Автор Тема: Шум в ушите  (Прочетена 35388 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Шум в ушите
« Отговор #15 -: Март 26, 2011, 13:11:55 pm »
Дадох пример с игрите, понеже там е симулиран този шум, който е много близък до моя. Иначе игри играя рядко и то предимно Quest-ове, където знаем има повече логическо мислене.

Hacko, благодаря отново. Ще прочета и сайта, който си препоръчал.

Витамин В12 - значи да наблягам на пвоече млечни продукти, че аз откакто се помня винаги съм консумирал доста сирене и кашкавал, друг е въпроса в днешното сирене колко мляко има...

Витамин В9 е лесен да се набави сега, понеже се съдържа в маята, зеления лук, граха, салатата, спанака, зелето, бобовите растения, морковите, картофите, гъбите, печените бъбреци, яйцата и кашкавала.
* също откакто се помня консумирам често боб, грах, спанак, моркови, картофи и т.н. Не вярвам да имам дефицит на един от двата витамина от група B9 и B12.

Цитат
Богати на цинк храни: морски дарове, млечни продукти (най-много е в твърдите сирена), пълнозърнести култури, семена, ядки, бобови култури и леща.
Тук също смея да твърдя, че често консумирам доста от изброените неща.

marmozana, благодаря и на теб.

Остана да пробвам само препоръката от marmozana с листата от Гинко Билоба.

Но в краен случай, ако нищо не помогне ще прибегна и до хранителните добавки по рецептата на Наско, която е посочил.

Наско, това с магнитните гривни ми изглежда фалш. Някъде бях, чел, че са ги съдили. Там ефекта ще е по-скоро placebo.
« Последна редакция: Март 26, 2011, 13:20:53 pm от pph »
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Шум в ушите
« Отговор #16 -: Април 02, 2011, 17:28:00 pm »
Прочети, че може да ти е от полза това - http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,17447.msg229703.html#new


Неактивен Djijko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Re:Шум в ушите
« Отговор #17 -: Април 10, 2011, 13:52:50 pm »
От 4 години съм така!След отит в лявото ухо,"мерцедесът на антибиотиците",и честито!Веднага при същата "специалистка",изследвания...Първо ми предписа "невробекс" или нещо подобно беше името-уж витамини от Б групата.Пих ги точно 3 дни,странно защо ми действаха като преспивателни,след това ми изписа кортикостероиди!Изобщо не ги пих,а отидох при хомеопат.Конституция-нищо,отделно лекарство за шума-не просто нищо,а дори ми писна и дясното ухо!
Първите две години,когато някой говореше до мен си въртях главата като ветропоказател,за да мога да чувам.Сега свикнах и чувам по-добре.Определям шумът си като т.н."бял шум'/пусни телевизора,издърпай му антенния кабел,усили го и...enjoy/Шумът ми е многопластов,наслагваш се,идващ от различни места.Мисля,че е проблем на вътрешното ухо,но вече изобщо не ми се ходи по лекари и така ще си карам явно.Баба ми също имаше такъв шум,след катастрофа и сътресение.До последния си ден,казваше,че сякаш линейки вият в главата и. :D

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Шум в ушите
« Отговор #18 -: Април 11, 2011, 02:16:21 am »
Имал съм за кратко подобни шумове, като бучене при рязко ставане от леглото, но принципно такъв шум нямам и дано и не се появява, че е много неприятен, но пък този който имам аз е с ниска честота, пронизващ, който понякога пулсира, но в никакъв случай не пулсира с ритъма на сърцето. (дал съм линк на миналата страница, където може да се преслуша шума, който е максимално близък до моя)

Забелязвам, че след прием на алкохол - пищенето става по-силно. Като цяло кръвното ми е над нормалното, но съм го свалял до оптимални стойности от рода на 123/76, но шума си е същия, иначе нормалното ми кръвно е около между 125 и 135 за горна и 85 до 90 за долна граница, а когато лекар се наложи да ми го измерва го вдигам до 140/90.

Специално при мен го отдавам на неразвитата вертебрална артерия. Уморих се да ходя по лекари, ще видим какво ще реша да правя оттук нататък.
При заспиване не се е случвало да ме дразни, може би за 1 година е имало само 2-3 дни, когато ми е пречел шума при опит да заспя.

Има дни, когато шума ми е изключително тих, има го, но е по-тих, купих си електронен уред да си измервам кръвното и когато имам отново такъв ден ще си записвам какво съм ял преди това и ще си измеря кръвното с идеята да разбера кое ми повлиява добре и дали кръвното играе роля в случая.
« Последна редакция: Април 11, 2011, 02:18:09 am от pph »
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Шум в ушите
« Отговор #19 -: Април 11, 2011, 17:36:00 pm »
Преди време имах шум в едното ухо, при мен беше като от пукане. Излекувах си го сама с билката: дебелец, скална роза (срещала съм различни названия).
Представлява ето това: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Sempervivum.jpg
Родителите на едно 5 годишно детенце излекуваха болките в ухото на детето със същта билка.
Изтисква се сока и се капва в болното ухо.
Консултирай се с някой билкар и ако искаш пробвай!

Неактивен de4i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Шум в ушите
« Отговор #20 -: Април 11, 2011, 18:36:10 pm »
Бях писал, че мой познат след катастрофа има шум в едното ухо. След месец ходене на лазер терапия /погрешно бях разбрал иглотерапия/, шумът е намалял, а диагностиката показва, че чуваемостта се е повишила с 5-7 децибела.
« Последна редакция: Април 11, 2011, 18:38:48 pm от de4i »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27