Автор Тема: Робърт Морнинг Скай - Тера - Скритата История на Планетата Земя  (Прочетена 151286 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Обадиха ми се от печатницата и ми показаха първото копие от книгата, която е станала истинско бижу! Не мога да изразя вътрешното си вълнение от факта! Формата и изпълнението са уникални и просто излъчват! Корицата е малко тъмничка, но все пак пейзажа е нощен, ще се преживее :blum1: Целият тираж ще е готов утре, което означава, че всички, които са направили поръчка, тя ще бъде пусната от мен в същия ден. Единствения проблем е, че книгата е ОГРОМНА и като формат, и като дебелина, което ме поставя в проблем в какво бих могъл да ги пратя (моля ако някой има идеи да каже – имате 12 часа; не не мога да ги опаковам в хартия една по една...). Моля проявете търпение ако не получите всичко до 2 дни, не знам дали ще успея да смогна да изпиша толкова много формуляри за наложен платеж за 3 часа. Все пак съм сам човек, дори още не знам как ще се задигна до пощата с толкова тежки книги. Ще започна с поръчките, за които са ми казали че са спешни, след което ще продължа по реда, по който ги получавахме като разположение във времето. Утре ще ви информирам как е минало всичко – както на mail, така и тук.

За тези, които ще си я вземат от книжния пазар, мога да кажа, че в четвъртък със сигурност ще има бройки в Елрид и на площад Славейков (щанд 11) – и двата обекта са в София. До края на седмицата можем да успеем да покрием и Варна, но по-вероятно е това да стане в началото на другата седмица.
В книжарници Хеликон книгите ще бъдат другата седмица.
Това са новините от днес :]

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
Re:Робърт Морнинг Скай - Тера - Скритата Исторl
« Отговор #16 -: Юни 14, 2010, 15:11:32 pm »
Вземи си някой помощник за попълванто на формулярите и отстъпка искай на тия от БП  :P

В кутии от пица ги слагай  :greeting:
« Последна редакция: Юни 14, 2010, 16:05:38 pm от Морфей »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Книгата е доста тежка, защото е много дебела. Това ще оскъпи пътните на всички ви, за което се извинявам, но това е начина по който стоят нещата.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Вместо хартиен плик, защо не е нещо такова. http://speditor-bg.com/wp-content/uploads/2010/01/pack.jpg :-X
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Дори в най-големия хартиен плик не влиза в книгата. Отделно, че най-големия размер е повече от лев...
Утре ще проверя пак. Найлоновите не се продават. Пък и в тях книгата ще стане на каша.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Пращай с куриерска фирма. То иначе ако трябва да се плаща за кашонче, за пратка, за тегло - сигурно цената за доставка ще излезе по-скъпо отколкото при средна куриерска фирма, а пък при тях може да се преговаря и за отстъпки при по-голям брой пратки.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен ngc6543

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Има пощенски плик с размери 30/40 см - плик джоб кафяв, (наименование на плика - E4). Те обикновено се продават от фирми за доставка на офис материали и консумативи, но може да се намерят и в пощенските клонове. А отделно в пощите има и пошенски пликове с дъно, който се разтягат и стават по-големи от обикновените. Примерно:
http://www.offex.bg/showproduct-6632.html

Незнам каква е цената, на която се предлагат в пощите.




Неактивен sabazii

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
 Ще почакаме още няколко дена.Не е проблем.Важното е, че книгата е готова.respect for H. :hi:

