Автор Тема: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори  (Прочетена 849425 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pleasure

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #450 -: Септември 20, 2011, 23:17:04 pm »

Здравейте!
Честито на всички, отляли първите си оргонити! :drinks:
Малко инфо от мен:
Аз използвам за отделител спрей с фина универсална смазка. Олиото се събира на капки и често после се получават вдлъбнатини и шупли по повърхността на оргонита. Ако държите да използвате олио, обърнете формата  и  го оставете да се оттече и излишното го забършете с мек парцал, от който не остават влакна, става и с дамски чорапогащник. ;D Фина универсална смазка можете да намерите във всеки магазин за автокозметика, флакона струва около 6лв. и ще ви стигне за един тон оргонити.
Това го научих от форумите за моделизъм, както и доста подробности за смолите, да са живи и здрави хората, благодаря им. @---
Когато си събирах материалите миналата година, въпроса със смолата се оказа доста сложен за БГ ???. Малките разфасовки от килограм, които се срещаха из обичайните хипермаркети, с епоксидна смола не ме устройваха заради цвета - карамелено. Тогава не срещнах смолата на Лакпром, а и не знаех, че е толкова прозрачна, изкушена съм да пробвам и с нея, досега не съм използвала епоксидна. Потънах в инфо за полиестерни смоли, повечето търговци можеха да ми предложат само промишлени количества от  по 200 кг ::). Посъветвах се с приятел, който е инженер-химик, той ме светна, че има около 70 вида полиестерни смоли, в зависимост от технологията при работа и тяхното предназначение - за леене под налягане, саморазливни за подове, за изолации в строителството, за електроизолации .... и т.н. Той предложи да потърся прозрачна смола за студено центрофугиране, или по-просто - смола за копчета. Тази, с която работя е в тенекии по 18 кг. , трикомпонентна, + ускорител и втвърдител и заедно с доставката от София до Пловдив ми излезе около стотина лева. Ако някой избере да работи с нея, мога да му дам телефона на вносителя, имат я налична, пристига по куриер за 2-3 дни, в София може и на място от склада. Достатъчно е прозрачна, може да се оцветява с оцветители на ацетонова основа, има едни за мрамор и гранит. Добре се оцветява, равномерно, с чисти цветове, като остава доста прозрачна. Не оцветявайте с пигменти, те боядисват плътно (освен ако не е това целта ви). Въпросната смола дава добър резултат, но работата с нея е малко аптекарска, технологията трябва да се спазва без импровизации, иначе отива в коша. И двата вида смоли имат плюсове и минуси, полиестерната мирише повече от епоксидната заради стирола. Основният и недостатък е, че не може да се лее под 15 градуса, практически през зимата не мога да работя, мога да стопля помещението, но няма как едновременно да вентилирам достатъчно, много смърди. :-X С епоксидната, която използвате, може ли да се работи постоянно? Другото, което ме заинтригува при полиестерната, по думите на химика е, че тя се произвежда чрез естерификация, т.е. в нея има някакъв процент естествена смола. Прозвуча ми много хомеопатично. Срещала съм из форумите опити да се правят оргонити изцяло от натурални материали, например колофон (обработена борова смола) но той е много трошлив, а и скъп. Ето например братушките правят с борова смола, само че остава мека и не може да се вади от съда: (отдолу на страницата)
http://prorokrus.livejournal.com/tag/%22русский%22%20оргон#post-prorokrus-2188
В последно време се появиха суперпрозрачни оргонити, проучих въпроса, правят ги с
water clear resin или течна пластмаса, чудех се защо ми стоят толкова изкуствено. Визуално изглеждат добре, но нещо... освен това материала излиза от 3 до 5 пъти по скъпо от полиестерната смола. Мисля, че тези са такива, красиви, но някак студени, защото съм виждала предишната серия на същата авторка, в архива имам снимки с тях, разликата се усеща.
http://www.planetaryhealingproject.org/PowerPendantsDeluxe.html#anchor_1442
GARVAN, понякога могат да се образуват пукнатини ако има движение или вибрации по време на втвърдяването, случвало ми се е, веднъж се наложи малко да ги преместя и се образуваха тънки пукнатини.  Мисля, че не им пречи на действието, освен естетически ;).
Когато правя ТВ`s, или както мило ги кръстих "кексчета", на дъното на формите първо изсипвам около 1-2 мм тънък слой смола, после поставям един пласт поцинковани или медни сачми, като в средата разполагам хоризонтално кристала, сачмите го държат да не "плува" и после се вижда горе в центъра на оргонита.Предпочитам да се вижда и ми е по-спокойно. След това слагам смес от стоманени нарязани стружки от домакинска гъба,  заляти със смола. За да избегна стърчането на парчета отдолу, последно слагам пласт от една немска гъба, изглежда като китайската, но е някак по стегната, нарязвам я в отделен съд и поставям парчетата хоризонтално, един вид ги подреждам, изглеждат като пружинки за химикал, само че по-гъсти. Друг начин е последния пласт да е "стружки" от алуминиево фолио, те са по-меки и не оказват съпротива, като изскочат ги натискам навътре в смолата с пинсета, като се "намокрят" повече не стърчат, а и да остане някое стърчащо парче, после с ножче лесно може да се отстрани. Може последния пласт също да е от сачми като първия, но са скъпички, все още си купувам сачми от оръжейните магазини, търся вариант за бракувани лагерни сачми или нещо друго по-изгодно. Първия път едно от кексчетата не искаше да излезе от формата, моите са по 6бр. тефлонова. Пробвах да я загрея в гореща вода като разчитах, че термичното разширение на формата ще е достатъчно, но не стана, после метнах формата в камерата на хладилника за десетина минути и кексчето излезе без никакви усилия и дефекти. Ако ви се случи, го приемете спокойно, пробвайте с камерата, дори на корифеите-оргонитчици им се е случвало да не успеят да измъкнат някой от формичката 8), и Дон Крофт си признава, че все още му се случва понякога.
Следва продължение... :writer:







Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #451 -: Септември 21, 2011, 10:26:46 am »
Pleasure, благодаря ти лично от името на всички във форума за този пост. Ако темата е манджата, то ти си солта. Благодарен съм, че се появи, за да внесеш малко динамика и яснота по някои въпроси.

Епоксидната смола може да втвърди до безупречна прозрачност. Сига да не се слагат прахове и стружките да са чисти. Имам едно такова "кексче", което е прозрачно като стъкло и даже прозира слънцето през него и кристала се вижда. Аз лично предпочитам да лея с нея. Мисля, че може да работи и при ниски температури, но ще стегне по-бавно. Оптимума при нея е 20о С за 24ч. Хубавото при нея е, че ако се дозира правилно катализатора, а това трябва да става винаги с мерителен цилиндър, а не на око, то ние имаме 25 мин. отворено време за работа.

По отношение на повърхността на оргонита и стърчащите стружки, спокойно можете да отливате до 6мм само смола над нивото на стружките. Този слой има почти нуливо съпротивление за оргона и му помага да навлиза по-лесно в оргонита. Според Jon Logan това е нужно да се направи.

Покрай направата на кембъстъра ми останаха медни тръби. Решил съм да режа от тях. Стават мазоли, но се преживява.

Пак според Jon Logan, всеки материал е подходящ за оргонит, който има влакнеста структура и е органичен. Епоксидната смола има точно такава структура. Тя се състои от къси вериги от мономери с епоксидна връзка мужду тях. Всичко това много наподобява нещо като магнетофонна лента, на която се записва нещо. Точно, както нашето ДНК.



Според това какво подаваме на смолата, докато втвърдява, то тя образува полимери с определена дължина. Точно както, когато подадете вибрация на ламарина с пясък на нея. Вижте в тубата има много филмчета по въпроса.


Когато поставя оргонит върху чаша с вода да замръзне, се получава ей това нещо. До сега не намерих обяснение в нета.

