Автор Тема: Шум в ушите  (Прочетена 35288 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Шум в ушите
« -: Март 24, 2011, 11:27:03 am »
От 1 година имам проблем с шум в ушите. Вече съм се отчаял да обикалям по доктори, където ме тъпчат с какви ли не хапчета, а ефекта е нулев. Та реших да пусна тема и да попитам във форума за евентуално алтернативно лечение.

Шума, който чувам е много близък до 8000hz, може да го преслушате тук: http://www.handtronix.com/webdata/flash/onlinescreener.html

- Шума е само в дясното ухо
- Като си местя челюстта силата и честота на шума се променя.
- Когато дъвча или стисна силно зъби - шума се усилва.
- Когато съм изморен(преди сън или след сън) шума е доста силен или поне аз го усещам доста по-отчетливо.

Направих си и ЯМР на главата, след което излезе, че имам хипоплазия на дясна вертебрална артерия, което ще рече - недоразвит орган в буквален превод.
Интересното е, че тази артерия е отдясно и шума също е в дясното ухо, но докторите не се наемат да кажат дали това е причинителя. Невролога освен да изпише успокоителни и антитепресанти, друго не прави, така ги били лекували такъв тип проблеми.., УНГ специалист пък изписва една камара съдоразширяващи, без успех. Пих и Гинко Билоба 2-3 месеца, но нямаше никакъв положителен ефект.

Интересното е, че шума ми се появи в периода след като гледах Аватар на Dolby3D. Не вярвам той да е причинителя, но все пак не го изключвам като вариант. Вече не смятам да ходя на 3D кино.

Проблема е бил много комплексен. Кръвното принципно ми е малко над нормите. Горна около 125 до 135 и долна от 85 до 95. Горе-долу в тези граници го поддържам. Когато получих шума бях 91кг, не знам дали има връзка, но бях прекалил със заседналия начин на живот, сега съм 84кг и продължавам да свалям.

Кофти рабоа е тоя шум, действа ми много изнервящо и депресиращо на моменти. На 23 години го получих, 180см съм висок. Нямам идея дали преди съм имал по-ниско кръвно и дали не е там причината, но не вярвам, защото дори когато сваля кръвното до 120/80 шума отново си го има.

Шума е наличн 24/7 в седмицата, за 1 година не е спирал никога.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Шум в ушите
« Отговор #1 -: Март 24, 2011, 12:54:40 pm »
. . . .

Интересното е, че шума ми се появи в периода след като гледах Аватар на Dolby3D. Не вярвам той да е причинителя, но все пак не го изключвам като вариант. Вече не смятам да ходя на 3D кино.

. . .
Дда не е във Мол оф София, там звука е толкова отвратителен, че като изляза от салона ме цепи глава два дена и ми пулсират ушите. Слава Богу само два филма гледах там и повече няма да отида.
Много хора преживели катастрофа или удар по гърдите получават шум, поради поражения по кръво-обръщението. Моя съвет е, че освен сваляне на тегло трябва да откажеш цигарите и алкохола и да се внимава със стоенето на слънце.
Може да се стори наивно, но аз лично поради дълго стоене пред монитора получавам замайване на главата и световъртеж и дори нещо подобно на шум, но не като вашия. Когато отида на минералнята вода на софииската баня и си полея лицето и главата нощно време се облекчавам, обикновената топла вода не ми помага толкова. Може и на вас да помогне.
Soli Deo Gloria!

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Шум в ушите
« Отговор #2 -: Март 24, 2011, 13:33:57 pm »
Не, в киното звука си беше добре. Иначе беше в Синема Сити - Пловдив, Зала 1.

Искам да допълня, че има много видове шум. Шума, който е свързан с кръвното е шумящ като вълни или развален телевизор, по-скоро е бучене. Аз такъв шум нямам.

При мен шума е от този, който може би всеки човек го е изпитвал, но е постоянен. Почти всеки е изпитвал да му пропищи едното ухо за 5-10 секунди. Отгоре съм приложил линк на който точно може да се чуе какъв е шума. Или по-простия начин да го обесня е ако някой е играл военни игри на компютъра си, при гърмеж на граната до вас в някоя от игрите се получава същото "пропищяване", точно това чувам, но е постоянно.
Не съм се излагал на никакъв силен шум в периода, когато се появи.

