Автор Тема: Пчелите, меда, фруктозата и други естествени подсладители и още нещо  (Прочетена 74349 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
« Последна редакция: Февруари 15, 2010, 11:55:43 am от fishbone »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
...
Амо тогава, аз мисля, че решението за тях тряя да се вземе на референдум.
...

Колко романтично  ;D
Неинформиран участник в един референдум ще даде същия резултат, както и ако не се проведе.

Казах референдум след добра разяснителна кампания по медиите.
Добре ве emilkos, нали искаме промени към добро, защо да не поискаме правото за волеизявление на народа, чрез референдуми?. Втория официален начин след изборите.  :)

Е, началото няма да е лесно, но нали тряя да го има.Що в другите държави може да има референдуми, а в БГ не.Нали сме в Европата, що не си търсим правото на оцеляване. :)


« Последна редакция: Февруари 14, 2010, 12:58:19 pm от marhs »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Новата реколта 2010 потече. ;) :blum2:

Желаещи?  :-X

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Не е ли малко раничко, колко време е стоял питата?
Soli Deo Gloria!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Не е ли малко раничко, колко време е стоял питата?

Р А П И Ц А

И хич не е рано, защото вече прецъвтява.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Да хванеш рой е голямо постижение и никак не е лесно, ако роят вече се е установил на постоянното си обитание или е в хралупа или нависоко на някое дърво или стряха.

Можеш да го примамиш с маточина.

Неактивен viktory13

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
  • BE REAL
Аз съм желаещ,цени и услуги за София?

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Аз съм желаещ,цени и услуги за София?

На лични, разбира се. Виж си съобщенията!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Не е ли малко раничко, колко време е стоял питата?

Р А П И Ц А

И хич не е рано, защото вече прецъвтява.
Даже закъсняхме. Акацията е на дневен ред вече.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Новата реколта 2010 потече. ;) :blum2:

Желаещи?  :-X

Опитах я вече.Комшията е пчелар. :hi:

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Прави впечатление, че пчелите тая година се роят както никога до сега и са доста по агресивни, едвали рапицата и тва, че я пръскали с отрова е причината. Освен това дочух, че отровата им била по силна, на пчелите имам предвид...
А каква е пичината липите да окапват зелени още и да не са цъфнали дори? :D
« Последна редакция: Май 31, 2010, 22:07:10 pm от fishbone »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Прави впечатление, че пчелите тая година се роят както никога до сега и са доста по агресивни, едвали рапицата и тва, че я пръскали с отрова е причината. Освен това дочух, че отровата им била по силна, на пчелите имам предвид...
А каква е пичината липите да окапват зелени още и да не са цъфнали дори? :D

Точно пръскането на рапицата ги беше направило агресивни. Свърши пашата от рапица, започна акацията и се успокоиха, вече не жилят ако не ги понатиснеш случайно. Освен това, заради пръскането на рапицата, след като тя свърши, доста стари пчели измряха, такова мряне през май не съм виждал никога, старите пчели обикновено започват да умират през юни. Отровата им не е по-силна, просто насекомите са по-раздразнени от периода преди рапицата и жилят по-агресивно. Няма как отровата има да е по-силна. Съставките на отровата са много и няма как да се променят химически и да въздействат върху ужиленото място по-силно, с по-силна болка. Подобни твърдения за отровата на пчелите, че била по-силна, са доста невежи. Има съвсем друго положение, ако отровата им боли повече. Че пчелите, благодарение на агресивността си успяват да забият жилото по-надълбоко в човешката кожа и също така, пак благодарение на добрата паша и многото нови пръснати в природата химикали, да имат по-голямо изработено количество отрова в резервоарчетата си от времето, когато няма паша. От две седмици вече не жилят, както по време на рапицата.

Липите да капят? Хм, поне при нас не е така. Но пък си имаме доста листни въшки по тях и листата им отдават мана. Може би капането на листата се дължи на изтощаването им от листните въшки!?

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Дано да си прав.
  Но баба ми щеще да я няма допреди два дена от ужилване по главата, а по принцип не е алергична. А вчера два коня са ритнали топа. Въобще не са се спрели. Вярно е пашата е  много силна тая година но може би не само тя е определя тази агресивност и невиждано роене. Природата е толкова окипазена с тея химикали, и мобилни лъчения и прочие, че въобще не е изключено и да мутират в някаква степен. А Тая рапица дали нее генно модифицирана нещо. А тея дъждове идват от северозапад и де се зняе какво носят със себе си.
На липите капят самите цветове но неузрели полуразцъфнали и никакъв мирис на липи няма.

П.С.
 Нека, дано, дано да си прав и  всичко се дължи на силната паша и добрите условия.
« Последна редакция: Юни 01, 2010, 11:48:06 am от fishbone »

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
"Нарастващата употреба на мобилни телефони стои зад изчезването на пчелите и разпадането на пчелните кошери, твърдят учени.  Изчезването на пчелния мед е предизвикало тревога в Европа и Северна Америка, където смятат, че виновни за това са климатичните промени и появата на генетично модифицирани култури. Във Великобритания се наблюдава 15% спад на пчелната популация, което през последните 2 години е довело до увеличаване на кражбите на кошери. Сега учените от пенджабския университет Чандигар твърдят, че са открили причината за това, която може да бъде и първа стъпка към промяна на отрицателната тенденция. Те установили, че радиация от мобилните телефони е ключов фактор за това явление и вероятно пречи на пчелните сетива, пише БГНЕС."


http://www.-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/article?id=246402

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27