Автор Тема: Изповед на един "свръхчовек"  (Прочетена 35542 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #30 -: Юли 07, 2010, 19:31:11 pm »
Аз пък съм склонен да му повярвам. Злото наистина има повече възможности за планова реализация   ;D , защото не подбира средствата.
Колкото го гена на робството и страха, човека може би говори в преносен смисъл.

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #31 -: Юли 14, 2010, 18:33:45 pm »
Това ми прилича на есе на човек от лудницата по тема "Там, където Ницше срещна Хитлер".  :writer: :hi: :dance:
« Последна редакция: Юли 14, 2010, 18:34:53 pm от negative »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #32 -: Юли 15, 2010, 09:43:08 am »
Не се поддавайте на подобни манипулации. Тоя "свръхчовек" не ни казва кой знае какво, което ние да не знаем. съвсем друга е целта на подобни ...откровения. Целта е да произведат съответното настроение нагласа сред хората, а именно униние, чувство за обреченост, чувство за капитулация, чувство, че нямаме шанс пред злото, обезверяване....и т.н. все неща, които ОБЕЗИСЛВАТ човек! И естестевно е, че СЛЕД като хората се настроят така, след като се обезсилят сами чрез настроението си...че злото ще е по-силно  ;D  ;D  ;D  ;D
Същото правят и медиите с купищата черна информация....
Трябва да добием имунитет срещу подобни манипулации! ИМУНИТЕТ. Това означава да се научим да не им реагираме. Да подминаваме тези неща без емоции, а да пазим емоциите си за неща, които ни носят полза, т.е. РАДОСТ.
Да, със сигурност в момента в някоя част на планетата се извършва нещо брутално и отвратително, но със сигурност и някъде другаде се извършва нещо прекрасно...като например едно момиче държи за ръка едно момче, очите им сияят...вятърът развява косите им...сърцата им бият на една честота...и те вървят през света НЕПОБЕДИМИ и НЕПОДВЛАСТНИ на злото.
ЕТО ТАКА трябва да се реагира на подобни предизвикателства.

Неактивен VM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 72
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #33 -: Юли 15, 2010, 15:53:49 pm »
Интересен е произходът на тези писания, които се появяват периодично по всевъзможните медии  и така натам. Не мога да разбера и каква е тяната крайна цел, след като повечето хора ги приемат ненасериозно, както и аз, а според мен техните автори целят точно това да бъдат прочетени нищо повече(и последствията от това разбира се). Дали тези писаници в някои случаи не са медиини измишлъотини или в други програма на тайното правителство. Възможно ли е някой да се опитва да провокира и озлоби хората срещу елита(не че те не са), нещо като тиха революция... Интересна е психологическата страна на въпроса, какво се случва с съзнанието на човек докато чете тези "лайна" и какъв избор или отказ той прави през цялото време докато чете. Ето една схема по която минах аз докато чета нещо от подобен род: ВХОД>>ИНТЕРЕС>>ВЪЗБУДА>>УЧУДВАНЕ>>ОМРАЗА>>НЕ ЗНАМ КАКВО ДА МИСЛЯ>>ПРИЕМАМ ЧЕ ПИСАНИЕТО Е НА ПСИХИЧНО БОЛЕН ЧОВЕК>>ИЗХОД. Може би там е проблема в последната стъпка. И да допълня че анализа на Алибаба е мнго точен и адекватен.
« Последна редакция: Юли 15, 2010, 15:57:19 pm от VM »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #34 -: Юли 15, 2010, 22:52:08 pm »
Ако приемем, че писмото не е фалшиво, то не помислихте ли, че това е някой дърт и самозабравил се от върхушката, който едва ли не предсмъртно ни се изсмива. А може би чрез словоизляянието си се опитва сам себе си да убеди в правдивостта и недосегаемостта си.
Аз специално не се настройвам никак си, имаме протоколите на сионските мъдреци, така че в това писмо не виждам нещо ново и шокиращо. Не буди особени емоции в мен, проста констатация. Но то е факт и ние го коментираме. И така е редно.

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #35 -: Юли 15, 2010, 23:03:34 pm »
ВХОД>>ИНТЕРЕС>>ВЪЗБУДА>>УЧУДВАНЕ>>ОМРАЗА>>НЕ ЗНАМ КАКВО ДА МИСЛЯ>>ПРИЕМАМ ЧЕ ПИСАНИЕТО Е НА ПСИХИЧНО БОЛЕН ЧОВЕК>>ИЗХОД. Може би там е проблема в последната стъпка.
Проблема е в първата - интерес.  ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен VM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 72
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #36 -: Юли 16, 2010, 06:39:52 am »
 :) :) :) :)Да, възможно е!

