Автор Тема: Пчелите, меда, фруктозата и други естествени подсладители и още нещо  (Прочетена 74342 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
delfin, благодаря за материалите!

Цитат
Апропо, преди два дни над къщата ми нависоко е минал рой с млада майка /роевете с млади майки летят нависоко и надалеко/, но не можах да го намеря.
SMSI-H, пожелавам ти, следващия път да го хванеш. :)
Аз искам да те попитам, нормално ли е, медът да е захаросан? Всичките ми буркани вкъщи са такива. И колко време  е трайността му? Аз по принцип не купувам мед от пазара, а само от познати. Предпочитам го течен и се чудя, как да си втечня една част. Мислех си да го загрея постепенно на водна баня, но пък съм чела, че при загряване му се губят ценните качества. :-\ Но от каква температура нататък става това?
Имаш ли някаква идея?

Цитат
Ако медът в бурканчето е мътен, по сгъстен и трудно се вижда от другата страна на буркана, значи е чист. Но това е, когато не е озахарен.
Говориш за пресен мед, нали?

Бях чела някъде, че боите, с които са боядисани кошерите, в повечето случаи съдържат олово и това се отразява на меда. Прави ли се нещо против това?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Аз не съм пчелар, но баба ми и дядо ми бяха. Пак, така, само за наши си нужди, 10-ина кошера. Tе също се занимаваха и хващаха рояци. ,но не знам как става. Ти как разбираш , че е минал рояк над къщата ти? За съжаление бях много малка, когато имахме кошерите, но помня, че  за зимата им слагаха някаква захар, май не винаги. Но когато дойдеше време за събиране на меда ми беше любимо. Всичките тези късове восък, пълен с пресен мед,ги ядях направо. Умирах си за това. После с центрофугата беше просто хипнотично, всичко в стаята миришеше на восък.Понеже имаше много билки наоколо, такъв и беше и вкуса на меда. Много лек, светъл, не много сладък, леко билков, просто невероятен. И аз , като всички деца обичах да го ям само като е течен и те ми се смееха и викаха: "ми то, ако не се захароса, значи, не е чист  ;D. Купешкия всичкия има глюкоза и затова не се захаросва."  Уважавам много труда на пчеларите. Смятам, че това е страхотно прекарване на времето, в изучаване на пчелите, сигурно е и релаксиращо и въобще невероятно медитативно. Успех ти желая, SMSI-H !  :) ;) Я ни светни кой мед за какво е хубав. Чула съм, че меда от борови връхчета е хубав за кашлица.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Цитат
Чула съм, че меда от борови връхчета е хубав за кашлица.
Това и аз съм го чувал, но само при мисълта колко дръвчета стават зян ...   :(
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Мислех си да го загрея постепенно на водна баня, но пък съм чела, че при загряване му се губят ценните качества. :-\ Но от каква температура нататък става това

Загрявай до 40 по Целзий.
 :)

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Стават ли зян? Верно?  :o И защо, как се прави тоя мед?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Когато се откърши което и да е връхче на дърво то спира да расте в тази посока, започва да "избива" странично, което нарушава естествената форма на дръвчето. Виждал съм такива, сравнително млади борчета, а вече направо уроди и от тогава съветвам всеки да не прави такава поразия.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Цитат
Чула съм, че меда от борови връхчета е хубав за кашлица.
Това и аз съм го чувал, но само при мисълта колко дръвчета стават зян ...   :(
  Плюс това трябва и доста захар. Не знам точната рецепта, но връхчетата трябва да се варят доста и да се добави доста заnар, което си е направо захарен мед. Истински боров мед има. Получава се естествени борови масиви през юни. Боровия мед, който правят пчелите, е тъмен, почти като класическия манов /има светъл манов мед, което е лошо за пчеларя, защото не може да го разпознае, оставя го в кошерите и пчелите умират през зимата от него/ и в Гърция почти всяка година се произвежда. В България такъв се произвежда много малко и ако видите по опаковките "Боров мед" знайте, че е фалшификат, защото в България мед не се внася от Гърция, обикновено е обратното - изнасяме по няколко хиляди тона, средногодишно.
   Медът не е полезно да се загрява над 40 градуса С, защото се разрушават ценните ензими и аминокиселините и другите важни биологично активни съставки. За предпочитане е да се консумира озахарен. А озахарен се дъвчи като бонбон и така оказва по-продължителбно действие в устната кухина и гърлото при простудни заболявания. Прашецът, донесен от пчелите, също не трябва да се суши над 40 градуса по С, тъй като направо се опича и се губят всичките му ценни белтъци. Ако пък не се изсуши започва да мухлясва, поради високо съдържание на влага.
delfin, благодаря за материалите!

