Автор Тема: Старият завет - Има ли други цивилизации?  (Прочетена 26477 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен long george

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #15 -: Февруари 07, 2012, 00:31:15 am »
Извинете ме за начина по който пиша.
Источниците ми са Елена Блаватска, Николай Рьорих, Елисавета Логинова, Ернст Мулдашев, Моха Чохан и още доста а също така хора с които имам личен контакт.
Всеки има право да вярва във каквото сметне за добре и това което го кара да се чувства по добре.
Бих отговорил на всяко едно запитване стига да знам :)

Неактивен long george

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #16 -: Февруари 08, 2012, 15:22:03 pm »
Извинете ме за начина по който пиша, за рептилите казах че няма да пиша но това което споменах за тях е това което се знае по масово, тяхната истинска цел тук няма нищо общо с мини и ресурси, а това което е важно за тях сме ние арииците, днешните хора.
Атлантите са нашите прадеди а лемурианците са преди тях и двете цивилизации са човешки и са по разумни от нас и много по развити.
Ариеца или днешния човек е дело на предишните две цивилизации и те по един или друг начин ни направляват и наглеждат а това което е ценно за рептилите от Сириус и сивите от Орион е нашата енергийна матрица.
ДНК матрицата на всеки един вид носи и енергия ( информация)  промяната която са въвели предишните две цивилизации във нашата матрица е уникална и притежаваме по голям потенциал за развитие от рептилите и сивите, затова сме цени за тях и от край време опитват да създадат кръстоска между нашия вид и техните.
Нито една от изброените човешки или чужди цивилизации не е злонамерена.
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 11:55:51 am от Black Adder »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #17 -: Февруари 08, 2012, 15:39:48 pm »
Е то от това да крадът гени и да правят "мутанти" по злонамерено деяние не виждам.
Отделно дето са се "любили" и с нашите красиви пра, пра д - еви.
Можеш да се позаитересоваш и да прочетеш например как една извънземна булка с големи уши и опашка и т.н изнасилва Кредо Мутуа - южноафриканския зулуски шаман.
« Последна редакция: Февруари 08, 2012, 15:44:20 pm от fishbone »

Неактивен pepi1442

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #18 -: Февруари 09, 2012, 23:41:19 pm »
Цитат
Освен това звуците, които в последно време плашат много хора по цял свят, ако не са фалшиви всички до един, биха могли да бъдат звуци от машини усилени от резониращи галерии.

Какви звуци? Ще разясниш ли..
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 06:44:22 am от Mirotvorec »

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #19 -: Февруари 09, 2012, 23:50:07 pm »

Анунаките получават името си от шумерите, а преведено от шумерски, анунаки означава хора от небето.


Ето това не го знаех. Което е много интересно. Тук вероятно не става дума за един конкретен вид,а а за много видове идващи от небето. Т.е. това е била тяхната дума за извънземни.Вие как мислите ?
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #20 -: Февруари 10, 2012, 11:39:46 am »
Аз също съм съгласен. Но що се отнася до шумерите, аз съм чел, че те са имали близки срещи с жителите на Нибиру. Дори се оказва, че както и сега, така и преди около 5000 години Нибиру също е бил много близо до Земята. При това някой учени твърдят, че шумерскуте божества са "сътворени" на основата на Анунакте (или жителите на Нибиру). Поне аз не знам за същества от друг свят, които да са посещавали шумерците, освен тези от загадъчната планета Нибиру. :yes:
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 14:51:59 pm от Mirotvorec »
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #21 -: Февруари 29, 2012, 05:02:47 am »
(Къ)ДЕ го?

Де го туй Нибиро, толкова близо до нас?

Кое, по-точно шумерско божество е сътворено на основата на Анунаките?
И кой по-точно учен го твърди това нещо?
Какви са му доказателствата на учена? Къде по-точно е прочел, или гледал (на картинка), или пък ЧУЛ?
« Последна редакция: Февруари 29, 2012, 08:19:25 am от Mirotvorec »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #22 -: Февруари 29, 2012, 09:28:42 am »
За съжаления съм чел тези неща в една книга и е малко трудно да намеря същите истории в интернет, но все пак открих снимки и статия от Алтернативния портал, които биха могли да ми послужат като аргументи.

