Автор Тема: "Анонимните"  (Прочетена 35519 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Belus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: "Анонимните"
« Отговор #30 -: Октомври 12, 2011, 01:41:40 am »
Belus
Понеже се провали тотално, да кажеш каквото и да е, освен общи приказки...
Може ли да 2ри път да задам един въпрос само?
Цитат
А и такива неща, като обърната назад реч са несериозни, докато сам не провериш дали е истина с нужната програма, няма как да си сигурен.
Какво имаше предвид с тези думи, във връзка с кое мое изказване е това?
Висша форма на слабост и на това да не можеш да намериш аргументи за да оспориш нещо пред даден човек, е да се показваме кой колко знае въпреки, че това е извън темата. "Ама ти знаеш ли какво е това и онова, защото аз съм много умен, изчел съм няколко книжки и вече съм 100% сигурен, че е истина дадена теория (повтарям теория)" ето така общо взето изглеждат безпочвените ви нападки, които общо взето освен да задоволят личното ви его, до нищо ползотворно в дискусията не допринасят. В случая е по-важно какво Вие знаете за Anonymous, за да давате крайните си заключения, ама затова няма кой да помисли. "То тези били онези "герои", за които се говорило и V е много лош терорист". Тези, които тотално се оляхте сте вие, заради невъзможността си да дадете един адекватно аргументиран факт, който да оспори действията на Anonymous. И вместо да ме карате да се смея, прочете малко повече какво представлява Anonymous, за какво се борят, техни обръщения (не фалшивите) и тн. и като натрупате знания по темата, пак заповядайте. Това е от мен, на повече безпочвени теорийки няма да отговарям или на мерене на п*шки кой колко и какво трябвало да знае за да е истински конспиратор като вас, някак си нърдски звучи. Това се отнася за двамата конспиратори, които изнесоха изключителни "доказателства" за това колко "лоши" са Anonymous, а когато бяха опровергани, извадиха тежката артилерия в това колко разбират от конспирация, което нямаше много общо с темата.

Неактивен Belus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: "Анонимните"
« Отговор #31 -: Октомври 12, 2011, 01:59:22 am »
А ето и най-очевидното и най-въздействащото от цялата тази трагикомична постановка - голяма част от хората се включват заради името и лозунгите на групата "Anonymous":

We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us.

Така върху последователите на "движението" се постигат няколко ефекта едновременно:

1. Създава се илюзията, че те са анонимни.
2. Създава се илюзията, че те са многобройни.
3. Създава се илюзията, че те са силни.
4. Създава се илюзията, че те са готиви за "действие".

Дефакто това е начин да се контролира тази част от хората, които са действени, но едновременно с това - лесно манпулируеми. Те ще бъдат запаметени в базата данни като "неудобните" за "режима".

Ето още малко допълнителна информация от самата Уикипедия:

Anonymous (group), и особено това, което веднага ми се наби на очи - Epilepsy Foundation forum invasion, правили са и много други глупости.

Да, точно така. Anonymous са хакнали и наспамили форум за подкрепа на епилептици, като са сложили пресвяткащи и ярки картинки и анимации, за да предизвикат епилептични припадъци у болните...

Просто няма нужда от по-нататъшен коментар...
Е тука отново се залях от смях. И ти, човек който твърди, че трудно се манипулира и успява да разкрива конспирации, вярва на нещо написано и то не къде да е-ами в Уикипедия?!? Аз затова ви предупредих да се образовате преди да се правите на много знаещи. Ако и за останалите наболели въпроси разчиташ на достоверен отговор от Уикипедия, започва да ми става пределно ясно колко навътре си в нещата.  :lol:

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: "Анонимните"
« Отговор #32 -: Октомври 13, 2011, 20:53:19 pm »
Независимо от всичко, ако това е конспирация - те си играят с огъня, защото са изтървали клечката в балата със слама и света наистина ще се запали - СЪС ИЛИ БЕЗ анонимните!

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: "Анонимните"
« Отговор #33 -: Ноември 02, 2011, 22:39:29 pm »
Прави ми впечатление, че ексхибиционистите доста активно се изявяват на протестите, с което ги опорочават.
Че и символи стават!

"Гол банков служител – символ на швейцарските "възмутени"
http://www.dnes.bg/world/2011/11/01/gol-bankov-slujitel-simvol-na-shveicarskite-vyzmuteni.132872

В Тубата също има доста цензурирани видеа с голи мъже и жени по протести в различни градове.
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 22:43:48 pm от Гален »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: "Анонимните"
« Отговор #34 -: Ноември 03, 2011, 20:37:51 pm »
Направо си е символ: "Голи сме дошли на този свят и голи ще си отидем!"  :hi:
« Последна редакция: Ноември 04, 2011, 07:54:14 am от Mirotvorec »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: "Анонимните"
« Отговор #35 -: Ноември 05, 2011, 22:18:27 pm »
И що стана ся? Мина 5 ноември, Facebook-a си е жив и здрав. Хайде, давайте следващите предсказания, да се обзалагаме пак!?
Не искам да се самоцитирам ли от преди повече от месец, на първа страница е може да намерите време да проверите какво съм казал?
Да не говорим за борбите кой да лапне запазената търговска марка "Окупирай Уолстрийт" та да дои още и още 'вярващи'.

