Автор Тема: Какво обичаме, какво мразим  (Прочетена 43789 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #165 -: Май 26, 2010, 11:47:45 am »
Такааа, сега пак ще ме погнете, но моят опит показва, че дори тези състояния, които описваш (говоря за алкохол, защото никога не съм се друсала) могат да се използват по един конструктивен начин в полза на развитието...
Защото ако си човек що годе мислещ и търсещ няма как да не ти хрумне да се запиташ - как така когато си пийна малко мога да стана едно сияещо същество, пълно с радост, с хумор, с обич...отворено към другите, отворено към света, център и душа на компанията, а когато съм в обичайното си трезво състояние съм едно затворено, уплашено и подтиснато същество, което се опитва да стои в сянка, не смее да се прояви, иска да не го забелязват...и пр. и пр. и пр.
ХА СЕГА ДЕ?!
Крайъгълен камък, кръстопът с 2 възможни пътя :
1. да се концентрираш над търсенето на отговора на горния въпрос, а не на докарването на онова състояние по изкуствен начин и ползването му...
2. не се питаш как и защо, ами като си му открил цаката решаваш да експлоятираш нещата в своя полза - просто когато си в компания, когато искаш да си по-така и си попийваш....
И ха сега да видим колко от хората избират първия път и колко втория?!
Аз ибрах първия. Съвсем убедено, съвсем осъзнато и съвсем категорично реших за себе си, че не ме интересува ползването на ефектите от алкохола, а ме интерсува КАКВО ПРЕЧИ на моето същество в нормално състояние да бъде същото онова сияйно създание, което МОЖЕ да бъде след като си пийне. След като в пийнало състояние аз съм пълна с хумор, значи, че аз ГО ИМАМ. Иначе откъде ще се вземе той?! След като в пийнало състояние нямам ни грам страх от хората, а напротив обичам ги, значи аз Я ИМАМ тази обич, иначе от къде ще се вземе?! След като в пийнало състояние аз мога да бъда център на внимание от всички присъстващи, значи аз Я ИМАМ тази сила, иначе от къде ще се вземе?! И така нататък...
Ще каже някой - химия, просто промени в мозъка от химични вещества....обаче защо тогава субект Х като си пийне и тръгва да налита на бой?! А в нормалното му трезво състояние е (поне така изглежда) най-точният и умерен човек?!
Ето още една загадка....
Толкова въпроси, толкова загадки за разрешаване....нима можеш да си позволиш да станеш ЗАВИСИМ от алкохола след като толкова важни въпроси чакат своя отговор?!
Същото е и с влюбването! То може и да е временно стимулирано (да речем от хормоните), но това не променя факта, че то изважда от теб неща, които са били неподозирани дори от самия теб, че ги притежаваш...Ти може до този момент да си бил убеден, че не можеш да обичаш, но разбираш че това не е вярно. Та ти си препълнен от любов, значи Я ИМАШ!!! Когато временното състояние отмине вместо да си скубеш косите и да се тръшкаш можеш да се концентрираш над това, какво си открил, че имаш, за което не си знаел преди, а не че нещо си изгубил....и тогав не ставаш ЗАВИСИМ от субекта или обекта който е станал повод за влюбването ти.
Същото като с алкохола.
Всичко зависи как ще го използваш.
Дон Хуан дава наркотични вещества на своите ученици именно с цел да разчупи това обичайно затворено състояние на съзнанието.
Ето на ти казваш, че когато се напушиш, или когато си влюбен това НЕ Е ЯСНО състояние на съзнанието. Ами ако е точно ОБРАТНОТО?!! Ако точно това е моментно проясняане, а всичко останало е дремане в полусъзнание?!

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #166 -: Май 26, 2010, 15:43:50 pm »
алибаба: "  как така когато си пийна малко мога да стана едно сияещо същество, пълно с радост, с хумор,..."