Цитат
Апропо, преди два дни над къщата ми нависоко е минал рой с млада майка /роевете с млади майки летят нависоко и надалеко/, но не можах да го намеря.
SMSI-H, пожелавам ти, следващия път да го хванеш. :)
Аз искам да те попитам, нормално ли е, медът да е захаросан? Всичките ми буркани вкъщи са такива. И колко време  е трайността му? Аз по принцип не купувам мед от пазара, а само от познати. Предпочитам го течен и се чудя, как да си втечня една част. Мислех си да го загрея постепенно на водна баня, но пък съм чела, че при загряване му се губят ценните качества. :-\ Но от каква температура нататък става това?
Имаш ли някаква идея?

Цитат
Ако медът в бурканчето е мътен, по сгъстен и трудно се вижда от другата страна на буркана, значи е чист. Но това е, когато не е озахарен.
Говориш за пресен мед, нали?

Бях чела някъде, че боите, с които са боядисани кошерите, в повечето случаи съдържат олово и това се отразява на меда. Прави ли се нещо против това?
  Не само е нормално медът да се озахари, но е даже задължително, защото само в този вид се запазва и не може да се развали, освен ако не е акациев, който пък се озахарява много бавно и за много продължителен период и не е оцветен, но все пак е мътен. Ако се държи на хладно място /мазе/, което не позволява на меда да вкисне, може да изтрае няколко години. Пример е липовият мед, който, като се отвори тенекия или буркан, веднага започва да отделя силен аромат на липа даже и след няколко години.
  Друг начин за проверка на меда е вкусовият. Чистият натурален мед, особено ако е пресен, поради наличието на голямо количество ензими в него, дразни силно гърлото и довежда до кашлица, силно накъртва на организма /става ти тежко/, докато захарния не е толкова дразнещ гърлото.
  Боите на кошерите. Хм... Блажната боя се прави основно ог глина и разни химикали. В съставките на боята в последно време слагат подобрители, втвърдители и т.н. Възможно е да има и оловни съединения, но какво от това. Кошерите са боядисани винаги отвън, отвътре пчелите измазват всичко с пчелен клей и затова кошерите отвътре изглеждат черни и тъмни. Ако няма положена боя външно, кошерът изгнива. Понякога вътре в него попадат парченца лющеща се боя, но това не е никакъв проблем за качеството на меда, защото пчелите подържат по време на активния си сезон идеална хигиена в кошера и вероятността в меда да попадне олово е може би молекула на на няколко стотин килограма мед. Лошото е, когато восъкът по рамките е третиран с различни химични препарати като сяра, нафталин, различни киселини и т.н., за да се запази восъкът през зимата, иначе два вида пеперуди снасят яйцата си ларвите им и го съсипват. Затова се прилага природното средство листа от орех, стръкове от пелин, листа от домати и други силно миришещи и отблъскващи насекомите и въпросните пеперуди. Лошо влияние на качеството на меда до скоро оказваше и третирането на пчелите с антибиотици, което е гавра на старите пчелари с природата. Никой не дава на децата си например профибактично антибиотик, за да не се разболеят, но до скоро пчеларите даваха на пчелите си. Разбраха грешката си, когато спряха да им купуват меда на едро заради антибиотиците. Тъй че е неесттествено медът да мирише на антибиотик, не купувайте такъв мед.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
SMSI-H,l_z  благодаря  :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Благодраност на delfin  и на SMSI-H за полезната информация. :)

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Някъде из нета имаше огромна страница и на нея пишеше кое "Е" какво причинява и такива работи. Някой ако може да даде линк  :)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Като за начало виж тук.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Като за начало виж тук.

Благодаря, явно някой си е направил труда да го преведе  8)

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Радвам се, че има съфорумци-пчелари :)С пчелички се занимават само добри душички.Аз също разбирам малко от това и мога да потвърдя, че е голямо удоволствие да имаш пчелин.Защото там си в един друг свят, много добре подреден и организиран, със строга дисциплина...И пчеларя неусетно става част от това колективно съзнание. И благодарение на своята наблюдателност и любов към тези хвъркати научава нови и нови неща за един друг начин на живот.Все едно, че си на друга планета :)Доста мога да пиша за тях, но ще взема наготово една статия за:

