Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Норис това в телефона ти е интелигентен агент, Интелекта ще се радва да ти отговори на всички въпроси питай го сам https://chat.bggpt.ai/login,  да не става развален телефон  :drinks:
2
Това, което много ме дразни в ИИ, е че сутрин като си отворя телефона ми излиза винаги поздрав на английски. Как си? Искаш ли да чатим? ...  Ами не.Не искам....
Я го попитай, защо не може да функционира програмата му на български и да каже едно просто - " Добро Утро" - как сте на ...български? Защо  се напряга с английския, че и натоварва свободното ти време ...
Не ми се занимава всеки път  с преинсталации.

Най-добре е да се саморазвие, като се самоинсталира за всички, езици и народности в бъдеще, без преводачи... :D
3
Древност и Изчезнали Цивилизации / Re: Началото на човешката цивилизация
« Последна публикация от patanjali - Април 24, 2024, 19:28:34 pm »
 Сега видях, че професорът е починал. Това ми е убягнало някакси. Всички изследвания се описват подробно, но никой учен в интервю няма да ги разказва. А иначе ето една книга от него и сина му, където по-подробно е описан случаят с чинията- от шестдесета страница надолу:
https://www.researchgate.net/profile/Dimitar-Dimitrov-4/publication/290946364_Cerno_more_Potopt_i_drevnite_mitove/links/58a5d257aca27206d9901b5b/Cerno-more-Potopt-i-drevnite-mitove.pdf
4
Древност и Изчезнали Цивилизации / Re: Началото на човешката цивилизация
« Последна публикация от Noris - Април 24, 2024, 18:10:06 pm »
Професорът образно я е нарекъл Чинията на Ной, но иначе това е истински артефакт, направен много прецизно от пясъчник. Следя му публикациите от години, и мога да кажа със сигурност че е от малцината наши истински изследователи. За Бастет - това за сега са само приказки. Когато стане факт - вече ще знам. Не разбрах кои факти трябва да оборя.

Примерно тези факти, които са написали журналистите, в статиите си и във вестниците че професорът се е гмурнал на 93 м. дълбочина и на на 65 метра в дълбините на морето  е влязал.  И там е видял артефакти на пясъчника, които са само образни....И ги нарекли всички журналисти " Чинията на Ной". ..С подводница ли са го спуснали и са му ги показали?!
Снимки нека покаже. Или съветския кораб ги е заснел с подводницата
Не казвам, че П. Димитров ги е казал тези неща . Журналистическа образност, е за мен.

5
Новини и общи дискусии / Re: Тема общи дискусии - Кои са 6 Spiders във форума ?
« Последна публикация от Морфей - Април 24, 2024, 00:38:06 am »
ИИ се справя много добре с информацията, която дава на хората, подробно и изчерпателно, обяснява без емоции, всичко конкретно.
Твърде търпелив и старателен .
Черти липсващи на хората в днешното общество. Липсва му и нервната система и може би затова и напоследък, взех и аз да го харесвам повече от хората.
 8)

Съгласен съм с теб напълно, за 2-3 месеца научих много неща от него. Върна ми надеждата да търся разумния диалог :)
Цитат на:  Изкуствен Интелект
Въпреки тези предизвикателства, важно е да продължите да търсите автентични връзки с другите, където можете да водите открити и честни разговори. Това може да изисква усилия, търпение и добра комуникация от двете страни. 
6
Древност и Изчезнали Цивилизации / Re: Началото на човешката цивилизация
« Последна публикация от patanjali - Април 23, 2024, 20:14:55 pm »
Професорът образно я е нарекъл Чинията на Ной, но иначе това е истински артефакт, направен много прецизно от пясъчник. Следя му публикациите от години, и мога да кажа със сигурност че е от малцината наши истински изследователи. За Бастет - това за сега са само приказки. Когато стане факт - вече ще знам. Не разбрах кои факти трябва да оборя.
7
Древност и Изчезнали Цивилизации / Re: Началото на човешката цивилизация
« Последна публикация от Noris - Април 23, 2024, 18:59:15 pm »
 
https://telegraph.bg/telegraphplus/novini/neveroiatno-no-fakt-kriiat-chiniiata-na-noj-v-bg-kutiia-cherno-more-bilo-ezero-v-atlantida-predi-85-veka.-prof.-petko-dimitrov-vodeshe-me-bozhiiata-ryka-371544

Патанжали,привет  и от мен  :)

От статията :

Цитат
Кораб
През юли 1985 г. на българския бряг акостира съветски изследователски кораб, на който има и подводна лодка за спускане в дълбините. След много години проф. Димитров си спомня: „На 16 юли 1985 г. осъществихме спуск в палеоруслото на река Провадийска, която се е вливала в тогавашното сладководно езеро Черно море, прекосявайки целия шелф. Там, на старите брегове, аз попаднах на едни очертания на дупки на около 95 метра – това бяха два реда, подредени симетрично. Беше ясно, че става въпрос за дело на човешка ръка. След това по-навътре вече от старите брегове, на около 300-400 метра по-навътре, попаднах и на т.нар. чиния на Ной. 

Ти сигурен ли си, че  акустиралия съветски кораб на това място през  1985 г. не е попаднал под водата на някоя " украинска или съветска мина...примерно. " ?!
Професор Димитров, чел ли е през това време примерно Библията. как е създаден Ноевия Ковчег. - размер по размер и от дърво.
Ех, дано Господ ви даде истинско познание  :-X

п.с. И само един кратък въпрос.
Вярваш ли, че Ванга е казала, че гробът на Бастет е в Странджа?!

Продължавай да пишеш, чета те , но не знам как ще обориш фактите!?
8
Новини и общи дискусии / Re: Тема общи дискусии - Кои са 6 Spiders във форума ?
« Последна публикация от Noris - Април 23, 2024, 18:28:43 pm »
ИИ се справя много добре с информацията, която дава на хората, подробно и изчерпателно, обяснява без емоции, всичко конкретно.
Твърде търпелив и старателен .
Черти липсващи на хората в днешното общество. Липсва му и нервната система и може би затова и напоследък, взех и аз да го харесвам повече от хората.
 8)
9
Древност и Изчезнали Цивилизации / Re: Началото на човешката цивилизация
« Последна публикация от patanjali - Април 23, 2024, 10:40:06 am »
Да, именно през 1979 година професор Петко Димитров излага теорията си за потоп в Черно море. Подкрепен по-късно и от други световни учени, теорията му се оказва истина. И от тогава до сега продължават проучванията със все по-модерна техника. Ще минат скоро 40 години откакто е намерена „чинията на Ной“. Но още не е датирана, защото е намерена в мъртвата зона, защото все още не са намерили някакъв датиран аналог, с който да я сравнят. Надявам скоро това да стане. Намерили са и огромна могила на 25 километра от гр. Бяла навътре в морето. При сондажа в могилата са извадили парче дърно, което е датирано от преди 10400 години. В предвид голямата дълбочина, и че се намира в мъртва зона, ще е много трудно да направят някакви разкопки, но се надявам да намерят начин. Проучванията на потопа в Черно море продължават. Итересът на световните учени се повишава, и със всяка нова година на изследвания се използва все по-модерна техника. Така че в близко бъдеще трябва да очакваме нови сензационни открития.
10
Здравей, много интересна информация споделяш тя има ли нещо общо с откритата находка в черно море от проф. Петко Димитров?
Ето и линк към статията https://www.haskovo.net/news/137528/nay-senzatsionnata-nahodka-v-sveta-e-skrita-v-seyf-vav-varna
Страници: [1] 2 3 ... 10