давам ти договор, където пише: "Ако не ми плащаш вноските, къщата отива за мен""
И човека го ПОДПИСВА ТОЯ ДОГОВОР.

БАНКАТА СЛУЧАЙНО ДА Е ПОДПИСВАЛА ОБРАТНОТО?

Някъде има ли изобщо условие, че трябало парите да са твои, за да вземеш къщата от ипотеката?
Важно е какво си подписвал.
Ако аз се подпиша и продам един апартамент за 30000 лева, а той след 6 месеца струва 50к евро, аз ще имам ли право да ходя в съда и да съдя купувача и да си поискам допълнително парите до 50 к евро, само защото смятам, че е справедливо.
Каквото съм подписал, това има сила. А не каквото аз считам за справедливо.


Да се върнем на клиента и банката.
След това след като го е подписал тоя договр, тоя договор има сила, да задължи страните да изпълнят каквото са подписали.

Банката може и да няма лични пари (но може и да има), но тя има ОТГОВОРНОСТИ към други клиенти, които са и дали своите си пари.
Като дойдат утре да си искат парите, дето са внесли, банката какво ще им каже?

Ами извинете, ама 10ина Гошовци теглиха кредит за къща, след това не върнаха нищо, а съдът ме осъди и аз съм хем без къща хем без пари. Както впрочем и вие (клиенти мои)!

И после клиентите сигурно и те ще искат да съдят банката. А?!
Има доста фалирали банки!!!

Не съм чула банка да връща!!!Или говорим на различни езици или поради факта,че не си теглил кредит не си чел и договор за кредит.
« Последна редакция: Май 04, 2011, 09:48:28 am от Mirotvorec »
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Пари и лихва
« Отговор #98 -: Май 03, 2011, 20:02:38 pm »
Ами ако имаш такъв, покрий личните данни с нещо, имена, суми, номера на паспорти, номара на сметки, да не се виждат, сканирай го и го публикувай тук, че да го прочетем заедно.
Ама защо ми се струва, че ти не си чела такъв договор.

А това, че имало доста фалирали банки, не виждам каква връзка изобщо има с горното.
Че толкова натъртваш на него.
Кажи, какво общо има.
« Последна редакция: Май 03, 2011, 20:03:50 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Пари и лихва
« Отговор #99 -: Май 03, 2011, 20:27:08 pm »
Цитат
Закон за задълженията и договорите - ЗЗД

...


4. ЗАЛОГ И ИПОТЕКА

А) ОБЩИ РАЗПОРЕЖДАНИЯ


Чл. 149. За обезпечение на едно вземане може да се учреди залог върху движима вещ или върху вземане и ипотека върху недвижим имот.

Залог и ипотека могат да бъдат учредени както за свое, така и за чуждо задължение.

 

Чл. 150. Залогът и ипотеката следват обезпеченото вземане при прехвърлянето му и се погасяват, ако то се погаси.

Ако задължението се раздели между наследниците на длъжника, залогът и ипотеката продължават да тежат за цялото задължение върху цялата вещ или върху всичките вещи дори когато те са поделени между наследниците.

 

Чл. 151. Ако залогът или ипотеката обезпечават чуждо задължение, собственикът на заложената вещ или на ипотекирания имот може да противопостави на кредитора всички възражения, с които разполага длъжникът, както и да иска прихващания с вземания, които длъжникът има срещу кредитора.

 

Чл. 152. Съглашение, с което се уговаря предварително, че ако задължението не бъде изпълнено, кредиторът ще стане собственик на вещта, както и всяко друго съглашение, с което се уговаря предварително начин за удовлетворение на кредитора, различен от този, който е предвиден в закона, е недействително.

....
Та как постъпвали Банките!?
Не връщали?
 ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен cooljzgxx

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Пари и лихва
« Отговор #100 -: Август 31, 2011, 09:44:52 am »
Свят без лихва е напълно възможен ! Няма инфлация, няма рецесия - всеки си работи, знае си парите и възможностите. Лихвата е резултат от алчността на хората и сремежа им да трупат купчина пари да си бършат дупето с тях. Всеки обикновен човек с малко познания по икономика и здрав разум би проумял, че лихвата е една глупава измислица, на която робува цял свят. Примерно представете си че в света някой има злато оценено на 10 лв например и това е всичкото злато - друго няма. Тогава той печата 10 лв и ви ги дава и казва, че иска да му върнете 12 лв. И КАК ДА СТАНЕ ТОВА ? В света има 10 пък той иска 12. В крайна сметка ставаш му длъжник и толкова. И така в тоя свят се натрупва една лихва от невидими пари и се печатат нови и нови и с нова лихва като в крайна сметка задълженията към "световната банка" стават оле мале. И като ми се изцепи някой робуващ на традицията с думите "нее не може свят без лихва", ми иде да повърна. Всеки един проблем идващ от премахването на лихвата може да се обори. Това че тия дето контролират света не им пука и така им е добре не значи, че не можем да живеем с една по-добре парично ориентирана система. Но за да стане това трябва да се промени манталитета, интелекта и светогледа на хората, а това не става изведнъж.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Пари и лихва
« Отговор #101 -: Август 31, 2011, 11:08:35 am »
Някъде наскоро бях чел, че реално съществуващите хартийки, които са обръщение, са около 5%. Останалите %-ти са, както си го описал. Мошенгии, какво да правиш!? ::)

