Автор Тема: Бялата и Черната ложи  (Прочетена 19646 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен petro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • дойдох и видях един все още жив форум.
Re: Бялата и Черната ложи
« Отговор #30 -: Юли 20, 2014, 09:49:13 am »
Еми не е майтап работа ама тези илюзорни представи НЕ са реални дори да ни влияят. Ние сме тези, които им позволяваме да ни влияят. Има много примери за това как нещо, което не е реално може да ни влияе. Примерно, много илюзии, които заблуждават очите ни. Или сънищата - има ги, но само в нашата глава. И няма нужда да караш някого да се "бори" с принципа на дуализма, просто той трябва да осъзнае, че такова нещо няма и да го приеме...не е нещо кой знае какво за приемане. :)
Ама трудното вече иде, ако се опиташ да убедиш някой по-възрастен, че братче, няма разлика между Русия, САЩ, Изток, Запад, Комунизъм, Капитализъм. Господарите им са едни и същи. Ама ходи го набий в главите им -_-

Не споделям това виждане. Примерите с илюзиите, които заблуждават очите не мисля че са удачни. Защо ли? Ми защото оставят само спомен. Нищо друго. Аз не познавам хора, които са се подлъгали от илюзионист и са почнали да търсят зайци във всяка шапка. За сънищата също не мисля че нещата са толкова прости, но да не задълбаваме че това е за друга тема.
Та тези "нереални" представи" са като софтуера на компа, нещо съвсем независимо от него но и влияещо му. Един от начините да превъзмогнем илюзорните представи е да имаме адекватни представи. А това е процес отдавна познат - обучение. Не само учене, но и практика - обучение. Което съвсем не е лесна работа.
Получен БАН за "изселничество". Аргумента не е дали съм прав или крив, а че живея някъде си.

Неактивен Awake

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Истината е перфектна, тя няма две страни
Re: Бялата и Черната ложи
« Отговор #31 -: Септември 25, 2014, 18:39:59 pm »
Не споделям това виждане. Примерите с илюзиите, които заблуждават очите не мисля че са удачни. Защо ли? Ми защото оставят само спомен. Нищо друго. Аз не познавам хора, които са се подлъгали от илюзионист и са почнали да търсят зайци във всяка шапка. За сънищата също не мисля че нещата са толкова прости, но да не задълбаваме че това е за друга тема.
Та тези "нереални" представи" са като софтуера на компа, нещо съвсем независимо от него но и влияещо му. Един от начините да превъзмогнем илюзорните представи е да имаме адекватни представи. А това е процес отдавна познат - обучение. Не само учене, но и практика - обучение. Което съвсем не е лесна работа.

Добре де, може би съм дал не много правилни примери  :D Идеята е, че това, което се набива на хората в главите от малки за идеологията на дуализмът е напълно грешно. За съжаление много малко хора го осъзнават.
-Някои виждат живота в розово, други в черно. Други пък такъв, какъвто е в действителност.Н.Николов

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27