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #37 -: Юли 23, 2010, 14:11:15 pm »
На този изказването е от сорта на ''Разкритията на един просветен''.Това вече сме го почти чували.Само не разбрах,защо се е нарекал свръх човек.Не пише да владее телепортацията или др.нещо,което да го прави по-свръх от мен.Поне като човек.

Може би е чел Ницше и се е вдъхновил. Такива самопризнания без източник могат да бъдат изфабрикувани от почти всеки.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #38 -: Юли 23, 2010, 15:02:43 pm »
Свръхчовек - това не е човек, който е с нещо повече от друг човек, а същество, което е преодоляло човешките ограничения. Дон Хуан би казал "загубил човешката форма" , друг би казал "надмогнал е човешкото", Нитше има предвид същество, надмогнало човешкото. Цялата трагедия е, че когато едно духовно учение се чете от неподготвени хора те го изкривяват, преиначават го, възприемат нещата буквално и оттам следват трагедии.
Един Хитлер например е възприел "свръхчовека" на Нитше чрез егото си и това го е преврнало в маниак.
Авторът на въпросния текст вероятно също така тълкува нещата и възприема това "свръх" като знак на могъщество, власт над и специално предназначание в сравнение с ..."обикновените" хора.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #39 -: Юли 24, 2010, 21:51:04 pm »
Човешкото, това е всичко, свързано с егото. В по-голямата част от времето си човекът мисли, чувства или действа от гл. точка на егото си. Да преодолееш човешката форма, това е да успееш да отделиш (откачиш) съзнанието си от егото и да осъзнаеш, че егото в индивидуален план и в по-широк е една система от мисли, вярвания, концепции ....това дава свобода, но не всеки знае какво да прави със свободата си. Някои...като този написал изповедта явно я използват по един доста елементарен начин.

Неактивен x-file

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 68
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #40 -: Юли 24, 2010, 21:54:01 pm »
Странна работа  :unknown:
когато преди около половин година поместих същата изповед, веднага се намери някъф строг админ , който ми каза да глледам по-внимателно и че това вече е било публикувано въф форума..което се оказа самата истина

Сега вече са минали над 2 седмици , но тая тема още седи и не е изтрита, а педантичният админ се е скриил в миша дупка :-X

Му другото всичко в тази изповед за мен е истина и съм меко казано учуден  от предходните постове, които пък от друга страна потвърждават по недвусмислен начин твърденията на автора.

Неактивен osmotojuje

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #41 -: Август 02, 2010, 13:46:29 pm »
Няма нещо написано от този човек,което да не съм го предполагал!
Чиста и проста истина.
Няма ,какво да допълни след толкова години следващия ,който се оттегля.
Няма смисъл от коментарите ни.
Нямало е смисъл да го пише това.
И се съмнявам малко дали го е писал...
Той не е свръхчовек,а просто човек.
Защото почти всеки от нас в неговото пложение,
би бил същия  :drinks:
утре ще е късно... и дали ще има утре :-)

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #42 -: Август 02, 2010, 16:56:38 pm »
Главната цел на всички властници е да сеят негативни емоции у хората, с което ги отдалечават от това, което ги прави хора, а именно Любовта. 90% от новините са целенасочено подбрани. В САЩ , новините идват по факс от Англия, където МИ6 ги е подготвило предварително.Схемата е като тука. Лоши новини и в края, дайте пари за бедното болно дете. Познато ли ви е?

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #43 -: Август 02, 2010, 17:11:29 pm »
Чиста гавра с хората! Най-малкото, което може да се направи е НЕ на телевизията. Аз не мога да си обясна как хората сядат с готовност да поемат поредната порция - всеки ден, ден след ден....сядат пред ТV-то по своя воля..и поемат дозана негативни емоции, т.е. отрова. В началото се възмущават, ама пак гледат, после цъкат малко с език, ама пак гледат, после даже престават да коментират...после ..вече не им праве впечатление...и т.н. Това е личен избор.

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #44 -: Август 02, 2010, 22:33:17 pm »
Правят хората безчувствени, към страданието, а то е точно това, което ни прави Божествени. Това е целта, да сме безсърдечни.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
19 Отговора
28788 Прегледи
Последна публикация Май 31, 2010, 15:17:41 pm
от Visitor
Кой "мачка" житата по света???

Започната от Eon « 1 2 3 4 » НЛО

55 Отговора
28389 Прегледи
Последна публикация Май 05, 2008, 23:17:10 pm
от cdms
11 Отговора
9272 Прегледи
Последна публикация Октомври 08, 2005, 18:05:02 pm
от Alien
6 Отговора
7968 Прегледи
Последна публикация Януари 31, 2006, 18:07:56 pm
от viryska
4 Отговора
6999 Прегледи
Последна публикация Октомври 26, 2005, 13:27:44 pm
от Атила

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27