Автор Тема: История на НЕЩАТА и СПАСЯВАНЕ на Планетата  (Прочетена 7364 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Създаването на нещата и техния цикъл. Историята на НЕЩАТА от Ани Ленард. Един опит за цялостен поглед:

ИСТОРИЯ НА НЕЩАТА


(понеже си направих труда да го преведа и да му сложа субтитри, си го удостоявам с отделна тема...)
Приятно гледане  ;)

« Последна редакция: Декември 30, 2008, 13:03:52 pm от Una »

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
« Последна редакция: Декември 27, 2008, 18:45:14 pm от Una »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: История на НЕЩАТА
« Отговор #2 -: Декември 25, 2008, 04:12:13 am »
   Поздрав на Ани за осъзнатостта и!!!
   Благодарско на Una за споделената находка и заслужаващото си вложение в превода.
   Да сте ни живи, здрави и да се множите!!!
    :-*
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: История на НЕЩАТА и СПАСЯВАНЕ на Планетата
« Отговор #3 -: Декември 30, 2008, 13:05:25 pm »
След като Ани ни обясни как стоят нещата с Планетата, може да помислим за "решението" му. Вижте го:
http://video.google.com/videoplay?docid=8830073782062302288

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: История на НЕЩАТА и СПАСЯВАНЕ на Планетата
« Отговор #4 -: Декември 30, 2008, 19:21:43 pm »
След като Ани ни обясни как стоят нещата с Планетата, може да помислим за "решението" му. Вижте го:
http://video.google.com/videoplay?docid=8830073782062302288

Това винаги съм го гледал с голямо удоволствие и трудно би ми омръзнало :) Както и всичко на Карлин де :)

Una, ти как съвместяваш двете клипчета? :) Доста са различни все пак :)

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: История на НЕЩАТА и СПАСЯВАНЕ на Планетата
« Отговор #5 -: Декември 30, 2008, 22:05:00 pm »
Как ги съвместявам?
Мисля, че е хубаво да знаем какво правим СЪС и НА тази планета, за да правим нещата осъзнато, но от друга страна е твърде глупаво да си мислим с безкрайно голямото си его, че можем да спасяваме изобщо нещо друго, каквото и да е то, освен себе си...
За мен двата клипа не са противоположни гледни точки.
Какво е твоето мнение?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: История на НЕЩАТА и СПАСЯВАНЕ на Планетата
« Отговор #6 -: Декември 30, 2008, 22:16:11 pm »
Ами според мен са коренно противоположни :) История на Нещата е типичната Светла пропаганда. Колко сме безотговорни (вярно) и какво причиняваме на планетата и респективно себе си (без да го осъзнаваме). И завършва с какво можем да направим. Карлин говори балансирано и разбира, че "помощта ни" е просто друг тип намеса, а историята е показала, че намесата от всякакъв тип е вредна. Това не значи да бъдем безотоворни. Означава да разбираме свързаността на нещата и оттам да разберем нашият принос за общото състояние. И оттук някаква евентуална промяна на лично ниво, която е 1 милион пъти по-важна от всякакви масовки.

Между другото Карлин хваща много езотерични и конспиративни неща интуитивно; тъй като много го харесвам и съм изгледал почти всичко негово, в едно интервю той казва, че повечето от материала за представленията си той просто излиза от себе си. Не ги измисля. За мен това са си чисти роутове от Висшия му Аз - казва нещата в разбираема форма - така както ще стигне до много хора - чрез комедията. Пожелавам на всички да се запознаят по-отблизо с творчеството му :)

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Относно: История на НЕЩАТА и СПАСЯВАНЕ на Планетата
« Отговор #7 -: Декември 30, 2008, 22:32:54 pm »
Има ли други на George Carlin с Български субтитри?
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: История на НЕЩАТА и СПАСЯВАНЕ на Планетата
« Отговор #8 -: Декември 30, 2008, 23:03:11 pm »
Пожелавам на всички да се запознаят по-отблизо с творчеството му :)

Запознахме се доста добре...такава тематика + този хумор е брутално добра комбинация  ;D

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: История на НЕЩАТА и СПАСЯВАНЕ на Планетата
« Отговор #9 -: Декември 31, 2008, 02:00:35 am »
Запознахме се доста добре...такава тематика + този хумор е брутално добра комбинация  ;D
Само за ценители....
Знаех си, че ще се намерят такива  ;)

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: История на НЕЩАТА и СПАСЯВАНЕ на Планетата
« Отговор #10 -: Декември 31, 2008, 13:36:18 pm »
Ами според мен са коренно противоположни :) История на Нещата е типичната Светла пропаганда. Колко сме безотговорни (вярно) и какво причиняваме на планетата и респективно себе си (без да го осъзнаваме). И завършва с какво можем да направим. Карлин говори балансирано и разбира, че "помощта ни" е просто друг тип намеса, а историята е показала, че намесата от всякакъв тип е вредна. Това не значи да бъдем безотоворни. Означава да разбираме свързаността на нещата и оттам да разберем нашият принос за общото състояние. И оттук някаква евентуална промяна на лично ниво, която е 1 милион пъти по-важна от всякакви масовки....
Твърде предубедено и повлияно мнение... (няма да казвам откъде...)
Според мен Ани не показва "Как да оправим нещата" или "да спасим планетата"
Нейния подход е по-скоро да ни покаже какви сме ги надробили самите ние, за нас самите и за останалия свят. Да видим, че това си е наше дело и сами сме се докарали дотук - съзнателно или не, под нечие влияние или не - без значение... И поради това можем да направим нещо по въроса, не казва "ето това ще реши проблема", или "така трябва да се прави".
Не гледа на планетата като на нещо само за себе, а по-скоро като на ресурс, който използваме твърде неразумно и което определено не ни е от полза.
...Че планетата си може без нас и ще си се оправи много по-добре от нас е ясно, но НИЕ все още и засега не можем без нея... не и докато сме все още тук... Така че можем да си взаимодействаме с нея, а не да я изнасилваме... Защото ако тя вземе, че ни отвърне.... Ще ни заболи... :D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: История на НЕЩАТА и СПАСЯВАНЕ на Планетата
« Отговор #11 -: Декември 31, 2008, 16:43:12 pm »
Твърде предубедено и повлияно мнение... (няма да казвам откъде...)

А, що, кажи си :P

Според мен Ани не показва "Как да оправим нещата" или "да спасим планетата"
Нейния подход е по-скоро да ни покаже какви сме ги надробили самите ние, за нас самите и за останалия свят. Да видим, че това си е наше дело и сами сме се докарали дотук - съзнателно или не, под нечие влияние или не - без значение... И поради това можем да направим нещо по въроса, не казва "ето това ще реши проблема", или "така трябва да се прави".
Не гледа на планетата като на нещо само за себе, а по-скоро като на ресурс, който използваме твърде неразумно и което определено не ни е от полза.
...Че планетата си може без нас и ще си се оправи много по-добре от нас е ясно, но НИЕ все още и засега не можем без нея... не и докато сме все още тук... Така че можем да си взаимодействаме с нея, а не да я изнасилваме... Защото ако тя вземе, че ни отвърне.... Ще ни заболи... :D

Благодаря че преразказа в резюме :P Ако знаех, нямаше да го гледам :P

А сега кажи по основния въпрос, който не бе засегнат :) Сравнение между двете :) Защото клипа на Ани не казва нищо ново на всеки, който е на над-животинско ниво, а няма да каже нищо на тези на до-животинско. А Карлин казва :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27