Автор Тема: А какво ДА ядем?  (Прочетена 55386 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #30 -: Май 25, 2010, 23:26:48 pm »
Аз пък ви казвам яжте си всичко каквото ви харесва само не прекалявайте. Не се придържайте към някакви диети и други подобни неща. Вслушвайте си в себе си ! Вече месец и нещо се храна  по този начин и се чувствам много добре.  :)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #31 -: Май 26, 2010, 00:24:26 am »
Я вижте това, става дума за хляб с квас - има и рецепта на сайта, не съм я опитал, но изглежда лесно. Твърдят, че е много по-добро от обикновената мая. Изглежда малко странно, но твърденията са че е здравословно.
...

Пробвал съм го, не е лош в сравнение с "масовия" хляб, но е доста скъпичък за стандарта на средния българин.
А и както merulious спомена, какво остава от всичко полезно в този хляб след като го изпечеш?

Аз лично житните си ги ям след накисване във вода.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #32 -: Май 26, 2010, 08:02:29 am »
Ами аз ям само месо и немско масло, месото си го взимам от една месарница проверена до нас, за която и с други хора съм говорила и е от 40 години убийствена. Когато няма пари - яйца. Пилешко не ям, но яйцата не мога да махна, щото са ми супер вкусни и полезни, вярно че не винаги са селски, понеже село си нямам  и само ако някой може да ми уреди си набавям.
От гледна точка на месото най-чисто (изобщо от всички храни 0% са му вредните добавки единствено на него) е говеждото. От време на време сега ям и домати със зехтин, че като е горещо ми се прияжда. Иначе свинското го обичам, ама е доста по-замърсено от говеждото.
Всякакви субпродукти и т.н.
Наистина рядко млечни. Алкохол обичам, ама се ограничавам, когато има пари за марков, има, когато няма - сухо.
Плодове ич.
И ако някой пита холестерол, захар, кръвно и т.н. са ми идеални, макар че 65 процента от храната ми е животински мазнини, а към 90 - изобщо животински храни. Кръвното даже ми е ниско, но съм щиглец и е нормално. Кафе и чай доста (да знам - не е хубаво, ама обичам). Не подсладени.
Всичко сладко и зърнено в боклука!

Много добър пример, какво не трябва да ядем...
Тая какичка като изящество на фигурата ще те сложи в джоба си,а и повечето ти познати (предполагам, не я познавам), а едновременно с това сигурно и ще ти набие шамарите и ще те метне по гръб. А ти може да си приказваш какво не трябвало да се яде. Само че живота не е теории, а практика.

Бтв и аз опитвах НВД няколко месеца, но все някакъв зверски глад ме гонеше.
От седмица-две си похапвам редовно по 1-2 филийки хляб на всяко ядене и направо се родих. Пълно блаженство и много по-бавно и по-слабо огладнявам. То голяма мъка беше. Е, тренирам доста, някой път и по 4-5 часа на ден. Баскетбол, фитнес и салса. Разни приятели твърдят, че за моя режим задължително трябвало да пия креатин, ама за сега се оправям без нищо.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #33 -: Май 26, 2010, 08:31:23 am »
Ами аз ям само месо и немско масло, месото си го взимам от една месарница проверена до нас, за която и с други хора съм говорила и е от 40 години убийствена. Когато няма пари - яйца. Пилешко не ям, но яйцата не мога да махна, щото са ми супер вкусни и полезни, вярно че не винаги са селски, понеже село си нямам  и само ако някой може да ми уреди си набавям.
От гледна точка на месото най-чисто (изобщо от всички храни 0% са му вредните добавки единствено на него) е говеждото. От време на време сега ям и домати със зехтин, че като е горещо ми се прияжда. Иначе свинското го обичам, ама е доста по-замърсено от говеждото.
Всякакви субпродукти и т.н.
Наистина рядко млечни. Алкохол обичам, ама се ограничавам, когато има пари за марков, има, когато няма - сухо.
Плодове ич.
И ако някой пита холестерол, захар, кръвно и т.н. са ми идеални, макар че 65 процента от храната ми е животински мазнини, а към 90 - изобщо животински храни. Кръвното даже ми е ниско, но съм щиглец и е нормално. Кафе и чай доста (да знам - не е хубаво, ама обичам). Не подсладени.
Всичко сладко и зърнено в боклука!

Много добър пример, какво не трябва да ядем...
Тая какичка като изящество на фигурата ще те сложи в джоба си,а и повечето ти познати (предполагам, не я познавам), а едновременно с това сигурно и ще ти набие шамарите и ще те метне по гръб. А ти може да си приказваш какво не трябвало да се яде. Само че живота не е теории, а практика.