Пчеличката Мая и нейното производство

Семейството на пчелите наброява над 100 хиляди вида, към които спадат всички оси, някои видове мравки, ихневмони и всякакви ципокрили роднини. 25 хиляди от тях са "истински пчели" като всяка година се регистрират нови видове. При пчелите царува пълен матриархат. Те живеят на колонии, в които водеща роля е отредена на царицата майка. Колониите се обитават още от търтеи и пчели-работнички.
Царицата майка е единственият екземпляр от женски пол, който полово е напълно развит. Едва двудневна ларва, тя бива избрана от пчелите-работнички за носителка на царската корона. Единадесет дни по-късно тя излиза от своята клетка, за да се чифтоса с приблизително осемнадесет търтея. По време на чифтосването тя приема няколко милиона сперматозоидни клетки, които ще са достатъчни за оплождането й до края на двугодишния й живот. Търтеите - представителите на мъжката част на пчелите, нямат жила, не събират храна и единствената им цел е да оплодят царицата майка. Поради този факт, често мързеливите мъже биват наречени търтеи (сякащ оплождането е лесна работа).
Пчелите-работнички са най-мнoгобройният представител на колонията. Те са дребни на ръст и полово недоразвити женски екземпляри. Животът им зависи от годишния сезон и е между 28 и 35 дни. Някои екземпляри, родени през септември и октомври могат да доживеят и до края на зимата. Те се грижат за прехраната на ларвата, на царицата-майка, охраняват входа на кошера и го охлаждат или затоплят като пърхат с крила, поддържайки температура от 33-34 градуса, независимо от времето извън кошера. Броят на размахванията на четирите крила на пчелата достига до 11 400 в минута, което създава така познатото ни жужене. Работничките изпълняват и ролята на строители. Те изграждат восъчните пити под формата на плътно долепени един до друг шестоъгълници, дебелината на стените на които е половин милиметър, но могат да издържат натоварване до двадесет и пет пъти собственото си тегло. Когато отиват за храна, те се отдалечават на два-три километра от кошера, но има случаи, когато пчели са засичани на 14 километра разстояние (как ли пък са го премерили?), движейки се със средна скорост 20 км/час. Всяка работничка "произвежда" една и половина чаени лъжички мед за целия си съзнателен живот. Освен, че се грижат за всичко гореописано, пчелите опрашват растения като динята и доматите и без тяхната намеса една трета от храната на нашата трапеза нямаше да съществува.
Пчелите са една от най-големите научни загадки, тъй като от появяването си до днес са останали почти непроменени. Рождената дата на пчелата се губи в периода преди около 70 до 100 милиона години. Предполага се, че пчелите са еволюирали оси-ловци, които веднъж опитали вкуса на цветния нектар, решили да станат вегетарианци. Направо не ми се мисли какво би се случило, ако бяха попаднали на животинска тор. Праисторическия човек започнал да събира мед от диви пчели някъде към 7000 г. пр. Хр. Това бил единствения начин да си осигури нещо сладичко на трапезата. През бронзовата епоха поради липсата на алкохолни напитки и коктейли, нашите предци празнували с медовина - напитка, получена при ферментацията на мед. Може да се каже, че медовината е дядото на съвременния алкохол. В стари времена освен меда, на почит се радвал и пчелния восък. Той бил използван като дар за боговете, при кръщенета, обрязвания, сватби и погребения, за запечатване на ковчези и мумифициране на важни исторически особи. Най-нтересната роля, приписвана на восъка, е, че служел за средство за... разплащане при търговия и плащане на данъци (чудя се дали данъчните ще приемат една пита с мед, за да опростят тазгодишните ми задължения). А пък около 50 година преди Христа древните римляни започнали да използват разтопен и оцветен восък, за да... рисуват. Как благоверните им не са се сетили, че могат да си боядисват косите, например?
Законите на страната ни регламентират медът да се дели по няколко признака:
- според произхода на: "нектарен пчелен мед", получен от нектар на растения и "манов пчелен мед", получен главно от секретите на смучещи насекоми по растенията (Hemiptera) или от секрети на живи части от растенията;
 - според начина на производство на: "пчелен мед във восъчна пита" за пчелен мед, събиран от пчелите в килийките на новоизградени пити от пчелен восък без пило и продаван в запечатани цели пити или части от такива пити; "пчелен мед с восъчна пита" - за продукт, съдържащ едно или повече парчета восъчна пита; "отцеден пчелен мед" - за продукт, получен след отцеждането на разпечатана восъчна пита; "центрофугиран пчелен мед" - за продукт, който е получен чрез центрофугиране на разпечатани восъчни пити; "пресован пчелен мед" - за продукт, получен след пресоване на медени восъчни пити с или без прилагане на умерено нагряване, но не повече от 45° С; "филтриран пчелен мед" - за продукт, получен чрез отстраняване на чужди органични или неорганични примеси по начин, по който съществено се намалява съдържанието на цветни полени.