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re: Пари и лихва
« Отговор #102 -: Декември 03, 2012, 02:40:39 am »
Хартиените пари са по-скоро 3% от всичките... Иначе това е възможно най-важния и практичнен въпрос който някой може да си зададе. И се вижда как редица изявени "конспиратори", са много далеч от нея, защото явно предпочитат да създават празен шум, а не да обсъждат теми с реално измерение... Аз лично много се ядосвам, че се захванах с тая тема за парите само преди половин година. Може би най-важната тема, защото както отдавна са казали - не се философства на празен стомах...

Първо, естествено че няма такова нещо като свят без лихви. След като искаш пари от някой, естествено че това си има цена. И цената се нарича лихва. Това което направиха банкерите е, че убедиха как всеки трябва да тегли пари и парите винаги трябва да са в обръщение и да "работят". Демек хората/фирмите да не спестяват, а да теглят заеми и плащат лихви. Това е погрешното, не лихвата. Като си толкова глупав да вярваш на "модерната" икономика, значи си заслужават да ти нацепят лихвата и вземат бизнеса/къщата и т.н... Да вземаш пари с лихва не трябва да е естествено нещо, това е най-очевидното нещо което те прави зависим. Човек трябва да се изхвърля по-малко и да живее според възможностите си. Много хора естествено ще го издухат...

Второ, цялото нещо минава и поради хартиените/дигиталните пари/валута, която се контролира от централните банки и държавната политика.  Т.е. ти и да искаш да спестиш пари, трудно можеш да го правиш във валута, защото тя непрекъснато се обезценява. Трябва да инвестираш в пазарите, които са един оргомен балон. Всеки може да погледне каква е графиката на акциите на Епъл за последните 10 години. Хубаво, фирмата знае как да продава, но чак толкова ли? Като се говори за икономически конспирации, човек първо трябва да разбере доколко реални са цените на фондовите пазари, на жилищата, петрола, ценните метали и т.н. Да се опита да добие някакво истинско икономическо разбиране и да разбере на къде реално вървят нещата и как да се предпази. Другите неща са али-бали...


Да говориш за конспирации, и да не осъзнаваш кое те прави роб и кое свободен, е наистина съмнително, или спрямо връзката с централния, или спрямо мотивите ти... Хартиените/дигиталните пари са робство. Защото това са просто финансови инструменти контролирани от финансовия елит. Както се случи по времето на Жан Виденов, пределно лесно могат да ги обезценят хиляди пъти и да те превърнат в просяк. И въпреки това като стане дума за злато, следва хахо-хихи... Да се чудиш колко тъпо същество е българина, че само преди 15 години беше свидетел на драмата дето отново ни очаква, и пак на много умен се прави... 99% от българите ще се прецакат за 2-ри път по съвсем същия начин... Златото е единственото нещо което банкерите не могат да обезценяват както си искат. И освен това ролята му на ПАРИ все още не е тотално изтръгната. Т.е. не се плаща ДДС за инвестиционно злато, търгува се свободно. Самите банки го държат и скоро ще му върнат статуса на равностоен на ПАРИ бакнов резерв. След като валутите се сринат, как според вас ще се издигне нова? Как ще се въведе световната валута? Единственият начин да бъде приета е да има покритие, което каква изненада - ще бъде златно. Естествено, няма да се позволи на хората да притежават директно злато, защото това е прекално голяма свобода (пък и както разбираме, на някои членове от форума ще им тежи в джеба...). Те ще направят валутата си вероятно напълно дигитална, да им е най-лесно на форумците да си носят в карта, може за тяхно удобство и да им я имплантират...

Иначе... кофти за тия дето не се усетиха 2002-2008, да купуват злато, но ще още по-кофти да не си признаеш, че си сгрешил и да се замислиш 2013-2014, когато цялата история ще е вече приключила...
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен mariansky

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Пари и лихва
« Отговор #103 -: Декември 10, 2012, 16:22:35 pm »
iti, на мен не ми стана ясно кой умник те е объркал, че банките манипулират само валутните /парични/ пазари, а пазара на злато не.
Би ли имала проблем банката вместо да интервенира на пазара с валута да направи интервенция с злато на определена от нея цена??? Мисли преди да пишеш.

Неактивен Уко

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re: Пари и лихва
« Отговор #104 -: Декември 10, 2012, 18:52:15 pm »
    Лихвата  е  цената  която  плащаме  за  желанието  си  да  живеем  на  кредит

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27