Никога не съм пушил, алкохол не пия или ако пия е много рядко(3-4 пъти в годината).
Безалкохолно и всякакъв вид химии не пия от 4 години. От 5 години не ям месо, само понякога хапвам риба, но е рядко.

По-скоро трябва да се насоча към това, че когато стисна зъби или си размърдам челюста шума се променя, това би трябвало да бъде изключителен джокер за докторите, но уви, никой нищо не може да каже. Писах си и с една жена от бг-мама, и тя има хипоплазия на една от вертебралните артерии и при нея се е получил такъв шум, но тя го е получила на 39г., а при мен ме сполетя още на младини.

Правих си и аудиограма, слуха на пищящото ухо е без загуби. На лявото ухо имам загуба около 18% на слуха, но аз съм си така от малък, поради претърпяна инфекция в ухото.
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Шум в ушите
« Отговор #3 -: Март 24, 2011, 13:40:44 pm »
Може да пробваш това-Визуализирай си шума,придай му цвят и форма,визуализирай и мястото от където идва.
Малко по малко си представи че шума намалява,цвета му избледнява(или докато намаляш шума използвай гъбичка да го изтриеш малко по-малко)и че мястото от което идва се изчиства.Не бързай и бъди концентриран.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен de4i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Шум в ушите
« Отговор #4 -: Март 25, 2011, 05:57:05 am »
Мой близък след катастрофа получи шум в ушите /по точно само в едното/.
Зная, че ходи на иглотерапия.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Шум в ушите
« Отговор #5 -: Март 25, 2011, 12:59:52 pm »
. . . .
По-скоро трябва да се насоча към това, че когато стисна зъби или си размърдам челюста шума се променя, това би трябвало да бъде изключителен джокер за докторите, но уви, никой нищо не може да каже.
. . .
Не мисля, че е нещо изключително, всеки човек като си отвори челюстта усеща промяна в чуването си. Челюстта притиска кръвоносни съдове или други кости по черепа което променя чуването, предполаган че при вас някой кръвоносен съд се е преместил до слуховия орган или кост около него и сега шумът, за който споменавате е собственото кръво-обръщение. Отслабване и някакъв специален масаж могат и да помогнат, но това са само предположения.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Шум в ушите
« Отговор #6 -: Март 25, 2011, 13:37:37 pm »
От 1 година имам проблем с шум в ушите.  
Шума е наличн 24/7 в седмицата, за 1 година не е спирал никога.

Как да се отървем от шум и  звън в ушите

http://www.doctorvlad.com/index.php/2010/03/kak-izbavitsya-ot-shuma-i-zvona-v-ushax/

http://www.tinnitusmiracle.com/Tinnitus-Miracle.htm?hop=vlad2009 ;
Натурално лечение - http://www.treatmenttinnitus.org/tinnitus-treatments.php

http://indigota.com/index.php?PHPSESSID=b7f08751a98906101b619822f329f02c&topic=3352.0

Масажи (видео) -
Съвети от препатили:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277550.msg6902714#msg6902714
« Последна редакция: Март 25, 2011, 15:07:44 pm от Hacko »

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Шум в ушите
« Отговор #7 -: Март 25, 2011, 14:24:52 pm »
Аз имам постоянен шум в ушите предизвикан от прекаленото слушане на музика със слушалки. Не съм ходил на лекар но предполагам че е от това. Шумът е един постоянен писък, и не се предизвиква от нищо само пищи, и в двете уши.

П.П. : благодаря Наско за полезната информация.
" Trust no one."

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Шум в ушите
« Отговор #8 -: Март 25, 2011, 16:54:30 pm »
bogoizbrania, благодаря за разняснието, беше ми от полза.

Hacko, темата в бг-мама съм я прочел отдавна. Останалите линкове ще ги разгледам.

Обаче все си мисля, че бученето в ушите е точно от кръвообращението, примерно при рязко ставане може да се случи, такова нещо съм изпитвал много рядко и правя разлика между този шум и постоянния, който го имам само в едното ухо, който е писклив, а този от кръвното е  бучащ/шумящ и не е постоянен.

Цитат
http://www.tinnitusmiracle.com/Tinnitus-Miracle.htm?hop=vlad2009 ;
Това, което си дал е fake. Има много подобни сайтове, които предлагат чудеса за трудно излечими болести, но уви, гледат да приберат някой лев само.

