Автор Тема: Изповед на един "свръхчовек"  (Прочетена 35546 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #45 -: Август 02, 2010, 22:44:17 pm »
Правят хората безчувствени, към страданието, а то е точно това, което ни прави Божествени. Това е целта, да сме безсърдечни.
Значи Бог е безчувствен  ???, има логика.Че и безсърдечен .... малийй ... не искам да съм такъв бог.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #46 -: Август 03, 2010, 09:42:09 am »
Май не се изразих ясно, грешката е моя. Състраданието ни прави Божествени! Заривайки ни в сцени със страдание, ние ставаме резистентни към състраданието.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #47 -: Август 03, 2010, 10:56:24 am »
Това не е най-страшното. Като се знае, че мисълта е енергия и сила...формираща света...заливайки ни с насилие и ужаси...нашата мисъл отива там. Мисълта на милиарди човешки същества се свързва директно към насилието, страха и ужаса. И го храни. Влива му енергия. без значение дали ще ревеш от състрадание пред телевизора или ще се смееш, ти в този момент го храниш. Даваш своя принос към този свят на лъжи, алчност, насилие, страх и пр.
Това е най-голямата трагедия.
А после за "разтуха" ти навират един сапунен сериал или биг брадър, за да се люшне махалото още...и да подхрани его-простотиите между човешките същества.
Изобщо атаката над човека е на всички възможни нива.
И се оказва, че в един момент човешкото същество просто не познава друго състояние.И какво се очаква от него да пресътвори в своя си живот?!

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #48 -: Септември 16, 2010, 20:48:26 pm »
От тази изповед поне у мен остава усещането за истинност и просто желание на човека или рептила да си каже каквото му е на душата, може би в момент на афект. Всичко казано е факт и може да се наблюдава в момента. Нито е положително, нито отрицателно - просто това е положението, всеки сам си преценява как да се справя с него.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен JerryNP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #49 -: Септември 20, 2010, 13:42:36 pm »
Като си пия ракия в компания на добри приятели, този свръх човек по-добре ли се чувства от мен? Като съм на почивка на море с приятелката и се чувствам добре, този свръх човек колко точно по-свръх е от мен, взимайки в предвид, че не ми пука кво мисли и върши? Хах! :unknown:
« Последна редакция: Септември 20, 2010, 13:44:17 pm от JerryNP »

Неактивен vanko57

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #50 -: Септември 20, 2010, 17:43:41 pm »
Трябва да ви кажа, че откровенията на "дядката" са абсолютна истина. Въпросът е - дали това е негово желание да се погаври с простосмъртните или е част от плана. В момента не ми е до това да анализирам нечии писания. По ме вълнува въпроса " Как да изляза от тесния кръг." А това може да стане само чрез Себепознание, Осъзнаване и вървене по пътя на Истината и Доброто.

Затворени сме в цикъла на прераждането и това ще продължава до момента в който не осъзнаем илюзията на този свят. Да всички посветени са единодушни в едно - този свят е плод на нашите илюзии. За да излезем от илюзията трябва да го поискаме. Докато си пием биричка с приятелите, хортувайки си за туй за онуй и чакайки "дядката" да се помине, за наказание, за дето е избрал привилегиите вместо духовното израстване, нищо няма да постигнем. Дядката ще си замине от този свят с или без нашето одумване, като до тогава ще се отдава на усещането, че е велик бидейки част от вървушката. Това на нас не ни върши работа. Върши работа това да се замислим за своя живот и да го изживеем истински.
И този цикъл ще го въртим докато не започнем да го правим.

Има три въпроса, отговора на които определя, до къде сме стигнали по пътя:

- Кой Наистина Съм?

- Защо Съм Тук?

- За Какво Е Всичко Това?

Ето над това си заслужава да се помисли.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #51 -: Септември 20, 2010, 20:54:46 pm »
Цитат
Като си пия ракия в компания на добри приятели, този свръх човек по-добре ли се чувства от мен? Като съм на почивка на море с приятелката и се чувствам добре, този свръх човек колко точно по-свръх е от мен, взимайки в предвид, че не ми пука кво мисли и върши? Хах!
JerryNP, respect! Тези т.нар. свръх-човеци не командват такива като теб, докато сам не им се уловиш в мрежата.  :drinks:  :hi:
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен fabio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Изповед на един "свръхчовек"
« Отговор #52 -: Септември 21, 2010, 18:40:47 pm »
Според мен изповедта на "Дядката" е нищо повече от акт на безсилие, достоен е за съжаление. обърнете внимание колкото и да се величае колкото ида демонстрира превъзходството си, той си отива знае го усеща го вижда го и въпреки властта и огромните си житейски "успехи" е безсилен да спре това което го очаква. каквито и блага и власт да си натрупал не може да вземеш със себе си, каквото ида е кроил и правил то вече е без значение за него, него няма да го има горчивата истина според мен го е накрала да напише това да си вдъхне за последен път от лъжливото чувство на величие. аз лично не изпитах нито омраза нито ненавист четейки материала, по света има достатъчно информация властта и силата на подобни индивиди е толкова илюзорна колкото и илюзиите който пробутват на масите. историята е поучителна защото човека е точно толкова зависим от края колкото всеки друг човек :flag_of_truce:

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
19 Отговора
28791 Прегледи
Последна публикация Май 31, 2010, 15:17:41 pm
от Visitor
Кой "мачка" житата по света???

Започната от Eon « 1 2 3 4 » НЛО

55 Отговора
28389 Прегледи
Последна публикация Май 05, 2008, 23:17:10 pm
от cdms
11 Отговора
9273 Прегледи
Последна публикация Октомври 08, 2005, 18:05:02 pm
от Alien
6 Отговора
7968 Прегледи
Последна публикация Януари 31, 2006, 18:07:56 pm
от viryska
4 Отговора
6999 Прегледи
Последна публикация Октомври 26, 2005, 13:27:44 pm
от Атила

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27