...аз пък като се напия и рИва. Редовно! Обзема ме някаква неописуема тъга. Става ми едно мъчно. Много мъчно. Задушавам се от мъка и рИва....Няма радост, няма хумор, само мъкаааааа.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #167 -: Май 26, 2010, 16:26:33 pm »
 Аз  пък  като  си  пийна......абе  по-добре  да  не  пия  и  затова  не  употребявам  алкохол! 
« Последна редакция: Май 30, 2010, 09:03:03 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #168 -: Май 26, 2010, 16:49:44 pm »
Това, което става когато се напиеш показва какво съзнателно подтискаш. Или какво подтискаш в съзнателния си живот, или какво егото ти се опитва да скрие от теб. В пийнало състояние (е, не говоря да си кьор кютук...)егото е разхлабило хватката и се показва това, което иначе то се опитва да скатае под килима...и да, някак естествено ми се вижда егото да се опитва да набута под килима тъгата, агресията и пр., но в моя случай егото ми набутваше под килима най-хубавото от мен, а оставаше да се подвизава обратното!!
Това беше сериозно предизвикателство да го разгадая. То означаваше, че моята съзнателна част откровено работи ПРОТИВ мен. Защо се опитва да натика най-хубавото от мен в трета глуха? Защо?!!
И, Митко, айде кажи, де...какво става като си пийнеш?
Дай да видим какво крие егото ти! :)
Cassio, воето его се опитва да скрие тъжната ти страна, опитваш се да лансираш образ за пред света позитивен и радостен, но го правиш като завираш тъгата под килима.
Моят съвет към теб е - пусни я да излезе, тя е част от теб, тъгата е красиво и дълбоко чувство и не бива да се плашим или срамуваме от нея.
Казва ти го един експерт в това отношение  :) с най-добри чувства.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #169 -: Май 26, 2010, 17:24:41 pm »
   Моето  пиене  е  на  три  етапа!
   Първи - Ставам  като  Алибаба
   Вори -  Ставам  като  Касио 
   Трети - Демони  черни  кат  чернии  рояк! 
   Мнението  ти  експерте!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #170 -: Май 26, 2010, 18:26:43 pm »
Ох, милият.. ;D
Сега не мога да отговоря, че ми дойдоха гости, но ще го направя утре, потрай малко  :)

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #171 -: Май 27, 2010, 08:15:42 am »
Митко, малко ме затрудняваш с тази многопластова реакция...сега едно мнение, но без да го приемаш за абсолютно, просто ми хрумва  :)
Вероятно егото ти доста отдавна трупа "под килима", та чак са се оформили пластове  ;D
За да се оформят пластове трябва да има много дълъг покой, това са ЗАЛЕЖИ, значи няма периодично разбъркване при което неща от подсъзнанието изплуват отгоре и пр., а нещата са оставени в покой и са се образували пластове и когато контрола на егото отпадне плостовете започват да се разкриват един по един...твоето подсъзнание е структурирано и подредено.
И тези демони - какво точно имаш предвид? Страхове ли, зловещи мисли?
Не го разбрах много.
Това е което ми хрума за сега. :)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #172 -: Май 27, 2010, 12:31:44 pm »
     Привет,
     Много  пластова  структура,  казваш - да,  от  четири  живота!  Та  да  се  върнем  на  темата,  но  тук  тя  се  връзва  с  темата  за  страхът  и  с  много  други!  Бях  писал,  че  се  страхувам  само  от  себе  си!  Страхувам  се  защото  това  не  са  мисли,  това  са  възможности  които  са  избивали  навън  и  поради  това  съм  инвалид!   Връзва  се  и  с  темата  и  за  егото,  смяташ  ли,  че  не  съм  го  овладял  това  его?   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #173 -: Май 27, 2010, 16:00:25 pm »
Щом си тук, в този свят, в това измерение вероятно не си го овладял, както и всички останали де...по-важно е то да не те е овладяло.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #174 -: Май 31, 2010, 18:37:19 pm »
    Моето  Его  е  послушно  като  кученце!  Егото  по  Паалла - Хоол
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #175 -: Май 31, 2010, 19:22:13 pm »
Послушно спрямо какво/кого?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #176 -: Май 31, 2010, 19:35:32 pm »
   Егото  ми  е  послушно  спрямо  Душата!  Когато  му  се  постави  цел  от  девет  кладенеца  вода  носи  но  й  помага  да  постигне  целта!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #177 -: Юни 03, 2010, 22:40:01 pm »
В алкохола няма нищо лошо, ако се пие с мярка и с приятели. ;D

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Какво обичаме, какво мразим
« Отговор #179 -: Август 04, 2010, 21:56:54 pm »
Голям кеф ми прави да снова из такива форуми. Виждам, защо ние Българите сме есенцията на живота на тази Земя. Да, това неоспорим за мен факт. Обичам да чета постовете на интелигентни
хора с широко отворено съзнание. Такива хора са бъдещето, те ще населяват бъдещия свят. Чудя се колко ли (броя), международни институти тайничко надничат в българсните форуми и се дивят на невероятните особи,които ги посещават и тяхната невероятна ерудиция и интелект. Ние Българите сме бъдещето. Аз казах!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27