« Последна редакция: Септември 21, 2011, 11:49:35 am от sidewinder »

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #452 -: Септември 21, 2011, 10:59:22 am »
Покрай направата на кембъстъра ми останаха медни тръби. Решил съм да режа от тях. Стават мазоли, но се преживява.

Ако има дълги парчета, или поне такива, които влизат в самия оргонит, не ги съсипвай... Все някой от нас, скоро ще има нужда от тях ;)
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #453 -: Септември 21, 2011, 11:07:04 am »
Относно пукнатините:
Мисля, че не им пречи на действието, освен естетически ;).
Пукнатините със сигурност променят начина по който работи оргонита, но не знам дали му помагат (т.е. създават още фактори за разбиване на енергията) или пречат (разделят го на малки оргонитчета, с неправилна форма, малка връзка с кристала, изпращащи енергията в 'грешната' посока)...
В нета могат да се видят всякакви неща, включително смола + стружки в тороидна форма, а кристала седи в средата, без да има досег с тора.
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #454 -: Септември 21, 2011, 11:09:41 am »
Какво ще кажете за това? Хората, направили видеото казват, че поставили оргонити на това място. Тяхно предположение е, че тези кълба се привличат от оргонитите.
Това мисля, че е инфрачервена камера.


Докато циклих в нета, попаднах на една снимка, на която се виждаха слънчеви зайчета, много на брой, в снимка през деня. Ставаше върпос пак за оргонити, хората на снимката си говорели точно за тия сфери и т.н. Тогава си казах 'ха, тия кога ще се научат да си чистят обективите', но зайчетата приличаха много на тези сфери, които има във филма. Не мога да намеря снимката вече, беше някъде по сайтовете за оргонити ;)
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #455 -: Септември 21, 2011, 11:16:35 am »
Когато поставя оргонит върху чаша с вода, се получава ей това нещо. До сега не намерих обяснение в нета.



Какво е това нещо? Сивото е водата, или... Можеш ли да пуснеш истинска снимка, защото това, което си нарисувал, лично на мен, не ми говори нищо?
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #456 -: Септември 21, 2011, 11:46:56 am »
Покрай направата на кембъстъра ми останаха медни тръби. Решил съм да режа от тях. Стават мазоли, но се преживява.

Ако има дълги парчета, или поне такива, които влизат в самия оргонит, не ги съсипвай... Все някой от нас, скоро ще има нужда от тях ;)

И смяташ, че ще подарявям мед от 28лв. за метър.  :o Голямо дяволче си.

Да, унесъл съм се и съм забравил да добавя, че това става при замръзване. Довечера ще дам снимка.
« Последна редакция: Септември 21, 2011, 13:09:19 pm от sidewinder »

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #457 -: Септември 21, 2011, 12:47:54 pm »
И смяташ, че ще подарявям мед от 28лв. за метър.  :o Голямо дяволче си.
Можеш да си ги стържеш, можеш да ги подаряваш, можеш да ги продаваш, можеш да ги правш каквото си искаш, все пак са твои ;) Мисълта ми беше, че можеш да ги запазиш като тръби, я за втори чем-бъстър, я да ги ПРОДАДЕШ на някой от нас, т.н.
« Последна редакция: Септември 21, 2011, 14:29:54 pm от diavolche »
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #458 -: Септември 21, 2011, 14:43:07 pm »
От къде намирате всички тези материали и как ги правите тези оргонити за мен си остава тайна, въпреки ,че прочетох доста от темата.Признавам си че съм кръгла нула в тази материя и не разбрах нищо, освен за благотворното влияние и че трябва сама да си направя оргонита. Все пак не може ли някой друг да ми го направи? Или поне да ми купи всичките необходими съставки и да стой до мен до като го правя,защото наистина не ми звучи като да забъркам палачинки.

