Автор Тема: Каква сол използвате?  (Прочетена 40606 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eleonorad

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #15 -: Септември 07, 2011, 18:59:27 pm »
"Каква сол използвате? И как ви се струват хималайската и алпийска сол."

Здравейте!Аз от около 3 месеца ползвам хималайска сол - при хранене,а също така сутрин пия и "соле"/разтвор на хималайска сол,има инфо в интернет/.Обтривам си тялото с хималайска сол и растително масло,или само стъпалата.На мен ми действа прекрасно,премахва умората незабавно при обтриване,по-лесно ходя до тоалетната сутрин,с разтвора си изплаквам устата за дезинфекция и имам свеж дъх. :)

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #16 -: Септември 11, 2011, 14:46:49 pm »
Много хора си нямат и на идея какво купуват. Онзи ден си купих морска сол. И една съседка си взе кутийка сол от 200 гр. за 3 лева. На кутийката пишеше " С повече флуорид за да сте по-здрави" Като го прочете жената веднага го взе. Не знае що е то флуорид, ама си вярва на етикетите. Опитах се да и обясня, ама ми вика " Каква си ти, че знаеш повече от лекарите и учените".
За пореден път се убеждавам, че хората са изключително глупави същества.Лесни сме за манипулиране. Уж имат някакви знания, факти, вяра ама хич не ги бива да си използват мозъка. Добре, че не всички са такива.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #17 -: Септември 11, 2011, 15:59:05 pm »
kalan, морската сол си я измий и изсуши на слънце, защото е много мръсна.После можеш да си я смелиш в кафемелачката, даже да си я смесиш с някакви любими подправки и става екстра.
За хората, така е. Аз обикновено както си изследвам етикетите в магазина и  пускам по някой коментар. Тези, които са по- близо сами идват да ме разпитват и обикновено ми следват съветите. :) Много интересни случки съм имала.Иначе непоискани съвети не давам, защото обикновено се реагира ей така, като съседката ти.
Нейният коментар ми е "любим". Чувала съм го от най- близките си.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен revolume1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #18 -: Септември 11, 2011, 16:35:49 pm »
Много хора си нямат и на идея какво купуват. Онзи ден си купих морска сол. И една съседка си взе кутийка сол от 200 гр. за 3 лева. На кутийката пишеше " С повече флуорид за да сте по-здрави" Като го прочете жената веднага го взе. Не знае що е то флуорид, ама си вярва на етикетите. Опитах се да и обясня, ама ми вика " Каква си ти, че знаеш повече от лекарите и учените".
За пореден път се убеждавам, че хората са изключително глупави същества.Лесни сме за манипулиране. Уж имат някакви знания, факти, вяра ама хич не ги бива да си използват мозъка. Добре, че не всички са такива.

Така е, подкрепям твоето мнение. Специално за флуорида, повечето от хората, пишещи тук са наясно за какво се използва, и къде го ползват. Купих си онзи ден хималайска сол на кристали от един био магазин за 4,50лв и сега я пробвам как ми се отразява. Усетих, че наистина има живително действие. Само трябва да се разтвори кристал в стъклен съд с вода ,например буркан от 500 мл за 12 часа. Прочетох някъде, че ако си поставите кристал в леглото, под гърба в областта на слънчевият сплит, докато спите изчиствало негативни енергии. Също така полезно е обтриването с кристали от тази сол на цялото тяло след душ (след това се изплаква тялото).

Неактивен heretic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #19 -: Септември 11, 2011, 17:11:30 pm »
А как да разбера дали е автоимунна генеза?

ами освен хормоните, които си пускаш има и изследвания за специфични антитела срещу клетките на щитовидната жлеза. Ако искаш повече инфо може на лични ;)

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #20 -: Септември 11, 2011, 17:24:13 pm »
Revolume1 откъде купи хималайската сол на тази цена? Знам, че по принцип е към 15 лева и то половин кило.

Неактивен silversmith

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #21 -: Септември 11, 2011, 17:38:12 pm »
Ето ви най-евтиния вариант за хималайска сол-в Практикер продават цели буци неразтрошена хим.сол оформена като свещници и лампи -тежат ок.1,5 кг-цена 9.90

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #22 -: Септември 11, 2011, 21:28:24 pm »
Аз си купувам розова от биомагазин Балев, 0.500кг е 10лв, имаше и по-евтин вариант около 6лв.
А лампа от тази сол е хубаво да има в дома, за да йонизира въздуха.
« Последна редакция: Септември 11, 2011, 21:36:48 pm от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен revolume1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #23 -: Септември 12, 2011, 03:09:51 am »
Revolume1 откъде купи хималайската сол на тази цена? Знам, че по принцип е към 15 лева и то половин кило.

0,5 кило на цена от 4,50 от едно симпатично магазинче на ул. Гладстон № 20-22 в София.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #24 -: Септември 13, 2011, 18:10:21 pm »
Бях там вчера и нямаше. Точно на този номер имаше малко супермаркетче. Него ли имаше предвид?

Неактивен revolume1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #25 -: Септември 14, 2011, 15:24:37 pm »
Запазих етикета и на него пише: внос и разпространение Джотир Гриха ЕООД. Телефона предполагам на магазина, а не на вносителя е: 0887641711. Сайта не работи, но намерих този адрес:

http://www.katalog.bg/article/jyotirgriha/372/
« Последна редакция: Септември 14, 2011, 20:48:54 pm от Mirotvorec »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #26 -: Септември 14, 2011, 16:59:57 pm »
Ами ще им звъня утре.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #27 -: Септември 14, 2011, 20:31:07 pm »
Не ползвам никаква сол. :hi:

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #28 -: Септември 15, 2011, 09:25:22 am »
Старая се да не ползвам нито една от трите бели отрови ,а йод си набавям основно от орехи и ягоди.Наскоро пробвах една сол ,незнам как се казва,но е тази сол която кристализира първа при обезсоляването но морска вода и е снежно бяла и на парче хляб със зехтин е невероятно.Казаха ми че е най качествената и т.н.Пробвах и в солниците навремето в Бургас сладка сол.Незнам какви са и съставките и колко е полезна.Миля ви само,проверявайте какво пишете,без глупости от рода на „солта съдържала натриев хлорид„ ,хайде бе ,и вероятно е сушен и на кристали ,ми да го махнем ;D :lol:
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #29 -: Септември 15, 2011, 10:45:21 am »
revolume1 - Телефония номер е непълен. Така ми казва гласчето. Ще търся от другаде.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27