Автор Тема: "Масонството (Организация, ритуали и символи)" и "Масонс  (Прочетена 9143 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Масонството (Организация, ритуали и символи)

Книгата е не просто фактологическа история на масонството от неговото възникване до наши дни, а задълбочено проследяване на духовните етапи в развитието му, на прехода от оперативно към умозрително масонство. В същото време той е и оригинално изследване на социалните, историческите и философските основи на масонството, което развенчава митовете и предразсъдъците, търси причините и се стреми да разсее обществените опасения, които го съпътстват през вековете. Признат отдавна за класически, цитиран, коментиран и превеждан в целия свят, този труд ще помогне и на българския читател да се издигне над сензационното и любопитното и да се приближи до истинското познание за същността на едно от най-загадъчните явления в човешката история.

Масонството в Източна Европа

През 18 век Петър Велики донася в Русия и масонството като част от реформите в духа на европейската цивилизация. Започва развитието на модерното масонство и в другите страни от Източна Европа - Полша, Чехия и Словакия, Унгария, Румъния, България... Какво е мястото на този все още недостатъчно познат феномен в културното и политическото развитие, в драматичната нова история на тези народи? Какви са отношенията на масонството със светската и духовната власт, с политическите сили и идейните течения в Източна Европа? Авторът предлага за първи път пълен и задълбочен отговор на тези въпроси на основата на останали неизвестни до днес факти и документи, разкрива в нова и неочаквана светлина съдбоносни исторически събития.Даниел Березняк е изтъкнат съвременен френски изследовател, автор на многобройни трудове върху историята на идеите, сред които Да разберем психоанализата, Живата Кабала и др.


Някой да ги намери и скенне :P :P 8)
« Последна редакция: Август 04, 2011, 19:06:24 pm от Mirotvorec »

Дъвиан

  • Гост
Ти ме съсипа - и двете ги имам! Много са добри  ;D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Стига бе! Давай ги веднага да ги скенирам!!!

Дъвиан

  • Гост
Но май не са при мен! За жалост! Имам ги от около 3 години! Откъде да знам...

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
6 Отговора
7968 Прегледи
Последна публикация Януари 31, 2006, 18:07:56 pm
от viryska
4 Отговора
6999 Прегледи
Последна публикация Октомври 26, 2005, 13:27:44 pm
от Атила
16 Отговора
14357 Прегледи
Последна публикация Юни 04, 2008, 20:49:47 pm
от cdms
23 Отговора
17154 Прегледи
Последна публикация Юли 15, 2006, 16:56:07 pm
от Дъвиан
7 Отговора
6700 Прегледи
Последна публикация Февруари 10, 2006, 21:50:35 pm
от H.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27