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Здравейте всички. Благодаря за подкрепата момчета :)
Със съжаление и умора трябва да ви съобщя, че успях да пратя единствено половината от заявките, които имаме. Както споменах че може да стане вчера, пратих най-спешните поръчки, след което ги започнах по реда, в който ги получавах. Тези хора ще получат книгите си оше утре или поне тези, които са в София. Предполагам за по-отдалечените краища ще отнеме още поне ден. В четвъртък на всяка цена трябва да ги имате (тази партида, която пратих днес).
Другите ще пратя утре сутринта. Което означава че ще ги имате четвъртък-петък. Което пък на свой ред означава, че всеки направил поръчка, ще има книгите до края на седмицата.
Извинявам се на тези, които нямаха късмета да пратя пакетите днес. Просто мъкнах 60 кг. книги на рамото си цял ден (точна цифра, а не преувеличена за колорит) с цялото желание да пратя всичко. Оказа се обаче, че за всеки пакет трябва да попълня ТРИ формуляра, което толкова ме забави, че за 3 часа и половина не само успях да пратя само около 45% от нещата, но трябваше да се връщам и с 30 кг. отново към нас. Бюрокрацията е ужасяваща, а резултата - зачервени рамена. Но знанието тежи, както се казва

Колкото до пощенските разходи. За тези, които поръчаха 3-те книги, цената идва 27 лв. с пътните - бъдете подготвени, за да няма изненади на място. За тези, които поръчаха само новата, сумата е 20 лв. Книгата е дебела и изглежда прекрасно. Останах пре-доволен от изпълнението на нещата. Тази цена въпреки всичко си остава невероятно ниска за това което получавате, повечето от вас ще го разберат след време.
Отново искам да подчертая - книгата е комплексна - трябва да си дадете време с нея ако искате да разберете нейното значение. Надявам се дискусията да се разгърне след това, защото много въпроси ще се отворят.
Няма да пиша утре отново, че съм пуснал и другите бройки по 2 причини. Първо, просто защото е сигурно и можете да го приемете като даденост, все едно вече са пуснати и второ, защото веднага заминавам за София след това, за да нося и натам и няма да имам достъп до нет. Което значи, че няма да ме има поне седмица и поръчките на мейла, няма да могат да бъдат изпълнявани по-рано от края на другата седмица.
Апропо - цената вече е 18 лв. за новата книга, а ако се поръчат в комплект с Монтоук - 25. Предупредих за промяната на цените след излизането на книгата още в първия пост, затова който намазал - намазал :)
Също така книгата вече може да се намери и в двете книжарници Хеликон в Пловдив, а до края на седмицата и в цялата им мрежа. Надявам се да я дигнат и на сайта скоро както обещаха.
Книгата е налична и в Cafe Morroco в Стария град. Който е от Пловдив, зная за какво говоря, за другите от страната е без значение.

Искам да благодаря на всички за подкрепата, радостта ми, че някои още утре ще държат "Документите ТЕРА" в ръце, е невероятна.

Приятно четене :)
« Последна редакция: Юни 15, 2010, 23:59:23 pm от H. »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Е, щом ще я има във веригата Хеликон, няма проблеми.Ще я взема оттам :hi:
Уважение и от мен за труда ти Н. !!!
« Последна редакция: Юни 15, 2010, 23:40:43 pm от marhs »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Браво! Най-после ще я прочета така дългоочаквано я чаках. :) Случайно да знаеш кога горе долу ги доставят тези от пощите ? Имам излизане утре към обяд и за това питам. Пък и не може да го отложа, защото трябва да се разписвам в училище за дипломата.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен El Freegano

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
    • www.myspace.com/xsanitymonkx
Браво H., супер си!
Total Liberation

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Браво! Най-после ще я прочета така дългоочаквано я чаках. :) Случайно да знаеш кога горе долу ги доставят тези от пощите ? Имам излизане утре към обяд и за това питам. Пък и не може да го отложа, защото трябва да се разписвам в училище за дипломата.

Днес са в София. Кога обаче от централата ще ги разпратят до местните ви пощенски клонове... - никаква идея момчета... не зависи от мен...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Книгата е пратена на всички. Пиша, защото пътуването за София се отлага за утре сутринта.
Още по обяд ще я има на Славейков и в Елрид. Казвам го защото разбирам, че хора вече са я търсили там.

На останалите - приятно четене. Разбрах че някои вече я държат в ръце :) Честито :)

Неактивен hoby

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
В София вече си получих пакетчето и благодаря 8)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27