Ето като за начало една скулптура от Древен Шумер, на която според мен е изобразен рептил/анунак кърмещ малкото си рептилче/анунакче:


Ето една фреска също от Шумер - изводите си ги правете сами:

Само да доуточня, че ако се вгледате внимателно в броя на небесните тела горе в ляво, ще забележите, че те са 11 + слънцето!

Ето ви и цялата статия: http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=121
« Последна редакция: Февруари 29, 2012, 09:29:48 am от The Time Lord »
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #23 -: Февруари 29, 2012, 12:38:26 pm »
. . .  синовете Божии почнаха да влизат при дъщерите човешки, и тия почнаха да им раждат: това са силните, от старо време славни човеци.[/color
Много ми е интересно кои са били точно тези Божии синове,че толкова да харесват земните хора??? Вие на какво мнение сте по въпроса???
Терминът "синоветъе божии" се споменава и в Новият Завет от Христос за вярващите християни, като се има впредвид приравняването на спасените след смъртта тук с ангели в бъдещето. Повечето коментатори и църковни докрини смятат също, че в този пасаж се говори за хора родени само от жени и баща ангел. Никой не може обаче да обясни защо пасажа е именно тук в Битие 6, което е преди потопа и би трябвало и тези полуангели да измрат заедно с всички дишащи същества. Моето обяснение е, че има само 10 човека в Библията които са полуангели - полухора и то заедно със Иесус и Авел, а пасажаът е вкаран преди потопа, за да се покаже духовният произход на тези полуангели извън времето.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #24 -: Февруари 29, 2012, 15:48:05 pm »
...
Нима тази статуя може да бъде някакво доказателство?

Навремето е било много модерно да се фантазират митични животни, с тела, комбинирани от други 2 или повече животни (или хора). Примери за това има хиляди.
И даже за това има обяснение. Чисто и просто не е имало филми, и историите са се предавали главно от уста на уста. Много по-лесно е да измислиш и да разкажеш за някое митично същество, което има тяло на човек, и глава на лъв, или обратното, или пък с тяло на кон и глава на човек (кентаврите), отколкото изцяло митичното животно да не прилича на нищо познато и тогава няма да има как да го опишеш с думи.

В древните митологии изобилства от такива животни. Някои от тях абсолютно не е възможно да са реални. Например хора, с бради, и огромни пернати крила, като на папагали. Или хора с тела на коне, и глави на човек.
И двете са от асирийската митология. Горе долу по време сходно с тая статуя.

Това на снимката е бозайник. Щото бозае (очевидно). Има и пъп. Значи живородно. (щом има пъп, сигурно люспи по корема няма. Интересно по гърба има ли. И как е прехода между двете). Има и крака ...
Сега, ако можеш да ми обясниш биологичния строеж на едно такова същество, как хем е рептил, хем бозайник, а също и типа на мозъка и как се съпоставя на рептилските мозъци и тези на бозайниците.
Очевидно информация за това няма, но просто предположи нещо и го опиши.

Също и ми е любопитно как точно се извършва естественото зачеване между рептилска и човешка раса. Хромозомите еднакъв брой ли са? Ако не са, какво става тогава. Ако са, откъде накъде?
В заченатото същество вътрешните органи от кой ще се вземат. Сърцето еднокамерно ли ще е или двукамерно. Студенокръвно ли ще е, или топлокръвно. Очите с цепка ли ще са или без цепка. (е за това съм сигурен, че ще имате много идеи :) )
На гърба люспи ще има ли, или няма да има. И тн.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #25 -: Февруари 29, 2012, 19:36:56 pm »
Приемам критиката ти, защото наистина малко недообмислих и сам се заблудих, че това е рептил. Но все пак не може да се заключи, че скулптурата не е направена по подобие на рептил!
Ти сам говориш за историите предавани от уста на уста сред хората в древните общества. Това е така, неоспорим факт също така е, че и постепенно нещата са се изопачавали и първоначалната истина рядко е достигала в чистия си вид до бъдещите поколения. А и всяка легенда има в сърцевината си капка истина, място от което е тръгнала, идея. Едва ли древните хора са имали изключителното въображение да си представят налудничавите комбинации от хора и животни които е имало и които ти също си споменал в статията си. Има първоизточник и точно в този форум е мястото, където очаквам да намеря хора вярващи в чуждоземната намеса в нашата цивилизация.
Еволюцията е създала най-удивителни твари по Земята, така че не бих се учудил и ако е имало такъв плавен преход между влечуго и бозайник. Все пак сме произлезли от гущерите и по-точно един единствен динозавър, който с времето е започнал плавно да се преобразява до прадедите на днешните бозайници. Все на някакво стъпало от развитието му са се появили млечните жлези, съответно и бозаенето. Но може и все още да си е бил с люспите, примерно. ;)
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #26 -: Февруари 29, 2012, 20:12:31 pm »
...
Нима тази статуя може да бъде някакво доказателство?

