Наука и Технологии > Tехнологии

Свободната енергия и генератори

<< < (52/154) > >>

hakama:

--- Цитат на: Sikozu® в Май 31, 2006, 21:11:18 pm ---Малко инфо и от мен
Бензина Е85 се произвежда от доста време (2-3 години) General motors даже са пуснали два модела, който използват такова гориво. Най-големия производител е Бразилия (със захарна тръстика). Когато преди няколко години технологията е видяла бял свят (предполагам отдавна е открита и покрита) ел президенте на Бразилия решил да превърне страната в най-големия производител на етанол и официално това е факт за момента.
Източникът е "Живот на скорост" по btv.
Етанол всички знаете какво е - това алкохолът и може да се произвежда от всяко растение, което ферментира.
След 20-тина години всеки ще си произвежда гориво за колата в задния двор (или поне тези като мен, които имат такъв, но ако засадя и нивите на село... ще мога даже две коли да храня :D )
А ако към това се добавят едни фотоволтаици и вятърни ел. централки можем да кажем сбогом на НЕК ;)

--- Край на цитат ---

Това мисля да направя ,ама кат оимам вече къща :)
За етанол от трева ..хм ,аз знам за ферм-та трябва захар ,за да се получи етенол .
2) В Бразилия щом са на етанол значи могло ... двиателите много ли се различават от бензиновите?

hakama:

--- Цитат на: Gogo в Ноември 03, 2006, 18:23:33 pm ---аиде да кажа и аз ко съм постигнал до тука докато не съм "изчезнал"
значи става въпрос за автотермията направена на лада-измислена от един руснак.
магнитен катализатор на входа на въздушния филтър.направих го от 12 броя постоянни магнити от твърди дискове от компютър като ги наредих един над друг с разтояние между тях от 4мм. така че въздуха като влиза във въздушния филтър да минава напреко на магнитните силови линии.около и между магнитите за катализатор сложих оловни сфери с диаметър около 1,5мм от ловджиския магазин-1кг ми отиде точно.целта на това нещо е гориво-въздушната смес да влиза през силното магнитно поле и с оловото като катализатор/платина наи добре- ама няма/ ,да се отделят повече свободни електрони.след това около тръбата на ауспуха-генерацията демек навих медна тръба диаметър 6мм. която е навита на вертикалната част от тръбата на ауспуха при мене на лада е около 50см тази част която е вертикална-целта е с един резервоар за вода сложен отстрани двигателя на принципа на скачените съдове в тази тръба винаги до половината да има обикновенна вода която се награвя веднага и почва да се изпарява влизаики направо във въздушния филтър през магнитния катализатор така че парата да се засмуква от двигателя.нови свещи и бобина на всеки цилиндър за да има максимално голяма искра на свещите достатъчна за да се получи режима.на карбуратора са намаляват всички горивни жиглъори ,а въздушните се увеличават-аз едните с телче намалих наполовина,а вторите с свредло 2,4мм разпробих те бяха иначе 1,9мм.след това се отива на газоанализатор и с винта за обедняване са прави да работи загрял двигателя на максимално бедна смес като се гледа съдържанието на СО да падне под 1 при мене падна на 0,2.
това е цялата философия и резултата е разхода на бензин от 6 литра на 100км ми падна на 3литра бензин и 2-3 литра вода на 100км.до сега имам над 5000км или казано на по прост език 50Х3=150литра наи малкото, чиста икономия на бензин-около250лв да кажем за има няма 5 месеца колата не я спирам и дет се вика навсякъде отивам с нея -то къде ли ходя :D до магазина и обратно ама няма къде дургаде де.
Водата я слагам в едно шише от 1литър което на около 40-50 км се изпразва-изпарява се и като тръгна на някъде по дълго от 50км спирам през един 40 мин някъде или около 50км преход и напълвам шишето отново  с вода -това докато да си измисля някъв по голям резервоар за водата но сигурно ще бъде догодина че зимата има опасност да замръзва.
относно характеристиките на двигателя-максималната скорост падна с около 10км.в час,и вече не може да върти гуми при тръгване от място, но за нормално каране си е повече от добре.

--- Край на цитат ---
Това само за карбъратор ли става ,за моноинжекция ???
Нещо не разбрах много от поста ти ,но имам 2-3 въпроса:
Водата какав ароля играе (процесът..)
2) Амортизира ли се по-бързо от нормалния режим?
 3) От къде да си намерим книжката?

hakama:
Кожухаров работи в ХТМУ ,там следвам ,мога да поразпитам за какво става дума  :-\

Joro Velev:
Ето линк от форума на Изворите:
http://www.jivdom.info/forum/index.php?showtopic=471
Изглежда намериха свободната енергия чрез Неподвижният Електромагнитен Генератор или MEG
Ако има по-запознати с материята съфорумци може да опитат силите си в една реализация.
:)

Eon:

--- Цитат на: flyDragon в Ноември 13, 2006, 14:21:35 pm ---Виждам риск такова нещо да повлияе върху електромагнитните полета около Земята, които я защитават и свързват с околния космос подобно на аурата при човека...

--- Край на цитат ---

Как ще стане това?  :---

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 
Премини на пълна версия