Автор Тема: За военната база в кв. Бояна  (Прочетена 14708 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tosheto2002

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
За военната база в кв. Бояна
« -: Април 17, 2006, 22:41:25 pm »
Хората, които са минавали по маршрута за Боянския водопад веднага ще се досетят за какво става въпрос. Разположена покрай реката от пътеката се вижда съоръжение, най-вероятно бункер, а на оградата има табела военен обект. Винаги като сам минавал е имало по някой часовой да наблюдава. Значи съоръжението е работещо! Ако някой знае повече информация нека пише :D
« Последна редакция: Април 17, 2006, 23:07:11 pm от Horus »

llara

  • Гост
Отг: За военната база в кв Бояна
« Отговор #1 -: Април 17, 2006, 22:44:39 pm »
... военен обект. Винаги като сам минавал е имало по някой часовой да наблюдава. Значи съоръжението е работещо! Ако някой знае повече информация нека пише  :D
тук си прав ;)

Неактивен boris_the_blade

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Относно: За военната база в кв. Бояна
« Отговор #2 -: Август 31, 2008, 11:50:15 am »
На момина скала също има малко поделение с около 15-20 човека. Тоша са поделения на свързочни войски, осигуряващи комуникациите на военните. Нищо интересно няма да откриете там.

Неактивен perso

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Относно: За военната база в кв. Бояна
« Отговор #3 -: Януари 28, 2009, 16:40:01 pm »
До колкото ми е известно базата в Бояна и на Момина скала са за следене, подслушване, заглушаване - нещо от той род.

Неактивен Red

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re:За военната база в кв. Бояна
« Отговор #4 -: Януари 05, 2010, 21:31:32 pm »
Няколко пъти съм минавала покрай базата, понякога в гората наоколо водим кучето ми на разходка. По моите наблюдения от едната страна си е доста добре поддържана и винаги има някой, който да охранява, но от там от където започва пътя за водопада оградата е паднала, дори не си личи къде е била. В началото на пътека си е нормално, по едно време пътят се качва на горе и вече не се вижда съвсем територията на базата. Там някъде явно оградата е порутена. Затрупана е от листа и пръст. Веднъж брат ми настояваше да се спуснем от пътеката на долу и някак си се оказахме вътре. Нямаше никой там и се наложи да лазим през дупка на оградата от другата страна, защото нямаше как да се качим обратно на пътя.
Иначе баба ми ми е разказвала, че преди там е имало някакви бомбоубежища, където се криели през Втората световна война. След това там направили базата.

Неактивен Zimel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:За военната база в кв. Бояна
« Отговор #5 -: Април 06, 2010, 21:39:25 pm »
Аз съм служил там известно време като обслужващ персонал,там има подземен град с капацитет около 2000 човека,оттам се командват гражданската и военна авиация.Имах достъп до първата мноого дебела врата а след нея има още  няколко.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:За военната база в кв. Бояна
« Отговор #6 -: Април 06, 2010, 21:46:37 pm »
Нещо друго интересно ? И аз като съм минавал от там всеки път се чуда какво прави там.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Относно: За военната база в кв. Бояна
« Отговор #7 -: Април 07, 2010, 00:05:31 am »
Нищо интересно няма да откриете там.
Може да има нещо интересно под земята, но никой няма да ни пусне ейтака да разглеждаме, снимаме...
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Re:За военната база в кв. Бояна
« Отговор #8 -: Април 09, 2010, 13:57:10 pm »
там има подземен град с капацитет около 2000 човека

Хайде, хайде - а лаборатория с пленени извънземни няма ли  :P

Неактивен stanko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:За военната база в кв. Бояна
« Отговор #9 -: Ноември 27, 2010, 00:21:49 am »
Точно така, базата е на ВВС. Смята се, че е дълбано от немците през 30-те години на 20ти век, но е вероятно и да са намерени готови пещерни образования.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27