Ахаха, бас че и нея и приятелките й ще ги завра в кучи г** по изящество на фигурата и по гръб не, ами на шест без десет ше я просна   :rofl2:


На по-леки аргументи карай, че тия ако ги сравняваме няма да спориме дълго  ;D


П.П.
Времето не оставя нищо скрито, нали знаеш. Ще си говорим, като й се доходи на зъболекар. Аз не познавам хора, които да се хранят по тоя начин и да са здрави. Единствения такъв човек, който беше изключение, се оказа че има слънчева алегрия. Вчерашната жега го изприщила като жаба.
« Последна редакция: Май 26, 2010, 08:38:24 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Dominanta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #34 -: Май 26, 2010, 18:40:57 pm »
Хора, я кажете какво толкова има в храната, та много хора покрай мен се оплакват, чу се подуват/подпухват?  :-X

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #35 -: Май 27, 2010, 17:07:02 pm »
Има... набухватели!   ::)  ;D
Ами някакси и аз се подувам като ям много (и много сол), дори да няма нищо вредно в храната   :blum1:
А нека сега всички да помислим какви вредни съставки в храната предизвикват киселините  :lol:
« Последна редакция: Юни 06, 2010, 19:29:21 pm от Mirotvorec »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #36 -: Май 27, 2010, 20:50:17 pm »
Всички хора, които страдат от киселини имат един или два вида храни, които причиняват оплаквания. Тези храни са често срещани и допринасят за появата на киселини, тъй като те или дразнят лигавицата на стомаха, или отпускат долния езофагеален сфинктер (ДЕС). Работата на ДЕС е да се затвори напълно след като храните преминат от хранопровода в стомаха. За съжаление, някои храни, като шоколада, отпускат сфинктера, което позволява на стомашните киселини да се отдръпнат назад и да наранят деликатните тъкани на хранопровода.

Портокаловият сок е едно от първите неща които страдащите от киселини премахват от менюто си. За нещастие, по този начин те елиминират добър източник на витамин C, фолиева киселина и калий.
 
Кафето помага на повечето американци да започнат деня си. То може да доведе до киселини, тъй като кофеинът дразни вътрешността на стомаха, което увеличава производството на киселини. Дори безкофеиновото кафе е киселинно.
Шоколадът, учудващо за много хора, е чест причинител на киселини. Въпреки, че богатото на мазнини съдържание има нещо общо с това, шоколадът също така съдържа теобромин (съединение, което се среща в много растения, като какаото и чая), който отпуска ДЕС.
 
Алкохолът е „двойно зло” за страдащи от киселини, тъй като той често се консумира с други продукти, които предизвикват киселини, като например доматен сок и сода. Той увеличава производството на киселини и отпуска ДЕС.
 
Помнете, че газираните напитки предизвикват газове и оригване при много хора. Когато човек се оригне, малка част от смляната в стомаха храна се връща към хранопровода, което може да доведе до киселини и парене зад гръдната кост. Успокояването на киселините изисква няколко промени в начина на живот: диета, физически упражнения и намаляване на стреса. Независимо дали Вашите киселини се повлияват от вино или кафе, храни с ниско киселинно съдържание са добро решение.
« Последна редакция: Май 27, 2010, 20:51:59 pm от sidewinder »

Неактивен silversmith

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #37 -: Май 27, 2010, 21:33:46 pm »
Причините за подпухване и подуване са много,една друга важна причина освен посочените е безразборното смесване на несъвместими храни ,пиенето на много течности по време на хранене,и нещо много важно ензимна недостатъчност.Когато се храним със сурови храни няма проблеми ,те съдържат ензимите които ги смилат и това много подпомага храносмилането,обаче в терм.обработените храни няма никакви ензими и това затруднявя храносмилането- в такъв случай е добре с храната да приемаме храносмилателни ензими,по-добре от растителни източници ,тъй като те действат в широк диапазон на пе-хато и в киселинна и в алкална среда,пък и с възрастта ензимите в човешкото тяло намаляват и е добре да го подпомагаме по този начин.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #38 -: Май 27, 2010, 21:43:06 pm »
Абсолютно вярно! На тази тема обичам да давам едно сравнение:

Представете си, че правите ремонт. Единият вариант е майсторите да стоварят всички материали и сами да си извършите ремонта. Другият вариант е вие да се излежавате с питие, докато майсторите свършат всичко и вие просто да се наслаждавате на свършеното.

Същото е и с приема на термично обработена и сурово приета храна.
« Последна редакция: Юни 06, 2010, 19:29:45 pm от Mirotvorec »

Неактивен ShaDai

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #39 -: Май 28, 2010, 11:36:57 am »
sidewinderПрави впечатление че ти си много навътре в тази сфера и си изучавал храната и нейното въздействие върху тялото та да те питам да не си биолог или нещо подобно  :-X
Чувствам си сърцето колко меко биее в яркочервена тишинаа - лично в зеленото време! http://www.youtu

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #40 -: Май 28, 2010, 14:17:00 pm »
Да, биолог съм. Но точно в науката има много заблуди и измами. Старая се да пресявам от там само полезните за живота факти и безкористни истини през ситото на идеализма си. 

На преподавателите обичам да казвам: Докато науката и духовното не си подадът ръце, науката ще срещне задънена улица един ден.
« Последна редакция: Юни 06, 2010, 19:30:13 pm от Mirotvorec »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #41 -: Юни 02, 2010, 15:52:54 pm »
Като стана дума за наука, знаете ли колко е рН- то на кока-кола-та? :)

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #42 -: Юни 02, 2010, 23:06:26 pm »
Много е ниско - 2-4pH
« Последна редакция: Юни 06, 2010, 19:30:35 pm от Mirotvorec »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #43 -: Юни 03, 2010, 08:14:27 am »
Винаги дръж по едно шише в колата.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:А какво ДА ядем?
« Отговор #44 -: Юни 03, 2010, 08:41:10 am »
Засега всичко БЕЗ колбаси ;) 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27