Най-често ние го делим според вида на растението, което пчелите-работнички са посещавали, за да извлекат пресен нектар, на: акациев, евкалиптов, цитрусов, лавандулов, кестенов, липов и т.н. Имайте едно на ум, че пчелите са много своенравни и трудно можеш да ги накараш да добиват мед само от един вид растение и затова това деление се отнася за преобладаващия аромат в дадена партида мед. Когато медът няма ясно изразен аромат от едно растение го наричаме полифлорен.
Медът е богат източник на въглехидрати - основно фруктоза (около 38 %) и глюкоза (около 31 %). Останалите въглехидрати включват: малтоза, сукроза и още цял куп захариди със сложни имена. 17 % от състава на меда е вода, но това не му пречи да е по-сладък от захарта, чието водно съдържание клони към нулата.
 Медът е богат на витамини, минерали и аминокиселини, както и на вещества, които действат като антиоксиданти. Да се чудиш просто как толкова много неща са успели да се съберат на едно място.
Медът е изцяло натурален продукт (с изключение на този, който понякога се продава по нашите магазини) и не съдържа никакви добавки и консерванти. Цветът и ароматът варират според това от какво растение е добит медът. Цветът може да бъде от почти безцветен до тъмно кафяв, а вкусът - от мек до силно изразен. По правило леко оцветеният мед има по лек вкус. Нему се приписват и афродизиакални способности. В пристъп на полова немощ намазваме партьора с мед и започваме еротично да го облизваме. Резултатът е гарантиран! Само не прекалявайте с количеството, защото ако не сте добри в облизването, излишния мед ще се полепи по чаршафите и после мамма мия – няма изпиране!
Ако след гореописаното упражнение ни остане, медът може да се използва не само за приготвяне на десерти, но и при основни ястия и супи. За да не си помислите, че ви занасям, ще спомена няколко рецепти, които отдавна са станали класика: Крем-супа от моркови и мед; Супа от пащърнак, запчечен с мед; Пържени пилешки крилца в мед, сусам и соев сос; Агнешка плешка с ароматна коричка от мед и билки; Пиле с чесън и мед и много други.Това няма да ви подмлади с двадесет години, но поне ще го подслади и ще помогне да се предпазите поне малко от птичия грип. Знаете ли защо птиците боледуват от грип? Защото не консумират мед!
Ако сте от хората като мен, които не обичат да се лекуват по традиционния начин (с лекарства), медът ще се погрижи за част от болежките ви. Медът помага при констипация (запек). Една супена лъжица мед, разтворена в чаша хладка вода и изпита сутрин на гладно ще ви помогне да се чувствате, както казва една реклама, леко през целия ден.
Пчелният нектар помага и при проблеми с кръвното. Една чаена лъжичка мед, чаша сок от цвекло, чаша сок от моркови плюс една чаша сок от хрян се смесват със сока на един лимон и се пие два пъти дневно един час преди ядене. Може кръвното да не спадне, но поне няма да навреди.
 Ако вечер не можете да заспите (но не защото съвестта ви гложди), същата рецепта като при запек, само че преди лягане, ще ви осигури дълбок сън. Медът е най-безвредното сънотворно лекаство.
Освен птиците, медът предпазва и хората от грип, ангини и всякакви простудни заболявания. Това се дължи на антибактериалните му свойства и на ензимите, с които го обогатяват пчелите. Едно от най-ценните качества, които се приписват на меда е способността му да предпазва от склероза. Аз редовно консумирам и лично съм се уверил в това му действие. Та, за какво говорхме?
Тъй като забравих, ще завърша, че ако сме болни трябва да отидем при личното ни ДжиПи, което ще ни изпише необходимите лекарства, а пък меда можем винаги да си го похапваме като илач, за профилкатика или просто, защото е много вкусен.
 Да ви е сладко!

                                                       
       
източник:bgkulinar.net
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Невен,
Авторът на статията е забравил да спомене и най-важното, че медът е прекрасно профилактично средство срещу тумори, а завишената му употреба може да премахне тумора. Другото средство срещу тумори е пчелния клей - стига човек да няма алергия.
Въобще, БРАВО за този прекрасен конспект, който си намерила. Ако можеш да намериш и нещо подобно /добре конспектирано/ за останалите пчелни продукти, добре ще направиш.
Медоносната пчела наистина съществува от 100 милиона години, а преди няколко години в Испания е намерена топка пелен клей в торбата на 7000-годишна мумия.

Между впрочем, пчеларството е труден занаят. Зависи от горния, от намерението ти и отношението ти към пчелите и най-вече от желанието ти, когато няма добри резултати - а често е така.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27