Автор Тема: Каква сол използвате?  (Прочетена 40616 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #30 -: Септември 16, 2011, 02:24:55 am »
Миля ви само,проверявайте какво пишете,без глупости от рода на „солта съдържала натриев хлорид„ ,хайде бе ,и вероятно е сушен и на кристали ,ми да го махнем ;D :lol:
Моля, пийте си хапчетата редовно!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #31 -: Септември 16, 2011, 07:15:52 am »
Явно не разбра за какво се смея :P,Невежеството е простено но не и лошият тон.Солта  Енатриевхлорид  :flag_of_truce:
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #32 -: Септември 16, 2011, 07:44:05 am »
Моля ,четете етикетчетата преди употреба,те са направени за вас!Радвайте се ,че някой се грижи да бъдете така добре информирани и не забравяйте,че индустрията използва всякакви маркетингови трикове за да спечели клиенти от всички групи,беле те еко,вегън и т.н.За да е по честа солта ви ,разтворете я във вода и я оставете на слънце да се изпари отново а за по сигурну издирете компетентна информация от какво се нуждае организма ,пък ако е нужно да се изчете и накоя дебела книга по биохимия или хранителновкесова икономика ,или йога дето я ползват само за миене и прочистване ,или се поинтересувайте защо преживните животни имот нужда от сол а месоядните и тези със смесен тип на хранене не,и от какво точно се нуждаем.Защо потта е солена?И урината?И чо за процеси са това и за какво служат на организма?И повече разходки сутрин по плажа по изгрев слънце ,когато слънцето напича мокрия от през ноща пясък и започва да изпарява йодта.А солта е чудесна и за измиване на устната кухина и зъбите и се съдържа в неимоверни количества в кока-кола и кара зъбите ви да скърцът.Защо английската сол има такъв ефект върху тялото и то се опитва да и изхвърли като натровено?От кога са започнали хората да я ползват и защо?Какъв е истинския вкус на храната?Защо рецепторите за солено са разположени точно на това място на езика?
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #33 -: Септември 16, 2011, 18:06:34 pm »
Явно не разбра за какво се смея :P,Невежеството е простено но не и лошият тон.Солта  Енатриевхлорид  :flag_of_truce:
Много добре разбрах и не видях никой в темата да е написал нещо такова,освен теб!
Чети, преди да пишеш.  ;)

И ако може, ползвай редактор. Добрият тон изисква да уважаваш малко другите, като пишеш грамотно. Виж си последното мнение, моля!Не става дума за издребняване, грешки се правят от бързане, ама чак пък такова нещо!!!
« Последна редакция: Септември 16, 2011, 18:11:02 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #34 -: Септември 16, 2011, 19:28:15 pm »
"Учените са единодушни, че рафинираната сол, която консусолмираме съдържа натриев хлорид и по тази причина прекомерното солене  води до хипертония, инфаркти и инсулти. Повишеното кръвно налягане се дължи не толкова на натрия, но по-скоро на хлорида. Защото има и доста минерални води, които съдържат натрий, но дълготрайната им консумация не води до високо кръвно. "
  „Чети преди да пишеш„
  Издребняваме и прекратявам тази дискусия.Много солено ми стана да се занимавам с  дървени философи а не случайно и раздел философия го закриха,адмирации за което.Не решаваме проблема така .Зададох много въпроси по нагоре и виждам пренебрежение а точно техните отговори касаят темата ,тук не е тиин проблем форум. ???АДИОС!!!!!!!
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #35 -: Септември 16, 2011, 23:15:49 pm »
voodoogoo, извинявай. @---
Това наистина не го видях, а уж пуснах търсачката.  ???
Иначе е бисер, да, прав си!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен revolume1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #36 -: Септември 17, 2011, 02:33:00 am »
"Учените са единодушни, че рафинираната сол, която консусолмираме съдържа натриев хлорид и по тази причина прекомерното солене  води до хипертония, инфаркти и инсулти. Повишеното кръвно налягане се дължи не толкова на натрия, но по-скоро на хлорида. Защото има и доста минерални води, които съдържат натрий, но дълготрайната им консумация не води до високо кръвно. "
  „Чети преди да пишеш„
  Издребняваме и прекратявам тази дискусия.Много солено ми стана да се занимавам с  дървени философи а не случайно и раздел философия го закриха,адмирации за което.Не решаваме проблема така .Зададох много въпроси по нагоре и виждам пренебрежение а точно техните отговори касаят темата ,тук не е тиин проблем форум. ???АДИОС!!!!!!!