Бедни, бедни заблудени душици ... едно запомнете от мен. Истинските борци, били те 'хакери', революционери или патриоти не пишат закани и не обявяват пред журналята намеренията си. Те тихо и кротко изпълняват мисията която са си определили.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: "Анонимните"
« Отговор #36 -: Ноември 05, 2011, 22:24:04 pm »
Не знам какво става, ама тая година Guy Fawkes се празнува доста дни преди 5-ти и кучето ми се побърка от гърмежи...

Видяхте ли новите "пресказания" за Архангеловден? Съберете последните дни от датата на раждането си и навършените си години и ще се получи 111...за ВСИЧКИ хора на тая планета. Така че другата седмица на 11.11.2011 нещо ще стане...ама никой не знае какво, но ще засегне всички поради горната причина.  :)
« Последна редакция: Ноември 05, 2011, 22:28:07 pm от Tina »

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re: "Анонимните"
« Отговор #37 -: Ноември 05, 2011, 22:26:28 pm »
Апф...
Очаквах точно това да стане - едно голямо нищо. "Анонимните" би трябвало да се преименуват на "Несериозните".
Лековерните да не губят надежда! Догодина пак има 5-ти ноември. ;D
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: "Анонимните"
« Отговор #38 -: Ноември 05, 2011, 23:37:24 pm »
Цитат
Видяхте ли новите "пресказания" за Архангеловден? Съберете последните дни от датата на раждането си и навършените си години и ще се получи 111...за ВСИЧКИ хора на тая планета.

Tова си е чисто и просто математическа пропорция.
Така, че през всяка следваща година сборът от последните цифри на годината на раждане, събран с навършените ти години ще ти се качва с една единица.
През  2012 ще е 112,  2013 ще е 113.......2020 ще е 120....и т.н.


Неактивен dream

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re: "Анонимните"
« Отговор #39 -: Февруари 14, 2012, 22:26:28 pm »
Скоро всичко ще се промени... :) Моментът не е настъпил.

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re: "Анонимните"
« Отговор #40 -: Февруари 16, 2012, 01:55:25 am »
Харесвам филма или по точно някои идеи от него. Виждаше се с логото на " V " в червен цвят и приличащо по форма на онзи сатанински козел. Анонимните са нож с две остриета,като цяло ми допадат но не напълно. Имайки предвид и
 
Сетих се и за филма култа към сатурн.. логото на оон толкова близко до това на анонимните..
 Като цяло зад всяко нещо се крият и добрите и лошите страни,все паксме в дуалистичен свят и за това са всички батаци..избрали сме си да учим подобни неща. Мисля че не е толкова важно кой,какво,защо и как прави,а това да се научим да сме по наблюдателни отколкото взимащи участие..

Неактивен deso

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: "Анонимните"
« Отговор #41 -: Февруари 16, 2012, 13:56:38 pm »
Ето го плана на анонимните. Според мен той е доста страшничък. http://vbox7.com/play:f1ea7039d1

Неактивен diadka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re: "Анонимните"
« Отговор #42 -: Февруари 16, 2012, 23:01:50 pm »
Страхотна теза,има страшно много логика
Благодаря за подробната информация Monilith!

Пак си струва да дискутираме, защото реакцията е лавинообразна. Идеята е там и на много хора им е писнало - и в САЩ и в Европа - затова има толкова поддръжници. Видяхме демонстрациите в щатите - любопитна съм какво ще стане и в Англия и Канада. Но да не забравяме, че щатите бяха създадени на основата на хубави идеи и принципи, както и комунизма.

Първото което си помислих със трах беше, че всичко е направено да предизвикат хората които мислят по този начин и да ги "маркират" за да ги обезвредят лесно, когато започнат да въвеждат по-серизно глобалните полицейски мерки и закони. Не е ли така?

Не вярвам да е промиване на мозъците, защото идеите са общочовешки.
[/quote]

Неактивен Detox

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: "Анонимните"
« Отговор #43 -: Февруари 17, 2012, 10:21:23 am »
Ето го плана на анонимните. Според мен той е доста страшничък. http://vbox7.com/play:f1ea7039d1

Аз не виждам нищо страшно в плана им,ако наистина са тези за които се представят и изпълнят това което обещават,ще станем свидетели на подобрение във всички сфери на обществото,ежедневния живот и т.н.

П.С.: Малко офтопик,но искам да ви поздравя за страхотния форум,и тъй като съм нов искам да ви кажа здравейте... :)

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: "Анонимните"
« Отговор #44 -: Февруари 17, 2012, 11:16:38 am »
В този клип, към който давате връзка - Anonymous - Истината - What Is The Plan (2012) - има една подробност още в началото, където "Анонимните" сами разкриват своята същност.

От 26 до 30-тата секунда има надпис:

A Hivemind Production

Една продукция на кошерното съзнание. ("Hivemind" означава "кошерно съзнание").

Сега навярно схващате що за стока са Анонимните.

Едно допълнение към анализа ми от първа страница на темата - http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,19508.msg241504.html#msg241504:

Даже и "Барутният заговор" да беше успял, щеше просто да има смяна на тези, които са на върха - от протестанти към католици, докато за самите англичани нямаше да има особена промяна.

diadka (или по-скоро babka, при положение, че си момиче =)) - раздвам се, че изследването ми ти е било полезно. :)
« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 11:22:38 am от Monolith »
Бъди Слънце!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37733 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12142 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
8417 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
12114 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
6086 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27