Духовно > Езотерика

Далечно Виждане (Remote Viewing)

<< < (23/25) > >>

bofara:
Мерси за сайта. Аз се интересувам от курса, да.

Zarathustra:
Добре, значи сме 2+ курса вече.

Сега, мен ми е интересно дали чрез RV възприемаме реалността независимо от наблюдателя (колкото и да е условно това понятие след пробивите на квантовата механика) или възприемаме идеята за реалността на някой човек или група от хора (т.е. нещо като телепатия). Например - ако допуснем, че има един ковач, който изковава странен предмет, затваря го в сейф, заравя сейфа и след това ковачът умира... ще може ли да видим обекта? Никой освен ковачът не знае за обекта, но ковачът вече е умрял. Ще може ли да видим обекта?

Или да направим примера още по-странен като премахнем човешкото съзнание - нека има машина, която на базата на рандом алгоритъм прозивежда различни конструкции (нещо като произволно разпределение на елементите на конструктор Лего) и след това разтопява тези конструкции. Никое живо същество не е виждало тези конструкции, а машината е бездушна. Дали ще можем с RV да видим тези конструкции?

Zarathustra:
Понеже получих лични съобщения, ще продължа с личните си преживявания на тема RV. Може и на друг да му е интересно (надявам се).

Най-същественият философски извод, до който стигнах е, че времето е илюзия и че вероятно никога няма да разберем истинската същност на Вселената. Случи ми се още няколко пъти да има "пробив" във времето и в сесия, която правя в момента, да получа възприятия от сесия, която ще правя СЛЕД известно време. Т.е. подсъзнанието или свръхсъзнанието (не знам и аз какво е точно вече) ЗНАЕ, че аз (АЗ?) ще реша да правя следваща сесия и даже ЗНАЕ каква ще е целта на следващата сесия.

И по-интересното е, че колкото по-силна емоция предизвика разкриването на следващата цел, толкова по-вероятно е да се получи този пробви във времето - т.е. емоцията ,която ЩЕ изпитам след един час например, влияе на целта, която гледам СЕГА.

В последните няколко дни съм в нещо като перманентен транс, не знам на Земята ли се намирам или не честно казано, и кое е реално и кое не... Още ми е трудно да интегрирам изпитаното от RV с представата си за реалността.

Иначе, сега изтеглих повече литература по въпроса, гледах част от курса на Ед Деймс и ми хареса идеята за идеограмата - забелязах, че  играе подсещаща роля. Ако потокът от Информация спре - поглеждам идеограмата и за момент пак получавам образ/емоция/усещане. Също ми хареса определянето на под-цели по важност - [X], [A], [ B ], [C] и тн.

dr.bishop:
На мен лично започна доста да ми се преплита кое е реално и кое не е! Имах подобни объркване и със осъзнатото сънуване. В един момент трудно правех разлика кои разговори съм водил в "нормалния " свят и кои са ми осъзнат сън! Признавам си , изплаших се и спрях да практикувам. Започнах да изпитвам трудности в общуването с жена си, приятели и тн! Всичко ми стана доста безинтересно и мислих само за следващия сън! Не знам как сте се справили с тази част, аз лично не успях да комбинирам добре нещата и реших да поддържам отношения в 3Д-то. Ако някой има повече опит и може да подскаже нещо с радост бих си поговорил с него ! Поздрави !

Zarathustra:
до dr.bishop:

И аз спрях заниманията с RV временно поради същата причина - реалността беше станала по-малко реална. В тази връзка се извинявам на хората писали ми ЛС, на които не съм отговорил. Та - работата ми беше станала безинтересна, а точно към края на годината преди празниците се беше натрупало много за вършене... в един момент започнаха да ми идват мисли, че трябва да напусна работа (а съм там от 5 години и ми харесва). Като спрях заниманията с RV успях да се върна в реалността и си свърших работата.

Не съм се отказал от RV  - напротив даже, сега през празниците ще чета по темата. Ще чета и за шаманизъм, будизъм, йога и други медитативни практики. Моето разбиране е, че всички тези практики имат за цел достъп до същата Информация, до която има достъп и RV. Разликата е, че при RV се следва някакъв протокол, докато при другите практики нещата са по-свободни, но се разглеждат от съвсем друга перспектива(духовна, философска). Но в основата си говорим за едно и също нещо - трансово състояние (или близко до такова), което прави достъпът до Информацията по-лесен.

Весели Празници на всички!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 
Премини на пълна версия