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #459 -: Септември 21, 2011, 15:24:50 pm »
Намирането на материалите е поне половината от удоволствието при правенето на оргонитите  :--- Намираме ги по железарии, строителни борси, магазини за кристали или бижута, магазинчета за по един (и няколко повече) лева, обикаляме и търсим цехове и стругари... Като изтарашим всичко, което е на 50 км. от нас, вадим лаптопите и пускаме и-бей. Наистина е забавно  ::)
Можеш да си поръчаш оргонити от интернет, струват няколко лева парчето, с транспорта пак един оргонит ти идва около десет лева. Не е много  ;)
Най-голямата ти грешка е, че си мислиш, че не е като правенето на палачинки  :-* Съвсем същото е! Трябва да си намериш брашно, яйца и вода. Тиган и печка. Да забъркаш правилните пропорции и да печеш до правилния цвят/консистенция на палачинките! Само че брашното са стружките и прахчетата, яйцата са кристалите, водата е смолата. Тигана е формата, в която изливаш сместа, печката са молитвите, визуализациите, звуците, които пускаш на стягащия оргонит и като палачинката стане на цвят и вид (т.е. смолата втвърди) - махаш от котлона  :drinks:
« Последна редакция: Септември 21, 2011, 21:10:59 pm от Mirotvorec »
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #460 -: Септември 21, 2011, 15:26:55 pm »
Eeee, браво дяволе. Много добра метафора.
« Последна редакция: Септември 21, 2011, 21:11:54 pm от Mirotvorec »

Неактивен pleasure

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #461 -: Септември 21, 2011, 19:59:40 pm »


Когато поставя оргонит върху чаша с вода да замръзне, се получава ей това нещо. До сега не намерих обяснение в нета.



Sidewinder, преди доста време имаше едно клипче в тубето, мисля, че канадец беше човекът, обясняваше точно тези ефекти много детайлно, но качеството на самия клип беше отврат. Порових в архива си, за съжаление линка не работи.
Това може и да си го срещал, но за всеки случай реших да го постна и в темата, ако има и други експериментатори ;D

http://orgone-art.all4orgone.com/anglais/visibleeffectice.htm

тук също нищят въпроса, не знаех, че му викат "сомбреро ефект", ама наистина прилича на сомбреро ;D
http://www.warriormatrix.com/about7800-0-asc-0.html

и още малко интересно инфо по въпроса вода-оргон:
http://mountzion144.ning.com/group/orgoneenergyorganites/forum/topics/vortexerclustered-orgone-water

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #462 -: Септември 21, 2011, 21:21:22 pm »
ОчевАдни доказателства, че оргонита действува, че е активна композиция от различни вещества и минерали.

Неактивен nikilul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #463 -: Септември 22, 2011, 00:26:17 am »
Здравейте, редовен читател на темата съм и сега имам да ви покажа моя резултат от експеримента с леда.

Следвайте линковете.
https://picasaweb.google.com/lh/photo/eFBi_OrnFGEkZWhg-UcfWQ?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/eFBi_OrnFGEkZWhg-UcfWQ?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/wRBsjKLOuiPl7PtQTD0o7A?feat=directlink

Видеото дава добра представа.

http://youtu.be/Mmo0mqd28j4

Нека всеки направи сам и да види,че работи. Различно е от това да вярваш. :) :)
Благодаря на участниците тук.

EDIT: връзките в пикаса работят само при мен. Ще ги кача другаде и ще ви ги покажа.
« Последна редакция: Септември 22, 2011, 00:36:57 am от nikilul »

Неактивен diavolche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re: Оргонити и други биоенергийни хармонизатори
« Отговор #464 -: Септември 22, 2011, 01:04:48 am »
... До сега не намерих обяснение в нета...
Оргонитът създава вортекс в пространството, имащ за център оста на кристала. С други думи - OR се завихря около центъра оргонита. По този начин се оформят 'пътеки', по които OR влиза и излиза от огонита. Водата, или OR от водата се задвижва достатъчно от този вортекс, за да видим ефекта при замръзването.
Разбира се, подробностите ще може да ти ги обясни внука ми, след стотина години  :-X
Руска мъдрост: Колкото повече самоубийци - толкова по-малко самоубийци!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27