Пробвал съм с доста лекарства подобряващи кръвообращението и нямаше ефект, така че не мисля, че трябва там да търся причината.

Ще пробвам хомеопатичните методи тук - http://indigota.com/index.php?PHPSESSID=b7f08751a98906101b619822f329f02c&topic=3352.0

"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Шум в ушите
« Отговор #9 -: Март 25, 2011, 17:36:04 pm »
Ще пробвам хомеопатичните методи тук - http://indigota.com/index.php?PHPSESSID=b7f08751a98906101b619822f329f02c&topic=3352.0

Пробвай и пиши за резултата. А не ти ли харесаха съветите на д-р Влад?

Мисля си, че не трябва да пренебрегваш и това
 






Неактивен marmozana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re:Шум в ушите
« Отговор #10 -: Март 25, 2011, 17:49:11 pm »
Ако проблема ти е наистина в кръвообръщението, много положително влияние оказва гинко билоба, ама не тия хапове в които не е ясно дали изобщо се съдържа, а си купуваш сушени листа, примерно от ТУК и ги накисваш в 70% етилов спирт за 10 дни. Пропорцията е 1:5 в полза на спирта. Пият се по 30-40 капки 2-3 пъти дневно.
Успех!
Благодаря ти, че замълча, въпреки, че нямаше какво да кажеш

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Шум в ушите
« Отговор #11 -: Март 25, 2011, 18:14:36 pm »
Ще пробвам хомеопатичните методи тук - http://indigota.com/index.php?PHPSESSID=b7f08751a98906101b619822f329f02c&topic=3352.0

Пробвай и пиши за резултата. А не ти ли харесаха съветите на д-р Влад?

Мисля си, че не трябва да пренебрегваш и това
Чакам човек, който може да ми ги преведе и за това не казах нищо за тях. Аз не знам руски.

Проблема е по-скоро както казах 2 пъти по-горе, че имам хипоплазия на дясна вертебрална артерия. Навярно тя е и причинителя, въпреки, че 22 години не съм имал проблеми, явно е дошъл момента, когато организма не е в състояние да компенсира едната недоразвита вертебрална артерия.
Цитат
Двете вертебрални артерии се обединяват и формират друга артерия, наречена базиларната артерия, която кръвоснабдява основно мозъчния ствол и задните части от хемисферите. От нея се отделя малък клон, който се нарича A. labyrinthi и който кръвоснабдява вътрешното ухо.
Цитат
We hypothesize on the possible factors causing of pulsatile tinnitus can be only explained with absence the left verte-bral artery caused of inadequate vertebrobasilar circulation.

marmozana, какъв грамаж от листата на Билобата би ми бил достатъчен?
« Последна редакция: Март 25, 2011, 18:17:19 pm от pph »
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен marmozana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re:Шум в ушите
« Отговор #12 -: Март 25, 2011, 18:54:14 pm »
Ами аз лично взех 250 гр листа и ги накиснах 1200 мл спирт и след изцеждането  излезе около 1 л. Листата поемат известно количество, което не може да се отцеди. Това стига за доста време, така че си прецени.
Благодаря ти, че замълча, въпреки, че нямаше какво да кажеш

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Шум в ушите
« Отговор #13 -: Март 25, 2011, 19:07:28 pm »
Ееее, па то имало и цял сайт за ШУМ В УШИТЕ и съвети за лечение

Следните билкови средства и хранителни добавки се използват за лечение на шума в ушите:
*екстракт от гинко билоба – подобрява кръвообръщението на вътрешното ухо;
*витамин В12 – 1 000 микрограма дневно, приемани с 400 микрограма фолиева киселина;
*цинк – 50 мг три пъти дневно.

Общоприето е, че увеличаването на витамин С, всички витамини от B-група, витамин А, витамин Е и цинк може да допринесат за намаляване на звъна в ухото или каквито и  да са шумове.
« Последна редакция: Март 25, 2011, 19:34:43 pm от Hacko »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Шум в ушите
« Отговор #14 -: Март 25, 2011, 20:28:49 pm »
Малко е изстрел в тъмното, но спри игрите.
Особено пък тия, дето ти гърмят разни гранати в ушите. А и не само тях.
Възрастен мъж си, пък на игри играеш.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27