Автор Тема: Българските подземия! Кой какво знае?  (Прочетена 223748 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Uzumakito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #360 -: Март 28, 2014, 18:50:59 pm »
Отново ходихме преди 2 седмици. Значи, огледахме по обстойно и врата беше доста огромна, бе стоманена, доста дебела (може сигурно дори да издържи на базука), а заключващия механизъм беше доста странен - имаше 4 дръжки, които трябва да се завъртят, за да се отключи, от тях 2 бяха счупени. Около дръжките имаше някакви черти, които до колкото си спомням в началото на стрелките имаше числото 1, по средата 0, и в края на стрелката  2. Предполагам, че всяка една от дръжките е трябвало да се завърти на определено число, за да се отключи.
Не знам, но според мен е доста сериозна работата. :-X

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #361 -: Март 28, 2014, 21:27:38 pm »
Uzumakito, ние разбрахме колко е сериозна работата, но би ли споделил с нас, къде се намира въпросната базукоустойчива врата?  ;)

П.С. Като ходите пак може да я снимаш.

Неактивен Uzumakito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #362 -: Март 29, 2014, 09:24:08 am »
Uzumakito, ние разбрахме колко е сериозна работата, но би ли споделил с нас, къде се намира въпросната базукоустойчива врата?  ;)

П.С. Като ходите пак може да я снимаш.
Добре, ще я снимам. В вторник като ходим да тичаме. Иначе мястото се намира на 3км извън гр. Долни Дъбник.

Неактивен Spoke

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Re: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #363 -: Май 13, 2014, 15:45:02 pm »
  Кажете някои бункери в Пловдив ?

Неактивен Lada 2103

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #364 -: Май 13, 2014, 22:22:21 pm »
Някой знае ли отворен вход за подземията в Морската градина във Варна?

Неактивен sarssecretx

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Подземия в Стария град Несебър
« Отговор #365 -: Август 09, 2014, 23:48:50 pm »
Здравейте, искам да попитам някой имали информация за подземията в Стария град Несебър. Легенди, истории слухове всичко което се сещате. Благодаря

Неактивен varg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #366 -: Април 02, 2015, 23:04:25 pm »
Ето в Шумен нещо


Неактивен Jean-Paul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #367 -: Юни 10, 2015, 17:14:01 pm »
Интересна статия. Някой има ли повече информация? http://utroruse.com/article/474575/

Неактивен Flyer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #368 -: Октомври 06, 2015, 23:21:56 pm »
Добър ден на всички. Нов член на форума съм, надявам се да се получат интересни дискусии (не гарантирам, че мога да се включвам адекватно във всяка една)

Та по темата: изключително много ме привличат всякакви видове подземия, тунели, бункери. Не мога да го обясня, но когато някой каже, че нещо е секретно, интересът ми се покачва в пъти. А ако е подземно, направо ми пада пердето. Предполагам че нещо детско е останало у мен.

Родом съм от Сливен (някой от форума от тоя край има ли?) и там съм обиколил каквото можех още през гимназията. Някои от бомбоубежищата са просто отворени и оставени на произвола на съдбата тунели, докато за други получавам различна информация. Под Хамам баир например чух, че последно подземията са превърнати във винени изби. Под Гаговец хората гледали гъби в тунелите. А под блоковете в жилищните квартали не съм ходил. Не мисля, че си заслужава.

Тук е мястото да вметна (може би не е точно тук мястото, но .. все пак.) - ако някой все още се двоуми по въпроса дали в България е имало ядрени оръжия - имало е. Всеки може да си направи справка в google и да намери достатъчно информация от "очевидци". Иначе и аз мога да го потвърдя - в района на Сунгурларе е една от секретните бази, в която са се складирали бойните глави. Сега, разбира се, е напълно запустяла.

Хм. Сега погледнах. Доста рядко се пише в тея теми. Нека засега това пусна само. За после ще видим, може пък да тръгне приказката.

Неактивен varg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28

Неактивен uzunov81

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Българските подземия! Кой какво знае?
« Отговор #370 -: Юли 07, 2023, 20:57:45 pm »
Темата е "леко" стара, но щом аз я изчетох цялата на един път и то скоро, значи все още е интересна!

А по същество да споделя и аз малко спомени... Било е около 90-та година, като ученици ни заведоха в центъра (София, зградата на президенството) за урок по гражданска защита (или нещо такова). Пуснаха ни къси филмчета как трябва да се деиства при земетресения и други такива катаклизми.
Влезнахме значи в президенството, и хванахме по едно стълбище надолу. Тясно стълбище слезнахме около 2 нива. След като слезнахме, тръгнахме по един коридор с килим и много картини по стените. Имаше доста персонал които постояно се движеше насам натам (цареше някаква еуфория за нещо). Влезнахме в една средноголяма стая в която имаше прожекционен апарат и много столове.Изгледахме си каквото ни пускаха и доиде време да си тръгваме. Тръгнахме по обратния път, но този които ни развеждаше (имахме си един вид домакин) каза на учителката ни "тук е станало много пренаселено, ще минем от другаде" при което по друг коридор стигнахме до друго стълбище. Това стълбище водеше и нагоре и надолу, тръгнахме да излизаме и оп, излезнахме. Да но излезнахме от другата страна на улицата някъде от зградата на Министерски съвет.
След години бях говорил с разни хора и те потвърдиха (уш) че има още тунели там. Цум, министерски съвет, президенство, и тн са вързани. Предполагам че и в момента се ползват тези подземия, а до къде реално стигат само може да гадая... Интересно е дали тези подземия имат входове само от зградите или имат и някъде навън по улиците.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27