Автор Тема: Вода от въздух  (Прочетена 11852 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Вода от въздух
« Отговор #15 -: Юли 19, 2009, 16:34:39 pm »

Това имах предвид под "всевъзможните си проявления", Magnolia.

Аха, ясно. Благодаря. Разбрах те. :-*
Аз в първия момент си помислих, че едва ли не водата е нещо лошо и може да ни навреди сама по себе си. Права си, но гледаш главно от физична гледна точка. Мен ме интересуват повече качествата на водата, за които малко се говори.

Вярно е, че ще се опитат да ни пробутат причини да  си купуваме водата. Отдавна се говори на различни срещи на международните корпорации. Наистина е въпрос на време.

Vanesa_ , едното не изключва другото. Просто са два различни аспекта. Абсолютно права си за безотговорността. Но пак идва другия момент> повечето хора въобще нямат информация за това, не могат да го осъзнаят, никой не ги е учил на това. Всеки , който чете този форум, трябва да започне първо от обкръжението си..Ако ме разбираш.
[/color]

Ако нещо трябва да се случи логично ,а то не се случва - там има интереси!/един от десетте закони в социологията! ;) ;D







Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Вода от въздух
« Отговор #16 -: Юли 19, 2009, 20:06:04 pm »
По простата причина, че водата, дами и господа, е субстанция, която във всевъзможните си проявления, спокойно може да ни извърти неподозирани номера.
Empistosunh. би ли разяснила, какво имаш предвид? :)

Неподозираните номера всъщност няма да ги извърти водата а тези които се опитват да постигнат контрол над нея и след това "великодушно" да я продават на каквито си цени решат. ;) Нищо не става ей така случайно - за всичко си има предварително подготвени сценарии - единствено е вярно че има борба между различните сценарии - но това че нещо се оставя на собствен "естествен" ход е голяма заблуда. Така че дали ще има вода или няма да има  не е защото сме имали или нямали късмет или "водата е извъртяла някой номер" а защото някой го е решил, приложил и е надделял срещу противоположната теза.Още повече при технологиите с които вече се разполага питейна вода може да се произвежда в огромни количества.

И не е ОЩЕ по-огромна заблудата, че целият този процес не е  напълно закономерен - като една теза да надделява над друга и някой ВСЕ ПАК да взима решения, с други думи естествен? И следващата, най-огромна заблуда, че точно ти с нищо не допринасяш за това...


http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=5134.msg177381#msg177381



Не съм сигурен че точно съм разбрал какво си написала , но ако съм разбрал правилно изглежда ти не си разбрала съвсем моята обосновка и си направила извода че съм казал че от теб нищо независи. Не случайно споменах за борба за надмощие. Проблема е че в тази борба участват точно обикновените хора, които по един или друг начин са примамени да поддържат едната или другата теза като избора обикновено е предварително ограничен.Като например да подкрепиш едната или другата страна при световна война (добри няма). Има по-малко зло но и то е субективно. Личния изобр и сценарии обаче са напрактика безбройни (тоест в ситуация в която в световен мащаб няма вода - ти да имаш в огромни количества) и т.н примери. Когато става въпрос обаче за предварителна рамка (карта) върху която се базира играта - тоест основните параметри които засягат всички на планетата нещата придобиват особена комплицираност, която на мен лично не ми е известна в подробности - ти ако знаеш нещо можеш да споделиш  ;)

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re: Вода от въздух
« Отговор #17 -: Октомври 22, 2016, 14:17:31 pm »
Ето една статия за вода от въздух без нуждата на слънце. http://eko-exo.com/%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B4%D0%BE%D0%B8%D1%88-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D1%83%D1%85%D0%B0
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27