Навремето е било много модерно да се фантазират митични животни, с тела, комбинирани от други 2 или повече животни (или хора)......
Тангра, това пък къде го прочете? Кой учен го твърди, къде са ти доказателствата? Вероятно си попаднал на някое финикийско или шумерско модно списание? Тези въпроси имитират твоите в по-горните постове. Малко шега. За мутантите е писано, рисувано, ваяно, дялано много и то от векове.
          На проблема -  да си чувал за ГМО - как краставици или ягоди се кръстосват с риба? Тука пък примерите са бол. Няма да задълбочавам. Какво остава за възможностите за генноинженерство на една цивилизация, милиони години пред нашата. Защитаваш много слаба позиция. Поздрави.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #27 -: Март 01, 2012, 02:45:33 am »
Ако след 5 хиляди години хората попаднат на запис на междуздвездни войни, трансформърите и някои други подобни, тогава такива конспиративни теории ще засучат, че вашите ще са съвсем консервативни и скромни, в сравнение с техните.

Значи, ако следваме аргументите
"Във всяка легенда има зрънце истина"
"Откъде биха имали въображение да си измислят нещо такова",
то следователно всички раси от трансформърите и междузвездните войни съществуват. Това раси от роботчета, и по-големи роботи, това раси от крайслер-камаро, това джаби, джаваси, това гигантското чудовище ракнор. Другото гигантско чудовище, дето е в пясъка и само една голяма дупка има там.

За ГМО съм чувал, но още не съм видял краставица с люспи на риба.
Не съм видял и същество, дето половината да е краставица, а другата половина риба.

И коя е тая цивилизация на милиони години? Че не съм засичал напоследък такава.
И нейното ли съществуване ще ползваме наготово без доказателство?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #28 -: Март 01, 2012, 14:47:01 pm »
Tangrata_, давай, на правилен път си. Някои истини прозират между редовете, стига да можеш да четеш по този начин. И аз искам всичко да ми е сервирано сдъвкано и ясно на масата, ама няма начин. Прочети "Глубинная книга " поместена във форума от bofara и пак ще коментираме. Има и картинки, ако не разбираш руски. Успехи и поздрави. :hi:
« Последна редакция: Март 01, 2012, 14:53:09 pm от bojinkata »

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Старият завет - Има ли други цивилизации?
« Отговор #29 -: Март 23, 2012, 11:58:41 am »
Попаднах на Битие - ПЪРВА КНИГА МОИСЕЕВА глава 6. Да погледнем какво пише:

2. тогава синовете Божии видяха, че дъщерите човешки са хубави и взимаха си от тях за жени, кой каквато си избереше.
3. И рече Господ (Бог): няма Моят Дух да бъде вечно занемарван от (тия) човеци, защото са плът; нека дните им бъдат сто и двайсет години.
4. В онова време имаше на земята исполини, особено пък откак синовете Божии почнаха да влизат при дъщерите човешки, и тия почнаха да им раждат: това са силните, от старо време славни човеци.

Много ми е интересно кои са били точно тези Божии синове,че толкова да харесват земните хора???
Вие на какво мнение сте по въпроса???

По принцип кой каквото и да пише ще си е в сферата на догадките.
Под "синовете Божии" аз си го обяснявам, че са хората от Атлантида...

Единственото, което мога да пиша по тази тема (поне на този етап) е за думата "исполин".  Разказвано ми е от старите хора на село. Преди доста време когато са строели къщите си, попадали са на скелети на хора, които са били доста по-едри от съвременните хора (около 3-4 метра). Дори си спомням как един дядо ми каза, че като извадили един скелет и ръката му била колкото неговия крак. Колко е вярна цялата тази история не знам.
« Последна редакция: Март 23, 2012, 12:02:25 pm от Passiflora »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27