Ми пиши на администраторите и я затвори тази тема, нямам нищо на против. Разсоли се малко някъде на слънце или на сянка и няма да се нервиш повече. Препоръчвам ти хималайската сол, по-горе го описах, действа живително  :)

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #37 -: Септември 17, 2011, 02:40:14 am »
Е де!Разтърси се малко из нета да проучиш за какво е нужна солта на организма и защо сме почнали да я използваме.Стига вече с тия ..... :flag_of_truce: :hi:
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен revolume1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #38 -: Септември 17, 2011, 03:42:18 am »
Е де!Разтърси се малко из нета да проучиш за какво е нужна солта на организма и защо сме почнали да я използваме.Стига вече с тия ..... :flag_of_truce: :hi:

Уау, виновен съм, че сложих тази тема като невеж. Не гоня популярност, просто се допитвах до пишещите в този форум. Адиос и със здраве :)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #39 -: Септември 17, 2011, 03:52:11 am »
Е де!Разтърси се малко из нета да проучиш за какво е нужна солта на организма и защо сме почнали да я използваме.Стига вече с тия ..... :flag_of_truce: :hi:
Има различни мнения относно солта и на всичкото отгоре зависи каква сол се ползва.В миналото солта е била по- ценна от златото.
или се поинтересувайте защо преживните животни имот нужда от сол а месоядните и тези със смесен тип на хранене не,и от какво точно се нуждаем.
Искам да те питам това къде си го чел, че ми стана интересно. Значи ли това, че вегетарианците имат по- голяма нужда от сол от месоядните? :-X
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 03:53:12 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #40 -: Септември 17, 2011, 11:13:57 am »
Преживните,не вегетариянците макар че и те са си вегетариянци.Имат четири стомаха(дано някой не ме обвини ,че се фантазирам и звучи нелепо)и не могат да разграждат добре храната ,и те не са киселинни.Храната престоява малко и си я връщат и предъвкват отново .Дават им да ближат сол и така я разтраждат по лисно и не се подуват толкова.А аз си мисля ,че просто си набавят микроелементи от нея ,понеже нямат от къде другаде при този си начин на живот.
  На мен ми е интересно защо солта е била по скъпа от златото,за какво са я ползвали?
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #41 -: Септември 17, 2011, 18:43:06 pm »
Питаш къде го прочетох всъщност.Дори не помня точно от коя книга беше,дали от физиология нажзивотните или от биохимия или от хранене,мога ли да знам,учих навремето ветеринарна медицина и от някоя от тамошните книжки ще да е,не мога да се сетя точната.
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #42 -: Септември 17, 2011, 22:50:34 pm »

  На мен ми е интересно защо солта е била по скъпа от златото,за какво са я ползвали?

В Индия в началото на века имало многомилионни солени бунтове, в които хората отказвали да се подчиняват на правителството поради недостъпността на жизнено важното вещество-обикновената готварска сол.
В още по- ранните времена солта се оценявала наравно със златото. Съхранявали са я в скъпи кутии, както се полага на съкровище.За сол можело да се получи кон, невеста или княжество. За шепа готварска сол можело направо да те убият. От солта се натрупвали огромни състояния.В отдалечените от морето области тя била скъпоценна, както водата в пустинята.По тази причина солта не била използвана често като лечебно средство. Нали повечето от рецептите на народната медицина са изработвани от простолюдието, а солта за тях била невиждано чудо като мляко от кралица. Впрочем дори и като хранителен консервант солта е въведена отскоро и ако се поинтересуваме от рецептите на средновековните заготовки, ще видим, че там солта не се споменава- продуктите са или озахарени, или веяни, или сушени, или мариновани в оцет или саламура.
От истинските древни рецепти за успешното прилагане на солта като лекарство до нас са стигнали само две...
Но старите времена са си отишли, настъпила е по просветена епоха, с развитието на транспорта солта станала общодостъпна. И станало ясно, че човечеството няма култура за нейното използване в чист вид.С новите продукти винаги се получава така. И солта не прави изключение. Затова и заклеймиха и солта като бялата смърт. И това би било правилно, ако нямаше една малка уговорка: безсолните диети са действени само за хората, които хронично злоупотребяват със солта. За останалите са явно вредни....

Откъсът е от "Чудотворната лечебна сол"
Анастасия Семенова
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 23:03:52 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #43 -: Септември 17, 2011, 22:55:27 pm »
kalan, хималайска сол ( фина)на "Път към здраве" струва 2.69 ( 300 г) във "Фантастико". В разните здравословни магазинчета е даже по- евтина, особено ако е на по- едри кристали.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Каква сол използвате?
« Отговор #44 -: Септември 18, 2011, 01:11:11 am »
Благодаря ,Магнолия,но това не дава отговор на въпроса.Даваш ми само следствия а не причини.Ще перафразирам.Защо хората започват да използват солта след като не им е нужна,само да си осоляват потта ли?
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27